Filmy, Zloty / Imprezy

VI Nasze Wyprawy Motocyklowe – Bhutan – Kraj Grzmiącego Smoka

011-Bhutan-kraj-grzmiącego-smokaBhutan – Kraj Grzmiącego Smoka
Agata Lange i przyjaciele
Opowieści, prezentacja slajdów i filmy z podróży przez Bhutan
VI Nasze Wyprawy Motocyklowe
27 II 2016 (piątek), godz. 15:00
Hotel – Restauracja Pałacowa – Narol, ul. Parkowa 2, woj. podkarpackie (w sercu Roztocza)

011d-Bhutan-kraj-grzmiącego-smokaBhutan – ostatnie buddyjskie królestwo we wschodnich Himalajach. Barwny kraj siedem razy mniejszy od Polski wciśnięty między Indie i Chiny. W zasadzie istnieje tam tylko jedna droga, która składa się z samych zakrętów i nie ma na niej żadnej sygnalizacji świetlnej.

011b-Bhutan-kraj-grzmiącego-smokaProjekcję niezwykle barwnych zdjęć z wyprawy po Azji Południowej przeplatanych ciekawymi opowieściami i krótkimi filmami przedstawi Agata Lange – motocyklistka i podróżniczka. Wraz z grupą przyjaciół udało jej się przemierzyć na motocyklach KTM najbardziej tajemniczy kraj na świecie, który praktycznie do lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku był zupełnie odcięty od świata.

011c-Bhutan-kraj-grzmiącego-smokaKrólestwo Bhutanu ukryte w cieniu najwyższych gór świata jest „Świętym Graalem” dla wielu podróżników. Turyści nie mają tu pełnej swobody i nie każdemu dane będzie stąpać po tej tajemniczej Ziemi. Mieszkańcy Bhutanu nazywani Druk Pa czyli „Ludzie grzmotu” stoją na straży naturalnego środowiska swojego kraju i dbają o jego wielowiekowe tradycje.

011a-Bhutan-kraj-grzmiącego-smokaBohaterka tej ekspedycji jest „niespokojnym duchem” ciągle poszukującym nowych wyzwań i niezwykłych miejsc na Ziemi. Podczas projekcji zdjęć uchyli rąbka tajemnicy i opowie Wam o trudach dalekiej podróży, niedostępnych wierzchołkach gór, szczytach pokrytych wiecznym śniegiem i klasztorach buddyjskich zawieszonych na skalnych ścianach. Nie możecie tego przegapić!

Zapraszamy !

Wstęp wolny !

Szczegóły V Nasze Wyprawy Motocyklowe poznasz tu (kliknij) >>>

PLAKAT_VI_NWM_min

03/02/2016

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl