III Zlot motocykli Oblężenie Klasztoru – 28-30.08.2015 Lubiąż
Zloty / Imprezy

III Zlot motocykli Oblężenie Klasztoru – 28-30.08.2015 Lubiąż

motosilesiaIII Zlot motocykli OBLĘŻENIE KLASZTORU – Klasztor Cystersów w Lubiążu
28-30.08.2015
Lubiąż – dolnośląskie
Kontakt: 512314088

III Zlot motocykli OBLĘŻENIE KLASZTORU
Klasztor Cystersów w Lubiążu
28-30 sierpnia 2015r.

W programie:
• Inscenizacja historyczna (II wojna światowa)
• Gala bokserska
• Konkurencje motocyklowe
• Koncerty zespołów i zabawa taneczna
• Prezentacja współczesnego sprzętu wojskowego

W ramach wjazdu: blacha, naklejka zlotowa, 1 talony na piwo, 1 talon na posiłek, pole namiotowe.

Możliwość udziału w inscenizacji historycznej po weryfikacji pojazdu i umundurowania.
UWAGA! Do udziału w inscenizacji obowiązują mundury z okresu II wojny światowej: Polskie (gen. Maczka), niemieckie i rosyjskie.

Organizator: Motosilesia oraz Burmistrz Miasta i Gminy Wołów.

Masz pytanie dzwoń: 512 314 088 (Rafał)

Informacje dodatkowe:
Oblężenie Klasztoru to wydarzenie organizowane od wielu lat. Na początku odbywała się średniowieczna inscenizacja napadu Husytów na klasztor (1432r.) Od 2013 roku zmieniono formułę na II wojnę światową. W 2012 roku odbył się pierwszy zlot motocyklowy Oblężenie Klasztoru.
Oblężenie Klasztoru – Wojenne Tajemnice Lubiąża…Na terenie drugiego co do wielkości obiektu sakralnego na świecie – Pocysterskiego Zespołu Pałacowo-Klasztornego w Lubiążu, który jest większy niż Wawel i Zamek Królewski razem wzięte, kilka tysięcy gości będzie mogło obserwować ponad 150 rekonstruktorów (także z Anglii), kilkanaście pojazdów wojskowych działających na różnych frontach II wojny światowej. Zobaczymy między innymi czołgi (T-34, Pantera), niszczyciel czołgów HETZER, działo samobieżne SU-76, transportery opancerzone, działa, motocykle i wiele innych. Nie zabraknie również, niezbędnej do oddania realiów bitwy, pirotechniki oraz efektów dźwiękowych, a mistrzowska narracja wprowadzi każdego w atmosferę przedstawianych historii.

Wrocław i Bolonia w Lubiążu
Podczas dwóch części inscenizacji przedstawimy dwa wydarzenia: bitwę o Bolonię – ostatnia bitwa II Korpusu Sił Polskich na zachodzie oraz bitwę, która rozegrała się we Wrocławiu, na Placu Strzegomskim, gdzie miały miejsce jedne z najbardziej zaciętych walk. Inscenizację odbędą przy lubiąskim klasztorze.

Gala boksu i turniej piłkarski
Cały dzień będzie wypełniony dodatkowymi atrakcjami, wśród których koniecznie trzeba zwrócić uwagę na drugą edycję Wojskowego Turnieju Piłkarskiego oraz wieczorną galę bokserską. Zarówno w jednym, jak i drugim wydarzeniu udział wezmą rekonstruktorzy, współzawodniczący w strojach z epoki i na zasadach z epoki! Warto podkreślić, że nie będzie taryfy ulgowej, a mecze oraz walki bokserskie będą prawdziwą rywalizacją! Podczas zeszłorocznej edycji Oblężenia Klasztoru powyższe atrakcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród gości.

Całodniowy piknik
Od godzin południowych na gości oblężenia czekać będzie strefa gastronomiczna, atrakcje dla dzieci i dorosłych oraz występy sceniczne, które zakończą się dopiero późnym wieczorem. Będzie też możliwość zaopatrzenia się w pamiątki „Oblężenia Klasztoru Wojenne Tajemnice Lubiąża”, produkty regionalne lub ciekawostki militarne, a w wolnej chwili dostępne do zwiedzania będą wystawy i dioramy historyczne, m.in. funkcjonujący szpital polowy.

Współczesny sprzęt Wojskowy
Dzięki współpracy z jednostkami wojskowymi już dzisiaj wiemy, że goście oblężenia będą mogli zobaczyć współczesny sprzęt. 23 Śląski Pułk Artylerii przyjedzie z armato-haubicą samobieżną DANA i wyrzutnią rakiet LANGUSTA, Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych pokaże samochód HAMMER i robota saperskiego TALON, a 10 Wrocławski Pułk Dowodzenia udostępni najnowszej generacji sprzęt wojskowy wykorzystywany przy rozwijaniu stanowisk dowodzenia (kierowania) szczebla strategicznego. Poza wyposażeniem Wojska Polskiego przygotowane zostaną też stoiska promocyjne powyższych jednostek.
Rozszerzone Zwiedzanie Pocysterskiego Zespołu Pałacowo-Klasztornego
Taka okazja zdarza się tylko dwa razy w roku. Podczas oblężenia klasztor będzie możliwe uczestnictwo w specjalnym-rozszerzonym programie zwiedzania klasztoru. W programie znajdą się między innymi takie miejsca jak: Kaplica Książęca (po renowacji), strych klasztoru, podziemia oraz biblioteka. Na zwiedzanie rozszerzone należy wykupić bilet.

01/06/2015

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl