Nowinki motocyklowe

Dakar 2011

Już wkrótce rusza kolejna edycja rajdu Dakar. Zawodnicy ponownie spotkają się na kontynencie Ameryki Południowej.
Długość trasy wynosi ponad 9000 km z  czego 5000 km to odcinki specjalne.
Na starcie pojawi się 430 maszyn a najbardziej liczna grupa to motocykliści (186). W rajdzie biorą również udział  samochody terenowe(156), ciężarówki (72) i quady (38). W porównaniu do poprzedniego roku liczba uczestników rajdu wzrosła o 20 %.

Trzecia edycja rajdu będzie się odbywać  na kontynencie Ameryki Południowej. Większość tras zlokalizowana jest w północnej części Argentyny i Chile. Etapy rajdu  będą podzielone na trudne i łatwiejsze odcinki. Dzięki temu zawodnicy będą się mogli sprawdzić i wykazać w różnych warunkach. Kierowcy będą rywalizować w ekstremalnych wyścigach wytrzymałościowych. Serie morderczych i niebywale trudnych technicznie etapów wyłonią liderów rajdu dopiero przed metą w Buenos Aires.

David Castera, dyrektor sportowy „Dakar” uważa, że trasa tegorocznego rajdu jest bardzo atrakcyjna. Wiedzie ona przez nowe regiony, które zawodnicy będą odkrywać i pokonywać  z satysfakcją. Trasa przebiega przez całą rozciągłość kontynentu Ameryki Południowej (od Buenos Aires na wschodzie do Arica na zachodzie). Początkowe etapy będą łatwiejsze czym mają zachęcić amatorów do dalszej walki. Większe trudności sprawią dopiero etapy w drodze powrotnej do Buenos Aires, szczególnie tereny na Pustyni Atacama. Widoki będą jednak niezapomniane i sprawią wiele przyjemności zawodnikom rajdu..

24 i 25 listopada 2010 roku  – w morską podróż przez Atlantyk –  wyruszyły  z francuskiego portu Le Havre wszystkie pojazdy biorące udział w rajdzie. Badania techniczne odbędą się 30 i 31 grudnia w Buenos Aires.
W rajdzie pojawią się również chińskie sprzęty „JINCHENG”. Ciekawe czy dojadą do mety?

W regulaminie konkurencji motocykli zaszły poważne zmiany. Dotyczą one silników, które nie mogą przekraczać pojemnością 450 ccm. Głównymi faworytami do zwycięstwa są oczywiście Cyril Despres i Marc Coma, którzy znów reprezentować będą fabryczny team KTM-a. Wierzymy jednak w to, że Polacy z Orlen Teamu (Jakub Przygoński – wycofany (kontuzja), Jacek Czachor, Marek Dąbrowski) pokrzyżują ich plany. Naszą największą nadzieją i ukrytą bronią jest najmłodszy z Teamu – Jakub Przygoński – niestety kontuzja wykluczyła go z tegorocznego rajdu. Barwy Polski będzie również reprezentował Krzysztof Jamruż jadący w barwach Team Honda Europe. Może to ten ostatni sprawi największą niespodziankę.

Najciekawiej zapowiada się rywalizacja wśród motocyklistów, ze względu na największą liczbę uczestników. Wymaga ona bardzo dobrego przygotowania fizycznego ale również psychicznego. Każdy z zawodników będzie przeżywał na trasie swój kryzys, jednak każdy z uczestników będzie sobie z nim inaczej radził – lepiej lub gorzej. Liczymy na naszych twardzieli i trzymamy za nich kciuki.

DATA    START /  META
01/01    Buenos Aires / Victoria
02/01    Victoria  /  Córdoba
03/01    Córdoba  /  San Miguel de Tucumán
04/01    San Miguel de Tucumán  /  San Salvador de Jujuy
05/01    San Salvador de Jujuy  /  Calama
06/01    Calama  /  Iquique
07/01    Iquique  /  Arica
08/01    Dzień wolny
09/01    Arica  /  Antofagasta
10/01    Antofagasta  /  Copiapo
11/01    Copiapo  /  Copiapo
12/01    Copiapo  /  Chilecito
13/01    Chilecito  /  San Juan
14/01    San Juan  /  Córdoba
15/01    Córdoba  /  Buenos Aires
16/01    KONIEC

Szczegóły trasy – start w pierwszy dzień Nowego Roku 2011

Sobota, 01/01/2011        NOWY ROK – DZIEŃ STAREJ TRASY 
Buenos Aires – Victoria
Długość trasy, 377 km

Start tradycyjnie z Buenos Aires – odcinek 1 tzw. instalacyjny, z dużą liczbą kibiców. Nocleg na biwaku.

Niedziela, 02/01/2011    GRZANIE SILNIKÓW
Victoria – Cordoba

Motocykle – Quady
Fragment drogi, 566 km
Odcinek specjalny, 192 km

Samochody – samochody ciężarowe
Fragment drogi, 566 km
Odcinek specjalny, 222 km

Na tym etapie będą odcinki piaszczyste, na których silniki będą się przegrzewały. W dalszej części zaczną się góry z wąskimi dróżkami. Będzie to etap wymagający umiejętności technicznych. Specjalna trasa dla motocyklistów i quadów.

Poniedziałek, 03/01/2011        W KRZAKACH

Cordoba – San Miguel de Tucuman

Motocykle – Quady
Fragment drogi, 440 km
Odcinek specjalny, 300 km

Trasa będzie wiodła na północ przez lasy (krzewy). Motocykle i samochody znowu będą jechać osobno. Trasa motocyklowa prowadzi po starym torze, na którym będzie wiele spektakularnych skoków. To będzie naprawdę ostra jazda.


Wtorek, 04/01/2011        CZERWONO-ZIELONY

San Miguel de Tucuman – San Salvador de Jujuy

Motocykle – Quady
Fragment drogi, 231 km
Odcinek specjalny, 521 km

Trasa będzie podzielona na dwie części. W pierwszej – motocykliści będą poruszać się po pustynnych kanionach z dominującym czerwonym kolorem w krajobrazie. W drugiej części będą mieć do czynienia z gliniastym podłożem z podjazdami i wjazdem do zielonego lasu. Ze względu na gałęzie samochody nie wjeżdżają do lasu.

Środa, 05/01/2011    NAJWYŻSZY SZCZYT RAJDU
San Salvador de Jujuy – Calama

Motocykle – Quady
Fragment drogi, 554 km
Odcinek specjalny, 207 km

Etap, na którym nastąpi przeprawa przez wysokie góry Andy. Ten odcinek rozpocznie się w nocy aby sprawnie przekroczyć granicę. Wspinaczka na wysokość 4800 m.n.p.m. (tyle co najwyższy szczyt Europy Mont-Blanc). Wjazd do Chile i przejazd przez pustynię Atakama będzie dla uczestników momentem, kiedy naprawdę sprawdzą swoją maksymalną wytrzymałość i kondycję.. Początek tego etapu będzie stanowił  wyjątkowo krótki odcinek specjalny o długości  3,3 km z przewagą kamienistego podłoża i podjazdami na wydmy.

Czwartek, 06/01/2011    NA WYSOKICH OBROTACH

Calama – Iquique

Motocykle – Quady
Fragment drogi, 36 km
Odcinek specjalny, 423 km

Pełna prędkość! Różne tereny do pokonania, które wymagają radzenia sobie w zmiennych warunkach. Początek ostrożny po wymagającym i trudnym skalistym podłożu. Niebezpieczne zjazdy w dół. Wydmy. To wszystko zapowiada sporo emocji. Nad oceanem zawodnicy będą zjeżdżać w dół (2,3 km) po zboczu o 32% nachyleniu. To będzie etap dla zawodników radzących sobie w zmiennych i bardzo ciężkich warunkach terenowych.

Piątek, 07/01/2011        JAK MÓWIĄ MIEJSCOWI -„GUADAL”
Iquique – Arica

Motocykle – Quady
Fragment drogi, 265 km
Odcinek specjalny, 456 km

Ten etap doprowadzi uczestników rajdu do ostatniego miasta w Chile (Arica), tuż przy granicy z Peru. Etap będzie wiódł przez pustynię. Tu zawodnicy zmierzą się z ogromnymi wydmami. Później slalom między kępami suchej i ostrej trawy w tumanach kurzu. Właśnie tutaj słyszy się słowo „GUADAL”. Będzie to etap pełen wrażeń. Ponoć cierpliwość będzie tu największym sojusznikiem uczestników rajdu.

Sobota, 08/01/2011        ODPOCZYNEK (surfowanie w morzu i inne atrakcje dla wytrwałych)

Niedziela, 09/01/2011    NURKOWANIE W PACYFIKU
Arica – Antofagasta

Motocykle-Quady
Fragment drogi, 208 km
Odcinek specjalny, 631 km

Najdłuższy odcinek specjalny rajdu. Dwa odcinki czasowe odbędą się rano. Motocykliści będą musieli stawić czoła bardzo wyczerpującym trasom o długości ok. 40 km, które będą prowadziły przez kaniony. Nawet najbardziej sprawni fizycznie będą potwornie zmęczeni i wyczerpani. Końcówka pierwszej części będzie nad brzegiem oceanu. Właśnie tutaj odbędzie się „nurkowanie” – w dół bardzo stromych wydm.
Druga część odcinka będzie już znacznie szybsza.

Poniedziałek, 10/01/2011    TRZY ETAPY W JEDNYM

Antofagasta – Copiapó

Motocykle-Quady
Fragment drogi, 268 km
Odcinek specjalny, 508 km

Trudności na tej trasie można podzielić na trzy fazy. Pierwsza będzie wymagała dokładnej nawigacji na odcinku specjalnym. Braku umiejętności nawigacji może spowodować  duże straty w czasie. Przejazdy będą przebiegać przez doliny bez charakterystycznych punktów odniesienia więc łatwo się będzie zgubić. Kolejna trudność to przejazd przez starą kopalnię. Ostatnia niespodzianka dla uczestników rajdu to jazda po zmroku –  jeśli nie uporają się z trasą przed zachodem słońca.

Wtorek, 11/01/2011        KOPANIE SIĘ W PIASKU
Copiapo – Copiapo

Motocykle-Quady
Link, 35 km
Odcinek specjalny, 235 km

Ten odcinek to pętla, którą można nazwać „spacerem po pustyni”. Dominacja wysokich wydm z głębokimi obniżeniami między górami z piasku. Etap pełen pułapek. Ci, którzy zabłądzą musza się liczyć z dużymi stratami czasu i punktów. Dużą rolę odegra tu odpowiedni dobór opon oraz jazda po śladach. Uczestnicy wyruszą na trasę etapami w grupach. Start z jednego szeregu po dziesięciu zawodników. Zaczyna czołówka.

Środa, 12/01/2011    POWRÓT DO ARGENTYNY
Copiapó – Chilecito

Motocykle-Quady
Długość trasy, 686 km
Odcinek specjalny, 176 km

Kolejny przejazd przez Andy. Chwila relaksu. Wysoko w górach uczestnicy przeżyją szok termiczny po wyjechaniu z bardzo gorących o tej porze roku regionów. Będzie to etap przełomowy dla amatorów, którzy wyczerpani po dziesięciu dniach wyścigów będą się wycofywać z rajdu lub przezwyciężą swoje słabości zbliżając się do mety. To czas kiedy naprawdę da się we znaki zmęczenie.

Czwartek, 13/01/2011    DAWNO, DAWNO TEMU W ANDACH
Chilecito – San Juan

Motocykle-Quady
Odcinków dróg, 164 km
Odcinek specjalny, 622 km

Trasa przebiegająca u podnóża Andów będzie prowadzić na południe. Zupełnie inne krajobrazy w porównaniu do zachodnich stoków tych gór. Znikają olbrzymie góry z piasków. Trasa prowadzi przez wspaniałe kaniony. Większość zawodników będzie przemęczona.

Piątek, 14/01/2011        TERAZ KOLEJ NA DUŻYCH CHŁOPCÓW

San Juan – Cordoba

Motocykle-Quady-Samochody
Link, 123 km
Odcinek specjalny, 555 km

Ostateczna walka rozegra się w ciągu dnia. Samochody ciężarowe będą miały przewagę – wyjątkowo na tym etapie. Wymaga on od kierowców wyjątkowej ostrożności, ponieważ na piaszczystej trasie wszyscy będą się poruszać z dużą prędkością. Najtrudniejsze będzie poruszanie się obok jadących z taką samą prędkością samochodów.

Sobota, 15/01/2011        CZAS NA SHOW

Cordoba – Buenos Aires

Link, 645 km
Odcinek specjalny, 181 km

Będzie to odcinek relaksacyjny dla większości zawodników. Na tym etapie rajdu czołówka będzie już znana a szanse na przesunięcie się o jedno lub dwa miejsca będą praktycznie niemożliwe. Trzeba jednak zachować koncentrację do końca. Ostatni, krótki i szybki odcinek specjalny Dakaru 2011 zakończy się na torze wyścigów Bajadero, gdzie organizatorzy gwarantują wielkie show i emocje.


LISTA UCZESTNIKÓW    DAKAR 2011    MOTOCYKLE (uczestników 186)

1 COMA MARC             ESPAGNE         KTM KTM MRW RALLY FACTORY TEAM
2 DESPRES CYRIL             FRANCE         KTM TEAM RED BULL KTM
3 LOPEZ CONTARDO FRANCISCO     CHILI         APRILIA TEAM GIOFIL APRILLIA
4 RODRIGUES HELDER         PORTUGAL     YAMAHA YAMAHA RACING FRANCE IPONE TMN REDBULL
5 CASTEU DAVID             FRANCE         SHERCO CASTEU ELF SHERCO
6 ULLEVALSETER PÅL ANDERS         NORVEGE         KTM TEAM SCANDINAVIA
7 STREET JONAH             ETATS-UNIS     X JONAH STREET
8 VILADOMS JORDI             ESPAGNE         YAMAHA TEAM YAMAHA RACING FRANCE IPONE
9 PAIN OLIVIER             FRANCE         YAMAHA
10 PEDRERO GARCIA JUAN         ESPAGNE         KTM KTM MRW RALLY FACTORY TEAM
11 FARIA RUBEN             PORTUGAL     KTM TEAM RED BULL KTM
12 FRETIGNE DAVID             FRANCE         BMW „BMW MOTORRAD BY SPEEDBRAIN”
13 PRZYGONSKI KUBA         POLOGNE         KTM ORLEN TEAM      wycofany z powodu kontuzji
14 DUCLOS ALAIN             FRANCE         APRILIA TEAM GIOFIL APRILLIA
15 CODY QUINN ALEXIS         ETATS-UNIS     HONDA TEAM HONDA EUROPE
16 VERHOEVEN FRANS         PAYS-BAS         BMW „BMW MOTORRAD BY SPEEDBRAIN”
17 GONÇALVES PAULO         PORTUGAL     BMW „BMW MOTORRAD BY SPEEDBRAIN”
18 FARRES GUELL GERARD         ESPAGNE         APRILIA TEAM GIOFIL APRILLIA
19 BOANO IVAN             ITALIE         BETA TEAM BETA BOANO RALLY SPORT
20 PISANO MICHAEL             FRANCE         HONDA MECASYSTEM
21 CZACHOR JACEK             POLOGNE         KTM ORLEN TEAM
22 BERGLUND THOMAS         SUEDE         Husaberg TEAM SCANDINAVIA
23 ESQUIROL CYRIL             FRANCE         HONDA ASSOCIATION ENFANCE & LUMIERES
24 STANOVNIK MIRAN         SLOVENIE         KTM INOTHERM RACING
25 SVITKO STEFAN             SLOVAQUIE     KTM HANT LOGOMOTION
26 BETHYS THIERRY             FRANCE         HONDA ASSOCIATION ENFANCE & LUMIERES
27 ZANOTTI ALESSANDRO         SAINT-MARIN     APRILIA TEAM GIOFIL APRILLIA
28 KNUIMAN HENK             PAYS-BAS         KTM
29 PELLICER JOSE MANUEL         ESPAGNE         YAMAHA
31 LAZARD LAURENT             URUGUAY         KTM OFF ROAD URUGUAY
32 BIANCHI PRATA PEDRO         PORTUGAL     BMW „BMW MOTORRAD BY SPEEDBRAIN”
33 AZEVEDO JEAN             BRESIL         KTM PETROBRAS LUBRAX
34 NAPOLI GIULIO             ITALIE         BETA TEAM BETA BOANO RALLY SPORT
35 BARROT DAVID             FRANCE         YAMAHA TEAM YAMAHA RACING FRANCE IPONE
36 VERHOESTRAETE FRANK         CONGO         APRILIA TEAM GIOFIL APRILLIA
37 VISSER TEUS             PAYS-BAS         KTM PRO DAKAR
38 JARMUZ KRZYSZTOF         POLOGNE         HONDA TEAM HONDA EUROPE
39 GUASCH FONT MARC         ESPAGNE         YAMAHA MARC GUASCH FONT
40 PROHENS FELIPE             CHILI         HONDA HERMANOS PROHENS RALLY TEAM
41 PROHENS JAIME             CHILI         HONDA
42 ARCARONS ARMENTERAS JORDI     ESPAGNE         HONDA ARCARONS RALLY SPORT TOUR
43 JAKES IVAN             SLOVAQUIE     KTM KM RACING TEAM
44 SANZ PLA-GILIBERT EULALIA         ESPAGNE         HONDA ARCARONS RALLY SPORT TOUR
45 GYENES EMANUEL         ROUMANIE     KTM
46 PUERTAS HERRERA MIGUEL         ESPAGNE         KTM EQUIPO COMBAT
47 DABROWSKI MAREK         POLOGNE         KTM ORLEN TEAM
48 LIEFHEBBER HANS-JOS         PAYS-BAS         KTM
49 BOLLERO RODOLFO         ARGENTINE     YAMAHA LOS PERALTES RACING TEAM
50 SERRADORI MATHIEU         FRANCE         BETA MECASYSTEM
51 PAVEY SIMON             AUSTRALIE     BMW
52 PRITULYAK VADYM         UKRAINE         HONDA TEAM HONDA EUROPE
53 RODRIGUEZ CLAUDIO         CHILI         HONDA TAMARUGAL XC RALLY TEAM
54 DE GROOT R.M.N.J.         PAYS-BAS         YAMAHA
55 MERKIT KEMAL             TURQUIE         KTM TURKISH TEAM KEMAL MERKIT
56 SEEL ANNIE             SUEDE         KTM Super Rocket MECA SYSTEM-SWEDEN CHALLENGE
57 PIZZOLITO JAVIER             ARGENTINE     HONDA HONDA RACING ARGENTINA
58 POL MIRJAM GESINA MARIA         PAYS-BAS         HONDA TEAM HONDA EUROPE
59 PABISKA DAVID             REP. TCHEQUE     YAMAHA KM RACING TEAM
60 BARREDA BORT JOAN         ESPAGNE         APRILIA TEAM GIOFIL APRILLIA
61 SAGHMEISTER GABOR         SERBIE         KTM OPEL DAKAR TEAM
62 CIOTTI FILIPPO             ITALIE         rieju
63 BUSIN PABLO             ARGENTINE     YAMAHA
64 PEÑATE MUÑOZ PEDRO MANUEL     ESPAGNE         KTM VALSEBIKE CANARIAS
66 MENARD JEAN-CHRISTOPHE         FRANCE         YAMAHA HFP
67 CALIFANO CHRISTIAN         FRANCE         KTM
68 VESELY JAN REP.             TCHEQUE         YAMAHA CZECH DAKAR TEAM
69 PAYEN HUGO             FRANCE         KTM
70 PASCUAL PABLO OSCAR         ARGENTINE     JINCHENG
71 GIANNETTI SILVIA             ITALIE         KTM MAREMMA RIDERS
72 MUGNAIOLI FABRIZIO         ITALIE         KTM MAREMMA RIDERS
73 ALAN EDUARDO             ARGENTINE     KTM PAMPA RACING
74 ARREDONDO FRANCISCO         GUATEMALA     KTM TEAM GUATEMALA
75 BONNET PIERRICK             FRANCE         KTM TEAM DESSOUDE
76 DA COSTA BRUNO             FRANCE         YAMAHA
77 COET SÉBASTIEN             FRANCE         YAMAHA TEAM HFP
78 CAVELIUS PHILIPPE         FRANCE         ktm 690 r RACING BIKE 57
79 MCKENDRICK JOHN         CHILI         YAMAHA FUERZA CHILE
80 BUTUZA MARCEL             ROUMANIE     KTM
81 SU WENMIN             CHINE         JINCHENG
82 GUINDANI VINCENT         FRANCE         YAMAHA HFP YAMAHA
83 PICCO FRANCO             ITALIE         YAMAHA FRANCO PICCO RACING
84 ZUFFETTI CARLO             ITALIE         YAMAHA FRANCO PICCO RACING
85 CID DE LA PAZ PABLO         ARGENTINE     BETA BETA OFICIAL
86 BOUNDS CRAIG             ROYAUME-UNI     YAMAHA
87 DE BENEDICTIS VICENTE         BRESIL         HONDA
88 CUCURACHI ENNIO         ITALIE         KTM EUROPEANISTEAM
89 CABINI ANTONIO             ITALIE         YAMAHA CABINI RACING
90 DIGUIET GILLES             FRANCE         KTM EVETTE-DAKAR
91 WALDSCHMIDT INGO         NAMIBIE         KTM MEMO TOURS
92 JUNCO ANDRES             ARGENTINE     KTM AJ RALLY TEAM
93 CUSUMANO GUIDO         ITALIE         YAMAHA FRANCO PICCO RACING
94 DE BOIS THOMAS             PAYS-BAS         Husaberg PRO DAKAR
95 GABARI HARITE             MAROC         YAMAHA
96 MANA CLAUDIO             ITALIE         APRILIA OUTLAW RACING TEAM
97 ORFANOS VASILIS             GRECE         APRILIA VOM RACING TEAM
98 BOUCHET PASCAL             FRANCE         KTM
99 BELTRAMI FRANCESCO         ITALIE         KTM OUTLAW RACING TEAM
100 MEIER CHRISTINA         ALLEMAGNE     SHERCO CROCOAVENTURES

101 TAMPAXIS SIMON             BELGIQUE         SHERCO CROCOAVENTURES
102 STEVENSON IAIN             AFRIQUE DU SUD     KTM
103 BODINGER RONNIE         SUEDE         Husaberg TEAM SCANDINAVIA
104 CARMIGNANI DANIELE         ITALIE         HONDA ASD ADEVENTURE TEAM
105 SEGARRA ALMAGRO JAIRO         ESPAGNE         KTM IPDC-COVES-COSAOR
106 PEDERZOLI CLAUDIO         ITALIE         YAMAHA
107 LAMBERTUCCI LUCAS         ARGENTINE     YAMAHA LAMBERTUCCI COMPETICION
108 TAMM PLESCH ANDRES         CHILI         KTM VINA TAMM
109 GIANNI STEFANI             ITALIE         YAMAHA FRANCO PICCO RACING
110 VANDER KOOY JACOB         PAYS-BAS         KTM MEMO TOURS
111 OLIVEIRA PEDRO             PORTUGAL     YAMAHA DAKARTECK
112 GUYOMARCH YANNICK         FRANCE         KTM POMPIER DE PARIS CASQUES D’ARGENT
113 SMITH JACOB             AUSTRALIE     HONDA GHR HONDA
114 PALACIOS JOSEPH         FRANCE         KTM MC SUD DAKAR
115 ROBERT CHRISTOPHE         FRANCE         HONDA
116 THEURIOT HERVÉ         FRANCE         KTM
117 DAVIDSON MARK             AUSTRALIE     HONDA GHR HONDA
118 RINCÓN DAVID             ESPAGNE         BMW RALLY DE LUXE
119 PULENTA EDUARDO         ARGENTINE     YAMAHA PULENTA EDU
120 VAN DER BEEK WOUTER         PAYS-BAS         APRILIA FLEVODAKARTEAM
121 STRANGE WARREN         AUSTRALIE     HONDA GHR HONDA
122 PALANTE ERIC             BELGIQUE         HONDA PALANTE – ROADBOOK.BE
123 MATOSKA RADEK             SLOVAQUIE     KTM HANT LOGOMOTION
124 VEGA EDGARDO             ARGENTINE     HONDA PATAGONIA RALLY RAID
125 SANCHEZ HUGO MARCELO         ARGENTINE     KAWASAKI TEAM PALAU RPM KAWASAKI
126 NAUMOV ALEKSEY         RUSSIE         HONDA TEAM HONDA EUROPE
127 STEINHOFF ALAIN         FRANCE         KTM RACING BIKE 57
128 BONNARDEL PATRICK         FRANCE         KTM MECASYSTEM
129 KOFMAN ERIK             PAYS-BAS         APRILIA FLEVODAKARTEAM
130 BARRON JACQUES         PEROU         KTM TEAM PERU DAKAR
131 FERNANDEZ DIEGO JAVIER         URUGUAY         YAMAHA URUGUAY RALLY TEAM
132 MORENO LUCAS GUSTAVO         ARGENTINE     KAWASAKI TEAM PALAU RPM KAWASAKI
133 CABALLERO ALCAYAGA         CHILI         KTM CABALLERO RACING TEAM
RODRIGO ANDRES
134 MEFFRE LAURENT         FRANCE         KTM TEAM AFRICA – LM ADVENTURE
135 SCOTT ANDREW             AUSTRALIE     HONDA VIVA OZ MEXICANA TEAM
136 DIALLO MAME LESS         SENEGAL         KTM TEAM AFRICA – LM ADVENTURE
137 KROON EVERT             PAYS-BAS         KTM PRO DAKAR
138 ILLANES RODRIGO         CHILI         HONDA TARAPACA RALLY TEAM
139 ROSA JOAO             PORTUGAL     YAMAHA YAMAHA PORTUGAL-JVO RACING
140 MUNK JES             DANEMARK     APRILIA
141 GEOFFROY CHRISTOPHE         FRANCE         HONDA BELGIAN RHINOCEROS TEAM
142 TARABORELLI FABIAN         ARGENTINE     ktm 690 r TARABORELLI RACING TEAM
143 SCHRÖDER DANIEL         ALLEMAGNE     KTM PS-LASER RACING TEAM
144 HERZEL FERNANDO         ARGENTINE     YAMAHA JVO RACING
146 GIMENO GARCIA ANTONIO         ESPAGNE         APRILIA APRILIA TRYMAX
147 PATTI ROBERTO             ARGENTINE     YAMAHA
148 GOUËT DANIEL             CHILI         HONDA HONDA RACING MOTOFAXTORY
149 HAN BAOHUA             CHINE         JINCHENG
150 BELAUSTEGUI LUIS         ARGENTINE     KTM FREEDOM 64 KTM
153 DEMELCHORI JAVIER         ARGENTINE     YAMAHA
154 VELLUTINO CARLO         PEROU         KTM
155 SMITH ESTEBAN             CHILI         KTM SMITH RALLY TEAM
156 GOMEZ JORGE             ESPAGNE         BMW VEMOTOR CANARIAS
157 VETTERLI LEO             SUISSE         BMW
158 GARCÍA DOMÍNGUEZ JOSE         ESPAGNE         BMW
159 HINTENAUS ALBERT         AFRIQUE DU SUD     KTM
160 LEJEUNE JEAN PIERRE         BELGIQUE         APRILIA
161 DEMELCHORI DIEGO         ARGENTINE     KAWASAKI RPM KAWASAKI
162 ANDRES BENAVENTE VIO         CHILI         HUSQUARNA FUERZA CHILE
163 POUCET FRANÇOIS         FRANCE         KTM
164 OLIVEIRA RUI             PORTUGAL     YAMAHA DAKARTECK
165 MOTA FAUSTO             PORTUGAL     YAMAHA DAKARTECK
166 STANFIELD MICHAEL         ETATS-UNIS     KTM FREEDOM 64 KTM
167 CASALE CATRACCHIA         CHILI         YAMAHA CASALE RACING
IGNACIO NICOLAS
168 CENNI YOANN             FRANCE         YAMAHA MXYO
169 CHIVITE IGNACIO             ESPAGNE         BULTACO
170 MARTINEZ BOERO JORGE ANDRES     ARGENTINE     BETA
171 MAURICIO JAVIER GOMEZ         ARGENTINE     YAMAHA PACO GOMEZ
172 MERLO DANIEL             ARGENTINE     JVO
173 MORGAN JENIFER         ROYAUME-UNI     YAMAHA
174 PEÑALVA GONZALO         ARGENTINE     YAMAHA SPORTSMAN
175 PETRONE SERGIO MIGUEL         ARGENTINE     BETA MISON EZEIZA DAKAR
176 SALVATIERRA JUAN CARLOS     BOLIVIE         HONDA
177 PIERINI PABLO             ARGENTINE     ktm 690 r
179 COPELLO EDUARDO HECTOR     ARGENTINE     YAMAHA AGO-MD RALLY RAID TEAM
180 SULEM EMMANUEL         FRANCE         KTM EMMANUEL SULEM
181 HARSLETT SIMON         AUSTRALIE     HONDA GHR HONDA
182 ELLENS ORLANDO         PAYS-BAS         HONDA MEMO TOURS
183 JAVIER ALEJANDRO GIL MERCADO     ARGENTINE     YAMAHA
184 SANTOS MARCELO JOSE         ARGENTINE     HONDA AMS-HONDA
185 BARBERY JUAN JOSE         ARGENTINE     BETA MOTOMAX-HELMET RALLY TEAM
186 RODRIGUEZ PABLO         ARGENTINE     HONDA HONDA RACING ARGENTINA

KŁADY (uczestników 38)

254 SONIK RAFAL                     POLOGNE         YAMAHA ATV POLSKA
269 LASKAWIEC LUKASZ                 POLOGNE         YAMAHA KM RACING TEAM

SAMOCHODY (uczestników 156)


307 HOLOWCZYC KRZYSZTOF FORTIN JEAN-MARC         POLOGNE         BMW TEAM X-RAID GMBH

 

SAMOCHODY CIĘŻAROWE (uczestników 72)


546 BARAN GRZEGORZ MARTON RAFAL             POLOGNE         MAN SPEED FACTORY

17/12/2010

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl