Nowinki motocyklowe

Motocykle na buspasach

Motocykle na buspasachMotocykle na buspasach

Władze Londynu wydały trwałe zezwolenie na poruszanie się motocyklistów po pasach dla autobusów.

Na ulicach Londynu przez trzy lata odbywały się próby, w których udostępniono pasy autobusowe dla motocyklistów. Początkowo zmiany te budziły obawy, że motocykle będą poruszać się z większą prędkością stwarzając zagrożenie lub przeszkadzając innym użytkownikom dróg. Testy dowiodły jednak, że nowe reguły obowiązujące na buspasach pozwoliły na płynniejszy ruch uliczny, szybszy transport oraz ograniczenie emisji spalin. Według Transport for London prędkość motocyklistów została zmniejszona o 6,5 proc., a liczba osób łamiących ograniczenia prędkości spadła o jedną piątą.

– Przemysł z dużym zadowoleniem wita decyzję TfL. Pozwalając motocyklistom wykorzystywać buspasy wysyła jasny komunikat dla użytkowników dróg, że motocykliści pomagają zredukować czas podróży, natężenie ruchu oraz emisję CO2 – mówi Steve Kenward, dyrektor generalny Motor Cycle Industry Association.

Zezwolenie na trwałe użytkowanie pasów dla autobusów przez motocyklistów w Londynie wchodzi w życie 23 stycznia.

 Polska – Rzeszów – jedno z najbardziej zakorkowanych miast w Polsce

Czy buspasy zlikwidują korki w Rzeszowie?

RZESZÓW. Dziś i jutro na al. Sikorskiego będą malowane oddzielne pasy dla autobusów.  Od piątku kierowcy zaczną się przyzwyczajać do nowej organizacji ruchu

Powstaje pierwszy kilometr buspasów w stolicy Podkarpacia. Specjalne pasy dla autobusów komunikacji zbiorowej zostaną wyznaczone na 3-pasmowych jezdniach al. Sikorskiego, od skrzyżowania z al. Powstańców Warszawy do ul. Łukasiewicza. Kierowcy przychylnie oceniają tę nowinkę. Za kilka tygodni okaże się, jak buspasy wpływają na płynność ruch w Rzeszowie.

Z buspasów mogą korzystać wszystkie autobusy komunikacji zbiorowej, a więc MPK, MKS, PKS, przewoźnicy prywatni, taksówki i pojazdy uprzywilejowane. Buspasami nie mogą jeździć autokary wycieczkowe i kierowcy innych pojazdów. Za wjechanie na buspas grozi mandat 100 zł i 1 punkt karny. Od piątku policjanci drogowi będą często patrolowali rejon buspasów na al. Sikorskiego. Na początku będą zwracać uwagę kierowców na nową organizację ruchu i pouczać.

Więcej w Super Nowościach

Prezydent Ferenc odpuszcza. Buspas także dla osobowych

RZESZÓW. Czy to pierwszy krok do rezygnacji z pasów dla autobusów?

Krytyka najwyraźniej pomaga. Prezydent Tadeusz Ferenc zdecydował, że w najbliższym czasie zmienią się zasady korzystania z buspasów na al. Sikorskiego. Oprócz autobusów, pojazdów uprzywilejowanych i taksówek, będą mogły nimi jeździć samochody osobowe, którymi podróżują przynajmniej trzy osoby oraz jednoślady.

Więcej w Super Nowościach

Źródło: onet i supernowości24

27/12/2011

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl