Nowinki motocyklowe, Wyprawy motocyklowe, Zapowiedzi wypraw

Niepełnosprawni motocykliści – zdobyć Nordkapp

Jedną NogąNiepełnosprawni motocykliści – zdobyć Nordkapp

Wyruszają w lipcu, by zdobyć Nordkapp. To już druga akcja znanego nam duetu, który w ubiegłym roku przejechał na motocyklach Gruzję i Armenię. Niby nic wielkiego tylko jak to zrobić bez jednej nogi?

Na to pytanie znają już odpowiedź Maciej Banaszak (niepełnosprawny) oraz Arkadiusz Tomasiak (rehabilitant). W tym roku zmieniają kierunek na północ i poszerzają skład o kolejną osobę – może dwie? Na wyprawę motocyklową rusza z nimi Paweł Kiliański – niepełnosprawny, którego mogliśmy poznać na zimowym spotkaniu podróżników motocyklowych (II edycjia Nasze Wyprawy Motocyklowe).


Jesteśmy przekonani, że zagoszczą u nas na III edycji zimowych spotkań 23 II 2013 roku, by ponownie pokazać jak przełamać wszelkie bariery.

 

Tym razem za cel wybrali najdalej wysunięty na północ kontynentalny punkt Europy – Przylądek Północny (Nordkapp). Tym samym przekroczą koło podbiegunowe N i przekonają się na własne oczy czym są białe noce.

Ubiegłoroczna wyprawa do Gruzji i Armenii zakończyła się sukcesem. Szum medialny sprawił, że Maciek i Arek zostali zasypani pocztą i telefonami. To oni sprawili, że spora grupa niepełnosprawnych chce wyjść z domu i udowodnić, że nie ma dla nich granic. Jest ich coraz więcej.

Panowie pokonali dwie poważne bariery. Pierwszą z nich jest niepełnosprawność natomiast drugą sprzęt, którym odważyli się tego dokonać. Chińskie motocykle nie mają dobrej renomy wśród motocyklistów. Zipp Nitro zyskał dzięki chłopakom dobrą opinię.

Planowany termin wyjazdu to 21 lipca 2012 roku. Do pokonania ok. 7 000 km w 20 dni. Podczas podróży spotkają się z jeżdżącymi od wielu lat niepełnosprawnymi motocyklistami z Norwegii http://www.likevelmc.no. To kolejny krok przełamywania stereotypów tym większy, że wykonany jedną nogą.

Tak w skrócie Arek opisuje podróż.
„Został niecały miesiąc do wyjazdu, niesamowite uczucie. Planowany wyjazd to okolice 21 lipca ( w zależności od promu ) a powrót okolice 10 sierpnia. Wychodzi na to że czeka nas ok 20 dni podróży. Dużo i mało. Planujemy przejechać plus minus 7000 tysięcy km. Tak więc nudzić się nie będziemy. Super sprawą dla nas jest nasze spotkanie z niepełnosprawnymi motocyklistami z klubu motocyklowego dla niepełnosprawnych www.likevelmc.no ! Chcemy zdobyć Nordkapp, musimy to zrobić to kolejna podróż mająca przełamać pewne stereotypy. Nie jest to łatwe ale chyba jesteśmy na dobrej drodze”.

Wyprawie biorą udział:

Maciej Banaszek – brał udział w zeszłorocznej wyprawie do Gruzji i Armenii, świetny motocyklista. Mimo braku prawej nogi udowadnia sprawnemu Arkowi, że jego doświadczenie oraz zacięcie do jazdy potrafi wywieźć w pole nawet sprawnego. Przykład nie tylko dla osób niepełnosprawnych!

Paweł Kiliański – całkowicie nowa osoba w zespole, całkowicie inny typ motocyklisty. Paweł stracił lewą nogę w wypadku na motocyklu. Udowadnia że nie ważne jaką niepełnosprawność * *się posiada. Jeśli tylko się czegoś pragnie, to wszystko jest możliwe. Ma przerobiony motocykl do swoich potrzeb !

Arkadiusz Tomasiak – fizjoterapeuta i pracownik Fundacji im. Brata Alberta w Radwanowicach. Jego największe marzenie cały czas jest w trakcie realizacji. Inicjator akcji. Chce aktywizować i zmieniać postrzeganie niepełnosprawnych. Udowadnia że mogą oni dokonywać niesamowitych rzeczy, na równi z innymi.{jcomments on}

Przekonajcie się na własne oczy i śledźcie ich poczynania chłopaków na stronie: www.jednanoga.pl

Planowana trasa przejazdu - JednaNoga w Nordkapp

25/06/2012

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

Marzec 2018
P W Ś C P S N
« Lut    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl