Nowy CEPiK w fazie stabilizacji
Nowinki motocyklowe

Nowy CEPiK w fazie stabilizacji

VI ŒŚwiętokrzyski Zlot Motocykli SHL i Pojazdów Zabytkowych

Nowy CEPiK. Działa nowa Centralna Ewidencja Pojazdów, system jest w fazie stabilizacji

Ministerstwo Cyfryzacji informuje, że działa nowa Centralna Ewidencja Pojazdów. System jest w fazie stabilizacji, Zespół Wdrożeniowy natychmiast reaguje na sygnały o problemach.

Zespół działa w trybie całodobowym, który natychmiast reaguje na sygnały o problemach z działaniem funkcji systemu czy realizacją procesów.

Jak podkreśla resort, specjaliści Centralnego Ośrodka Informatyki, Ministerstwa Cyfryzacji, starostw oraz innych partnerów na bieżąco monitorują sytuację i analizują każde zgłoszenia.

Zgodnie z informacją ministerstwa według stanu na 13 listopada godz. 12.30 w systemie zarejestrowano 9859 dowodów rejestracyjnych, 3672 pozwoleń czasowych, 2 pozwolenia czasowe wielokrotnego użytku, 10412 pozytywnych badań technicznych i 142 badania negatywne.

WIESZ O ZLOCIE CZY IMPREZIE ?
Dodaj swój zlot bez konieczności logowania – KLIKNIJ i wypełnij >>>
Instrukcja wypełniania >>>

Resort zaznacza, że system jest tak zaprojektowany, że nawet w przypadku problemów z pracą on-line możliwa jest praca w trybie awaryjnym, który umożliwia obsługę interesantów.

Proces awaryjnej obsługi został opisany przez ministra infrastruktury w rozporządzeniu w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach.

Zgodnie z przepisami, w przypadku braku dostępu do ewidencji pojazdów w dniu wydania pozwolenia czasowego organ rejestrujący zamieszcza dane i informacje w tym pozwoleniu na podstawie załączonych dokumentów oraz danych i informacji z bazy danych.

CEPiK – Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców.

Więcej informacji na stronie www.cepik.gov.pl.

kkż/

Źródło:
kurier_pap

14/11/2017

O autorze

Glazio


JEDEN KOMENTARZ DO ARTYKUŁU Do “Nowy CEPiK w fazie stabilizacji”

Dodaj komentarz

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl