Rozsądek, refleks i relaks czyli bezpieczna jazda na motocyklu
Nowinki motocyklowe

Rozsądek, refleks i relaks czyli bezpieczna jazda na motocyklu

Wiosna to dla motocyklistów początek sezonu, a więc czas wzmożonej aktywności na drogach. Niestety ten okres jest także najtragiczniejszym w roku okresem wypadków komunikacyjnych i zbiera ogromne żniwo wśród pasjonatów jednośladów. Jeżdżąc motocyklem jesteśmy szczególnie narażeni na niebezpieczeństwa, które mogą spowodować trwały uszczerbek na zdrowiu, a w najgorszym razie śmierć. Co zrobić, żeby sezon 2016 na motocyklu był bezpieczny i przyjemny? Wystarczy zachować zasadę „złotego środka” i jeździć zgodnie z trzema zasadami, które pomogą nam przeżyć na drodze.

zdrowy-rozsadek1ROZSĄDEK
Wyjeżdżając na drogę przede wszystkim trzeba włączyć myślenie. Wiosna bombarduje nas feerią barw i kolorów, co wpływa często negatywnie na koncentrację i spostrzegawczość. Pamiętajmy jednak, wyruszając w trasę, musimy dbać o to co najcenniejsze – o życie własne i towarzyszącego nam pasażera. Nie możemy zapominać o przepisach ruchu drogowego i  innych użytkownikach dróg. Nie szarżujmy, nie zgrywajmy się, myślmy rozsądnie i zwolnijmy!  Lepiej dojechać do celu później i w jednym kawałku, niż nie dojechać wcale.

badz_widoczny_na_drodzeREFLEKS
Prowadzenie motocykla wymaga od kierowcy szybkich reakcji i dobrego refleksu. Nie prowadźmy, jeśli źle się czujemy, jesteśmy chorzy, zmęczeni lub niewyspani. W grę nie wchodzi oczywiście w ogóle jazda pod wpływem alkoholu lub jakichkolwiek środków odurzających! Wielu niepokornych kierowców, którzy lubią popisywać się na drodze uważa, że są w stanie w każdym momencie opanować swój motocykl dzięki refleksowi. Łatwo się jednak przeliczyć, a wykonywanie dziwnych manewrów i prowadzenie maszyny jedną ręką to czysta głupota i igranie ze śmiercią. Pamiętajmy – wnikliwe obserwowanie drogi i skupienie podczas jazdy zapewnią nam i naszym bliskim bezpieczne dotarcie do celu.

DSCF3616RELAKS
Nie zapominajmy jednak, że jazda na motocyklu to przede wszystkim relaks. Nic na świecie nie da nam tyle radości co jazda w siodle na ukochanej maszynie, przejazd ulubionymi trasami czy spotkania ze znajomymi. Nie wprowadzajmy zatem nerwowej atmosfery (szczególnie w przypadku grupowych wyjazdów), nie narzucajmy tempa i nie przemęczajmy się zbyt długimi przejazdami. Czerpmy radość z samej jazdy i naładujmy pozytywnie akumulatory na cały sezon motocyklowy.
Szerokości!

Zobacz więcej:
Noś odblaski i bądź bezpieczny na drodze – kliknij i oglądaj więcej >>>

Na podstawie: mojafirma.infor.pl

25/04/2016

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl