Wynajem samochodu na wakacje
Promowane

Wynajem samochodu na wakacje

Wakacje to czas nieskrępowanych rodzinnych wojaży oraz wyruszania na podbój świata. Może się jednak pechowo zdarzyć, że w kluczowym momencie zepsuje się nam samochód. Odwołanie wyjazdu to ostateczność, na jaką nikt nie ma ochoty się decydować. Pozostaje jeszcze jedna możliwość: wynajem samochodu zastępczego. Jak się jednak do tego zabrać?

Znalezienie odpowiedniej wypożyczalni

Nie mając doświadczenia w wypożyczaniu aut, warto trochę popytać wśród znajomych czy rodziny – niewykluczone, że ktoś spośród nich poleci nam świetną firmę oferującą takie usługi. Pomocą służą także fora internetowe… wszakże z zastrzeżeniem, iż bezkrytyczna wiara w opinie anonimowych użytkowników bywa zgubna. Dobrym rozwiązaniem wydaje się natomiast skorzystanie z branżowych porównywarek internetowych, które dadzą nam wyobrażenie o firmach działających w naszym regionie.

Rzetelna wypożyczalnia samochodów Gdańsk będzie z pewnością posiadała własną witrynę internetową. To właśnie tam należy się kierować, szukając praktycznych informacji o warunkach i cenach wynajmu auta.

Lektura regulaminu

Dokładne zapoznanie się z firmowym regulaminem posiada niebagatelne znaczenie, ustrzeże nas bowiem przed nieprzyjemnymi niespodziankami. Mogą one dotyczyć np. lokalizacji (niektóre firmy pobierają wyższe opłaty za odbiór pojazdu na lotnisku), godziny zwrotu auta (większość wypożyczalni stosuje system dobowy, co w praktyce oznacza, że jeśli spóźnimy się nieco ze zwrotem wozu, zapłacimy za całą kolejną rozpoczętą dobę) czy wieku kierowcy (mogą np. obowiązywać dodatkowe opłaty, jeśli kierowca nie ukończył 25 lat). Z tego też powodu zawsze należy poznać treść regulaminu przed wypożyczeniem pojazdu.

Bardzo istotna okazuje się też np. polityka paliwowa firmy. Najuczciwszym rozwiązaniem jest zwrot samochodu z taką samą ilością paliwa, z jaką go wypożyczyliśmy. Obecnie większość ofert respektuje już taki postulat, warto to jednak samodzielnie skontrolować.

Dobra wypożyczalnia samochodów Gdańsk dokłada wszelkich starań, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klienta. Warto się za taką rozejrzeć.

18/11/2018

O autorze

Andrzej


Dodaj komentarz

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl