Opony zimowe – na co zwrócić uwagę przed ich zakupem?
Promowane

Opony zimowe – na co zwrócić uwagę przed ich zakupem?

Kupując opony zimowe możemy albo zasugerować się tym, co poleci nam sprzedawca, albo w pełni świadomie dokonać wyboru w zależności od własnych potrzeb i oczekiwań. W tym drugim przypadku warto dysponować podstawową wiedzą na temat czynników na jakie warto zwrócić uwagę przed ich zakupem. Podpowiadamy o jakich mowa.

Etykieta produktowa

Najlepszą opcją porównawczą pomiędzy różnymi modelami ogumienia są etykiety z wyszczególnionymi parametrami produktu. Na jakie elementy należy więc zwrócić uwagę?

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to najlepsze będą opony z wysokim indeksem przyczepności na mokrej nawierzchni. Wynika z tego kwestia dotycząca tego w jaki sposób pojazd z tego typu ogumieniem jest w stanie poradzić sobie w trakcie hamowania. Najlepsza to klasa „A”, niewiele gorsza „B” różni się jednak aż trzymetrową drogą zatrzymania samochodu przy prędkości 80 km/h.

Gdy zależy nam na dużej oszczędności to powinniśmy zwrócić uwagę na oznaczenie przy ikonie z symbolem dystrybutora paliwa na karcie produktu. Klasa zaczynająca się od „A” sugeruje to jakie opory toczenia posiada opona. Wpływa to oczywiście na zużycie paliwa. Wiele osób sugeruje, że nie warto przywiązywać do tego parametru zbyt dużej wagi, tym bardziej, że opony z wysokim parametrem są wyraźnie droższe. Jaka jest więc przykładowo różnica między najlepszą klasą „A” i niewiele gorszą „B”? Na 100 przejechanych kilometrów różnica wynosi około 0,1 litra, co przy cenie 5 złotych za litr wychodzi około 50 groszy na 100 km. Czy to dużo, czy mało, każdy może ocenić sam.

Ostatnim elementem na etykiecie jest hałas generowany przez oponę. W takim przypadku opony zimowe są daleko w tyle za letnimi odpowiednikami, więc jeśli na etykiecie ujrzymy dużą wartość to nie ma się czemu dziwić.

Sprawdzony sprzedawca

Kupując opony warto upewnić się, że sprzedawca posiada produkty bezpośrednio od producenta. Mamy wtedy pewność co do ich jakości i tego, że zostały wyprodukowane w autoryzowanej fabryce. Od wielu lat na polskim rynku działa firma „Nowe Opony”, która przywiązuje dużą wagę do dystrybuowanych produktów. Poszukując dobrego ogumienia na zimę warto sprawdzić ich ofertę pod adresem https://noweopony.pl/opony/zimowe. Dużą zaletą tego sklepu jest również to, że w łatwy sposób można w nim znaleźć konkretne produkty o wybranych parametrach. Przykładowo jeśli potrzebujemy opon o szerokości 185, profilu 65 i średnicy 15 to naszym oczom ukaże się szeroka lista pod adresem https://noweopony.pl/opony/zimowe/185/65/r15, gdzie znajdziemy sprawdzone ogumienie wielu znanych producentów.

16/09/2021

O autorze

Andrzej


Dodaj komentarz

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl