Dlaczego noworoczne wyprzedaże rocznika są tak popularne w Polsce?
Promowane

Dlaczego noworoczne wyprzedaże rocznika są tak popularne w Polsce?

Pod koniec roku praktycznie każdy dealer samochodów przygotowuje dla swoich klientów specjalną ofertę – wyprzedaż rocznika. Tego rodzaju promocje są szczególnie popularne w Polsce. Dlaczego to właśnie u nas tak dużo aut sprzedaje się pod koniec i na początku nowego roku?

Wyprzedaże roczników to dobra okazja, aby zakupić nowe auto w jeszcze niższej cenie. Już w grudniu możemy zobaczyć reklamy zachęcające co nabycia pojazdów w niższych niż dotychczas wariantach cenowych. Co ciekawe, niemalże nigdzie indziej w Europie noworoczne wyprzedaże nie są tak popularne jak w Polsce. Powód jest zaskakujący – wszystko wynika ze sposobu zapisywania daty produkcji pojazdu w dowodzie rejestracyjnym.

W większości państw w dowodzie rejestracyjnym obok roku produkcji widnieje również miesiąc. W Polsce stosuje się tylko oznaczenie roku. W związku z tym brak oznaczenia miesiąca produkcji samochodu powoduje, że auto kupione pod koniec roku jest traktowane jako tak samo stare jak to, które było zakupione na początku roku.

Zatem w Polsce samochód jest starszy o rok wtedy, gdy wybija dwunasta ostatniego dnia grudnia. Aby takie teoretycznie starsze auto znalazło klienta, dokonuje się przeceny. Zwykle koszt zakupu jest wtedy niższy o kilka tysięcy złotych, ale można także spotkać się z obniżkami po kilkadziesiąt tysięcy złotych w przypadku tych droższych samochodów.

Zatem jeśli interesuje cię Ford Tourneo Custom i decyzja o zakupie została podjęta pod koniec roku, warto zaczekać do noworocznych wyprzedaży. Będzie można na nich sporo zaoszczędzić. Musimy jednak pamiętać o kilku niedogodnościach związanych z taką wyprzedażową ofertą. Generalnie, nie mamy wtedy możliwości dokonania zakupu auta z wyposażeniem, które nam się podoba – nie możemy zamówić konkretnego modelu wykonanego dla nas, ale tylko możemy skorzystać z tych pojazdów, które już teraz stoją w salonie. Z drugiej strony jest to również zaleta – możemy zakupić samochód od ręki i nie musimy czekać, aż zostanie on złożony w fabryce.

Zatem jeśli poszukujesz nowego auta taniej, warto zaczekać na wyprzedaże rocznika pod koniec roku. To się opłaca!

14/12/2017

O autorze

Andrzej


Dodaj komentarz

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl