Filmy, Nowinki motocyklowe, Relacje, Różne

Motoserce – Lubaczów 2012 / film

Motoserce - Lubaczów 2012Motoserce – Lubaczów 2012 / film

W sobotę 21 kwietnia 2012 roku w ponad 80. miastach Polski – w tym poraz pierwszy w Lubaczowie –  fanatycy dwóch kółek oddawali krew dla potrzebujących ofiar wypadków w ramach IV Ogólnopolskiej Akcji Krwiodastwa „Motoserce”.

Akcja rozwija się z roku na rok. Dzięki zaangażowaniu ponad 80 Klubów Motocyklowych z całej Polski podczas trzech edycji MOTOSERCA w latach 2009 – 2011 udało się zebrać aż 7449 litrów krwi.

Motoserce – Lubaczów 2012
Zobacz zdjęcia z imprezy >>>

Motocykliści z Lubaczowa i okolic także włączyli się do ogólnopolskiej akcji krwiodastwa MotoSerce. Podczas akcji w Lubaczowie udało się pobrać ok.30 litrów krwi. Chętnych do oddania krwi było bardzo dużo, jednak Centrum Krwiodawstwa w Lublinie z oddziałem w Tomaszowie Lubelskim przygotowało tylko dwa stanowiska i 60 worków na krew. Wszystkie zostały wypełnione drogocennym płynem. Lubaczów zaskoczył wszystkich bardzo pozytywnie.

Doktor Sebastian Łysiak nadzorujący akcję pobierania krwi był niezwykle zaskoczony ilością osób, które chciały oddać krew. Zaskoczyła go również ilość osób, które zdecydowały na ten krok po raz pierwszy. Obiecał, że za rok zostanie Motoserce - Lubaczów 2012przygotowana większa ilość stanowisk. Doktor Łysiak pochwalił również imprezę towarzyszącą akcji pobierania krwi. Stwierdził, że została doskonale zaplanowana i zorganizowana.

Każda osoba oddająca krew w ramach akcji Motoserce Lubaczów 2012 otrzymała pamiątkową koszulkę, blachę i słodycze.

Cała akcja rozpoczęła się mszą św. z poświęceniem motocykli, po czym nastąpił przejazd pod Miejski Dom Kultury.
Imprezę otworzyła Pani Maria Magoń – Burmistrz Miasta Lubaczowa.

Każdy uczestnik imprezy mógł nacieszyć oko szeroką gamą motocykli. Do obejrzenia były motocykle zabytkowe oraz powstające nowe motocykle customowe lokalnej firmy „Game Over Cycles”. Dwa pierwsze wyprodukowane przez nią motocykle były powodem gorących dyskusji i podziwu pasjonatów dwóch kółek.

Szereg konkursów i atrakcji sprawił, że nikt nie nudził się do samego końca imprezy. Dzieci miały do dyspozycji Motoserce - Lubaczów 2012plac zabaw, głodni mogli posilić się przepyszną grochówką i bigosem, motocykliści (i nie tylko) mogli się sprawdzić w różnych konkurencjach i otrzymali firmowe koszulki (Game Over Cycles). Wszystko za darmo.
Kuba – dziewiętnastolatek z FRS Zamość pokazał czym jest stunt motocyklowy w najlepszym wykonaniu. Za swoje pokazy zebrał olbrzymie brawa i udowodnił wszystkim, że nawet najbardziej skomplikowane piruety można wykonywać bezpiecznie na motocyklu.

Motoserce – Lubaczów 2012
Konurencje dla motocyklistów wygrali:

– najładniejszy motocykl – Gabrysia Żuk
– najgłośniejszy motocykl – Staszek Myszkowski
– wolna jazda – Kamil Bojarski
– slalom – Marian Sawkiewicz
– sprawnościówka – Szczepan Bocian

Motoserce - Lubaczów 2012Ponadto można było podziwiać pokaz służb ratowniczych, w tym naukę udzielania pierwszej pomocy oraz pokaz karate prowadzony przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Karate.

Imprezie towarzyszyła oprawa muzyczna zespołów (MŁODZI, INNI, BEŁKOT, SOUL ASSASINS, SKA-CZ, KINGS MUSIC, BACKSTAGE, HIGH FIVE, ANIELSI).

Dym, zapach palonej gumy oraz wystrzał pękniętej opony to dodatkowe atrakcje jakie zapewnili motocykliści.

Imprezę w Lubaczowie zorganizował klub motocyklowy Czarna Brygada wspomagany przez Urząd Miasta Lubaczowa, Powiat Lubaczów i Miejski Dom Kultury.

Krótki film z sobotniej imprezy. Dłuższa wersja wkrótce na naszej stronie! Sprawdzaj codziennie.

22/04/2012

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl