Nowinki motocyklowe

Pokazał palec i dostał mandat

Motocyklista na fotoradarze. Nowinki motocyklowe - Radiator - Turystyka motocyklowa - Wyprawy motocyklowe - Podróże motocyklowe - Forum motocyklowePokazał palec do fotoradaru … dostał mandat.

Jeden z wielu brytyjskich fotoradarów uwiecznił młodego motocyklistę na łamaniu przepisów. Niby nic nowego, ale w tym przypadku chodzi nie tylko o przekroczenie prędkości.

Gęsto usiana mapa fotoradarów nie jest tylko Polską domeną. Są one popularnym środkiem prewencyjnym w większości państw, jednak w odróżnieniu od naszego kraju stoją tam gdzie trzeba. W całym tym radarowym zamieszaniu wciąż uprzywilejowaną grupą są motocykliści, którzy za sprawą braku tablic rejestracyjnych z przodu pojazdu nie mogą być zidentyfikowani. W prawdzie funkcjonują już fotoradary robiące zdjęcia tyłu pojazdu, jednak wciąż są egzotycznym widokiem.

Ciekawa historia przydarzyła się pewnemu zuchwałemu anglikowi. Paul Collins sądził, że nie zostanie złapany przez policję, a zrobione przez fotoradar zdjęcie pójdzie do kosza. 26-latek poczuł sie na tyle pewnie, że przejeżdżając obok urządzenia z prędkością 48 mph (dozwolone 30 mph) postanowił pokazać środkowy palec. Takie zachowanie sprawiło, że funkcjonariusze zostali dodatkowo zmotywowani do odnalezienia młodego motocyklisty. To okazało się dość proste, ponieważ jechał z uniesioną szybką przez co widać było jego twarz. Dodatkowo został zauważony innego dnia na tej samej ulicy, co pozwoliło ustalić numery rejestracyjne. Po nitce do kłębka, aż pewnego dnia policjanci odwiedzili Paula w jego domu, wręczając mu wezwanie do sądu.

Finał tej sprawy to mandat £177 oraz 5 pkt karnych no i wstyd. Nauczka na przyszłość… trzeba jeździć z zamkniętą, ciemną szybką.

Źródło: bikers.pl

02/03/2011

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl