Poszukiwania nowego OC – co warto wziąć pod uwagę?
Promowane

Poszukiwania nowego OC – co warto wziąć pod uwagę?

Zakup polisy odpowiedzialności cywilnej to obowiązek każdego kierowcy. W przypadku kontroli policyjnej jego brak może skończyć się poważnymi konsekwencjami finansowymi. Warto wiedzieć, jakie kryteria wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego świadczenia.

Cena

Przy kalkulacji składek obowiązkowej polisy komunikacyjnej towarzystwa ubezpieczeniowe uwzględniają różnorodne czynniki – m.in. wiek kierowcy, jego historię bezwypadkową, okres posiadania prawa jazdy, zawód, parametry samochodu i miejsce rejestracji auta. Najtańsze OC nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Towarzystwa ubezpieczeniowe często bowiem oferują dodatkowe świadczenia, wśród których warto wskazać Zieloną Kartę, pakiet Assistance lub Usługę Bezpośredniej Likwidacji Szkody. Przed zakupem polisy należy więc dokładnie zapoznać się z proponowanymi udogodnieniami. Tanim kosztem można często uzyskać ochronę, która idealnie sprawdzi się w przypadku sytuacji danej osoby. Assistance i BLS to świetny zestaw, ułatwiający bezproblemową likwidację powstałych szkód. Zielona Karta pozwala natomiast ograniczyć koszty w przypadku wyjazdu za granicę. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są na stronie https://cuk.pl/ubezpieczenia – https://cuk.pl/ubezpieczenia/samochod/oc.

Kalkulator OC

Obowiązkową polisę komunikacyjną można w łatwy sposób kupić za pośrednictwem internetowych porównywarek. Składają się one z formularzy, do których należy wprowadzić wymagane dane. Na podstawie informacji system wyszukuje dla klienta najlepsze oferty. Spośród wygenerowanych propozycji można wybrać opcję dostosowaną do własnych potrzeb. Warto dodać, iż kalkulator pozwala rozłożyć płatność polisy na dogodne raty. System jest niezwykle prosty w obsłudze. Nie trzeba dokonywać żadnych opłat oraz rejestracji, by z niego skorzystać, Za jego pośrednictwem można także dokonać zakupu dobrowolnej polisy komunikacyjnej autocasco.

Współwłaściciel pojazdu

Towarzystwa ubezpieczeniowe z dużą ostrożnością podchodzą do młodych kierowców oraz osób, które nie mają dużego doświadczenia w prowadzeniu samochodu. W takich przypadkach cena polisy może być dość wysoka. Młodzi kierowcy często jednak decydują się na skorzystanie ze zniżek wypracowanych przez innego członka rodziny. Wystarczy złożyć wniosek w Wydziale Komunikacji o dopisanie współwłaściciela do konkretnego pojazdu. Należy jednak pamiętać, że w przypadku kolizji spowodowanej przez danego kierowcę przepadają zniżki wypracowane przez dwie osoby.

Zakres polisy odpowiedzialności cywilnej regulowany jest przez odpowiednie zapisy prawne. Kierowcy przy wyborze świadczenia kieruję się więc zazwyczaj ceną ubezpieczenia. Warto jednak rozważyć również zakup dodatkowych wariantów.

17/08/2020

O autorze

Andrzej


Dodaj komentarz

Marzec 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl