Nowinki motocyklowe

Protest motocyklistów w Brukseli

Protest motocyklistów w BrukseliProtest motocyklistów w Brukseli

W Brukseli odbył się protest ponad 150 motocyklistów przeciwko wprowadzeniu nowych przepisów obejmujących wyposażenie pojazdów dwu i trzykołowych.

Unia Europejska planuje wprowadzić nowe przepisy obejmujące obowiązkową odblaskową odzież ochronną dla motocyklistów oraz wyposażenie motocykli w obowiązkowe ABS i system diagnostyczny.

System ten, ma uniemożliwić tuning pojazdów we własnym zakresie i wykrywać niestandardowe części znajdujące się w motocyklu. Przepisy z założenia mają poprawić bezpieczeństwo jednak dla motocyklistów jest to ograniczenie wolności i stylu życia.

Motocykliści z Wielkiej Brytanii, Francji i Belgii postanowili wypowiedzieć swoje zdanie na ten temat za pomocą protestu przed siedzibą Komisji Europejskiej w Brukseli.

Rozpatrywanie przez Komisję wniosku dotyczącego motocyklistów i ich maszyn rozpocznie się w przyszłym miesiącu.

Źródło: onet

25/11/2011

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

grudzień 2025
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl