Jak powstał pierwszy na świecie wytatuowany motocykl – premiera filmu
Nowinki motocyklowe

Jak powstał pierwszy na świecie wytatuowany motocykl – premiera filmu

IMG_8100Działający w podkarpackiej miejscowości Lisie Jamy koło Lubaczowa producent motocykli typu custom – firma Game Over Cycles, prezentuje film dokumentalny o wyjątkowym motocyklu, który uzyskał uznanie branży i o którym pisały media z całego świata.

The Recidivist (Recydywista), bo tak się nazywa maszyna, to customowy motocykl inspirowany tradycjami środowiska motocyklistów oraz światem tatuaży. Upiększanie motocykli motywami tatuatorskimi wykonanymi za pomocą aerografu jest częstą praktyką firm produkujących motocykle. Wyjątkowość The Recidivist polega jednak na tym, że cała konstrukcja maszyny została pokryta cielącą skórą o jasnym kolorze zbliżonym do koloru skóry ludzkiej, na którym to materiale wykonano najprawdziwsze tatuaże. Wytatuowana skóra pokrywa opony, bak, siedzenie, zbiornik oleju, tylny błotnik, lampę oraz wiele mniejszych elementów, co czyni z The Recidivist  pierwszy na świecie wytatuowany motocykl. Konstrukcja maszyny trwała 5 miesięcy, a samo tatuowanie zajęło 250 godzin.

Film pokazuje i wyjaśnia proces konstrukcji motocykla, poczynając od pomysłu, przez wykonywanie tatuaży i wszystkich funkcjonalnych elementów konstrukcji wyrażających nazwę maszyny, aż po jej premierę na London Tattoo Convention, najbardziej prestiżowym konwencie tatuaży na świecie.

O wyjątkowej maszynie z Polski pisała prasa z całego świata, od Kolumbii, Brazylii i USA poprzez Anglię, Niemcy i Zjednoczone Emiraty Arabskie, aż po Australię, Indie, Tajwan oraz Wietnam. Obecność w prasie składa się z setek artykułów internetowych, a także obecności w 27 magazynach drukowanych, w tym na 10 okładkach.

DSC_0445

Od czasu premiery The Recidivist otrzymał 8 nagród, w tym nagrodę “Best Paint” na największych targach motocykli customowych na świecie i 2 nagrody – “Best Custom” oraz Nagrodę Publiczności na największym zlocie motocyklowym w Europie. Pełną listę nagród prezentujemy poniżej:

• Best paint/airbrush” na Custombike-Show – największych targach modyfikowanych motocykli na świecie (12.2014, Bad Salzuflen, Niemcy)
•  1. miejsce w kategorii „Best Painting” podczas Mistrzostw Motocykli Customowych
(03.2015, Wrocław)
• Motocykl Roku 2015 – Nagroda magazynu Chopper (03.2015, Wrocław)
• Trzy nagrody na Custom Festival – Mistrzostwach Polski Motocykli Customowych (04.2015, Poznań)
–  1. miejsce w kategorii „Best Paint”
–  3. miejsce w kategorii „Free Style”
– Motocykl Imprezy – Nagroda Specjalna od firmy Custom Chrome Europe
• Dwie nagrody na European Bike Week 2015, największym zlocie motocyklowym w Europie (09.2015, Faaker-See, Austria):
– 1 miejsce w kategoii „Custom”
– Nagroda Publiczności – „People’s Choice Award”

English version

05/12/2015

O autorze

Glazio


JEDEN KOMENTARZ DO ARTYKUŁU Do “Jak powstał pierwszy na świecie wytatuowany motocykl – premiera filmu”

Dodaj komentarz

Lipiec 2020
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl