Jednośladem przez Europę? Zobacz, co daje monitorowanie motocykli na dłuższych trasach
Promowane

Jednośladem przez Europę? Zobacz, co daje monitorowanie motocykli na dłuższych trasach

motocykl - podróże - monitorowanie motocykli

Sezon motocyklowy mamy już w pełni. A skoro tak, warto wyruszyć w trasę. Jeśli masz nieco więcej czasu, możesz wybrać się gdzieś dalej. Motocyklem przez Europę? Bardzo dobry pomysł! Nie zapomnij jednak o tym, by zatroszczyć się o swoje bezpieczeństwo na drodze. Nawet jeśli jeździsz ostrożnie i masz niezawodny sprzęt – warunki pogodowe czy zachowania innych kierowców mogą Cię narazić na ryzyko.

Wsparciem może być dla Ciebie profesjonalne monitorowanie motocykli. To nowoczesna usługa oparta na technologii lokalizacji satelitarnej GPS. Aby mogła zadziałać, w Twoim jednośladzie montowana jest specjalna instalacja. Ale to tylko jeden z elementów układanki. Drugim jest usługa monitorowania, którą realizuje firma dostarczająca to rozwiązanie – najczęściej to ekspert z branży security. Przykład? Taką usługę oferuje m.in. lider rynku ochrony osób i mienia oraz systemów zabezpieczeń, firma Konsalnet.

Wiarygodny partner stojący za systemem monitoringu to oczywiście gwarancja najwyższej jakości usług. Prowadzone przez niego Centrum Monitorowania reaguje na wszelkie zagrożenia, których możesz doświadczyć na trasie. A że zarówno przy kradzieży, jak i przy wypadkach każda minuta ma znaczenie – wsparcie ekspertów jest nieocenione.

Jak działa monitorowanie motocykli?

Jest to nowoczesny system, który oferuje Ci dwa rodzaje ochrony:

  • przed kradzieżą jednośladu – to absolutna podstawa, zwłaszcza na długich trasach,
  • wypadkową – nie uchroni Cię co prawda od samego wypadku, ale szybko zaalarmuje o tym odpowiednie służby, przez co niemal natychmiast uzyskasz niezbędną Ci pomoc.

Jak to wygląda w praktyce? Gdy wsiądziesz za kółko i zaczniesz jeździć, a monitoring motocyklu jest włączony – system rozpoczyna śledzenie Cię na trasie. Inteligentny system ratunkowy w czasie realnym analizuje Twoje położenie na mapie, ale także kąty i przyspieszenia, obserwując motocykl w trzech osiach. Dzięki temu możliwe jest wykrycie każdej nieprawidłowości – kiedy np. nagle zboczysz z trasy, a pojazd się zatrzyma (co może sugerować dojście do wypadku). System jest również zintegrowany ze stacyjką. Gdy więc po jej wyłączeniu motor nagle zacznie się przemieszczać – system wykryje próbę kradzieży i podejmie odpowiednie kroki.

W jaki sposób inteligentne monitorowanie motocykli działa na wypadek potencjalnego zagrożenia?

  • Pierwszym krokiem jest kontakt z właścicielem pojazdu – gdy sygnał dociera do centrali, operator próbuje dodzwonić się pod numer wskazany przez kierowcę. Celem jest potwierdzenie, czy wszystko w porządku – fałszywe alarmy, choć rzadko, zdarzają się.
  • Jeśli próba połączenia nie uda się lub jeśli osoba, która odbierze telefon nie poda odpowiednich danych weryfikacyjnych – powiadamiane są odpowiednie służby: policja czy pogotowie.

W efekcie – jako motocyklista otrzymasz na trasie ekspresową pomoc, jakiej oczekujesz. Co więcej:

  • system analizuje i rejestruje trasy – to przydatne zwłaszcza podczas długich wypraw; po ich zakończeniu możesz sprawdzić, jakim szlakiem jechałeś i wyciągnąć z tego wnioski lub… pochwalić się znajomym, gdzie byłeś,
  • cena systemu jest atrakcyjna i uwzględnia sezonowość – oznacza to, że płacisz tylko wtedy, gdy naprawdę potrzebujesz monitorowania motocykli.

Czy warto zatem zdecydować się na tego rodzaju system? Jeśli jesteś zapalonym fanem jazdy na jednośladzie – to opcja godna rozważenia.

29/06/2017

O autorze

Andrzej


Dodaj komentarz

Luty 2020
P W Ś C P S N
« Sty    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl