Wpływ spalin samochodowych na jakość powietrza. Jak sobie z nimi radzić?
Promowane

Wpływ spalin samochodowych na jakość powietrza. Jak sobie z nimi radzić?

Ilość samochodów z roku na rok rośnie. Na jedną rodzinę obecnie nie przypada tylko jedno auta ale co najmniej dwa lub trzy pojazdy. Samochodny są zdecydowanie nieekologicznym środkiem transportu, a spaliny uwalniane do powietrza mają negatywny wpływ na jego jakość co z kolei przekłada się na nasze zdrowie i samopoczucie. Jak walczyć ze spalinami, co można zrobić, żeby nie wdychać zanieczyszczeń?

Wpływ spalin na zdrowie człowieka

Mówi się, że spaliny powstałe w wyniku zwiększonej ilości samochodów, a także rosnącego i szybko rozwijającego się transportu, są przyczyną większości chorób cywilizacyjnych takich jak nowotwory, astma alergie, czy nawet udary i zawały serca. Problem ten ponadto nie dotyka już tylko wielkich aglomeracji miejskich, ale także znacznie mniejszych miejscowości czy nawet wsi. Substancje które są zawarte w spalinach samochodowych, to takie związki, które w negatywny sposób wpływają na cały organizm ludzki, biorąc od uwagę nie tylko układ oddechowy, ale również inne ważne układy w organizmie ludzki. Z roku na rok problem nie zmniejsza się a wręcz przeciwnie nasila się, daleko nam do zmiany większości poruszających się po Polsce samochodów na bardziej ekologiczne środki transportu, ciężko jest też uchronić się od wdychania spalin będąc na dworze, szczególnie przy ruchliwych ulicach. Można jednak poradzić sobie z tym problemem we własnym domu, korzystając z oczyszczaczy do powietrza.

Oczyszczacz do powietrza dlaczego warto jest go mieć we własnym domu?

Oczyszczacz to urządzenie na miarę naszych czasów, tego typu urządzenia do sterylizacji powietrza stały się w wielu domach nieodzownym elementem podczas urządzania wnętrz. Oczyszczacze do powietrza, oczywiście te dobrej jakości przy zastosowaniu wieloetapowej filtracji są w stanie wyeliminować negatywnie skutki spalin oraz zanieczyszczenia w nich zawarte w tym pyły zawieszone, te które występują również w smogu.  Oczyszczać ponadto może powietrze także jonizacja. Warto stawiać na te modele które mają dobre opinie i pracują wielowymiarowo jak:

  • Sharp
  • Vestfrost
  • Coway
  • Ideal
  • Fellowes

Najlepszy oczyszczacz- gdzie go znaleźć?

Oczyszczacze do powietrza to zaawansowane technologicznie urządzenia, coraz częściej można je jednak spotkać w elektromarketach. Jest w nich zdecydowanie mniej możliwości do wyboru, a doradztwo jest na niskim poziomie, dlatego wybierając najlepszy model do własnego domu warto kupować u specjalistów w profesjonalnych sklepach, gdzie mamy pewność, że produkty są oryginalne, wysokojakościowe i mają gwarancję. W profesjonalnym sklepie możemy także liczyć na doradztwo, czy system ratalny. Warto wybierać nie tylko sprawdzonych producentów, ale także dobre sklepy, wówczas będziemy zadowoleni z wyboru, a urządzenie powinno posłużyć nam przez długie lata.

Oczyszczacz do powietrza to doskonałe wsparcie w walce ze szkodliwymi zanieczyszczeniami w tym spalinami samochodowymi.

24/05/2022

O autorze

Andrzej


Dodaj komentarz

grudzień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl