Podróż z rejestratorem jazdy
Promowane

Podróż z rejestratorem jazdy

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co może zdarzyć się na drodze. Dlatego odpowiednim elementem, który może sprawić, że poczujemy się bezpiecznie podczas takich sytuacji, jest rejestrator jazdy. Urządzenie, które zbiera coraz więcej pozytywnych opinii wśród kierowców, a co za tym idzie, jest obecnie często wybierane. Jak wygląda podróż z rejestratorem jazdy?

Uniwersalne urządzenie z wieloma funkcjami

Niezawodność rejestratora jazdy sprawdzi się w każdej drogowej sytuacji. Urządzenie umieszczone najczęściej poprzez uchwyt na przedniej szybie bądź desce rozdzielczej. Niektóre modele możemy zamontować do lusterka wstecznego. Kamera samochodowa nagrywa obraz z przodu, jak i wewnątrz samochodu, jeśli dany model posiada taką funkcję. Warto zaopatrzyć się w urządzenia szerokokątne, które pozwoli nagrać obraz obu pasów jezdni, co dodatkowo umożliwi podgląd sytuacji z przeciwnego kierunku. Rejestrator jazdy posiada również tryb pracy. Tutaj uzależnione jest to od specyfiki urządzenia oraz danych parametrów. Najczęściej można spotkać się z trybem parkingowym, który idzie w parze z czujnikiem ruchu. Kamera samochodowa włączy się, gdy tylko przed obiektywem wykryje obciążenie. Tryb nocny to z kolei funkcja, która pozwala na nagrywanie obrazu po zmroku oraz w nocy. Jest to przydatna opcja szczególnie w zimie, gdy szybko robi się ciemno. Wówczas należy zwrócić uwagę, czy rejestrator jazdy posiada diody podczerwieni, które mają na celu uodpornić urządzenie przed światłem latarni oraz samochodów z naprzeciwka. Kamery często również posiadają GPS lub WiFi, co dodatkowo zwiększa zainteresowanie tym urządzeniem podczas jego kupna.

Zabezpieczenie przed wypadkiem lub włamaniem

Funkcjonalność kamery samochodowej pozwala na jej szerokie wykorzystanie. Nie tylko poprzez GPS, czy trybom pracy. To również urządzenie, które zabezpieczy pojazd przed włamaniem. Gdy pozostawimy go na parkingu złodziej, widząc w środku rejestrator może zrezygnować z próby kradzieży. Dzięki czujnikowi ruchu bądź nagrywaniu w pętli kamera nagra całe zdarzenie. Ułatwić zadanie może funkcja, która pozwala na nagrywanie obrazu wewnątrz samochodu. Kolejne istotne zastosowanie rejestratora jazdy to jego zabezpieczenie oraz dowód całej sytuacji podczas wypadku, czy zwykłej kolizji. Nawet gdy uderzenie było ze sporym obciążeniem, dzięki funkcji G-Sensor kamera całe nagranie oznaczy kłódką, co sprawi, że film się nie usunie. Wówczas zdarzenie wraz z widocznym jego sprawcą zostanie skutecznie nagrane. Nie będzie problemu z ustaleniem winnego. Może to nie tylko okazać się deską ratunku dla nas, gdy znajdziemy się w takiej sytuacji, ale i wtedy, gdy jesteśmy świadkiem takiego zdarzenia. Rejestrator jazdy to uniwersalne urządzenie, dzięki któremu żadna z podróży nie będzie dla nas problemem.

źródło zdjęcia: pl.freepik.com

21/11/2018

O autorze

Andrzej


Dodaj komentarz

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl