XII Nasze Wyprawy Motocyklowe – Podróż do źródeł życia ИДТИ НИКИ – Syberia-Mongolia 2018
Nowinki motocyklowe, Zloty / Imprezy

XII Nasze Wyprawy Motocyklowe – Podróż do źródeł życia ИДТИ НИКИ – Syberia-Mongolia 2018

Podróż do kraju założonego przez niezwyciężonego Chyngis Chana, w którym jazda setkami kilometrów prowadzi do zaskakujących porównań. To podróże w czasie, przestrzeni i w głąb siebie. Doświadczenia z podróży stanowią alegorię życia. Szczególnie jazda mongolskimi drogami jest tego najlepszym przykładem i symboliką drogi życia.  „Wielokrotnie gubiliśmy się na tych mongolskich drogach. To tak jak wżyciu. Człowiek coś postanawia i nagle okazuje się, że droga, którą wybrał nie jest właściwa”.

Opowieść o prawdziwej Mongolii. Warto jej posłuchać.

 

XII Nasze Wyprawy Motocyklowe (XII NWM)

24-26 II 2023

Prezentacja pt.: Podróż do źródeł życia ИДТИ НИКИ – Syberia-Mongolia 2018

Prezentujący: Renata i Zbyszek Święcińscy

25 II 2023 (sobota), godz. 12:30

Kowalówka, Ośrodek Wypoczynkowy Leśna Chata (Cieszanów 2A, 37-611 Kowalówka ) – podkarpackie (u podnóży Roztocza >>>)

Podobno Mongolia to kraj tylko dla ludzi, którzy lubią ekstremalnie bliski kontakt z przyrodą i bez trudności adaptują się do lokalnych warunków. Z klimatem też kiepska sprawa – umiarkowany kontynentalny, niegościnny, z ogromnymi wahaniami temperatur. Do tego jeszcze wiatr wiejący z ogromnym zapamiętaniem na bezkresnych stepach…Poruszanie się po kraju podobno graniczy z cudem, bo stan dróg jest makabryczny. Można jechać albo na południe, tam gdzie rozciągają się rozległe jeziora i królują niepodzielnie renifery albo na północ – tam gdzie po horyzont rozciąga się  pustynia Gobi i jej wieczne wydmy. Jednak przede wszystkim Mongolia to legendarne państwo założone przez niezwyciężonego Chyngis Chana. Większość Mongołów do dziś prowadzi koczowniczy styl życia dostosowany do odwiecznego rytmu Ziemi….

W podróży na Syberię i Mongolię Renata i Zbyszek przejechali 11 075km. Z wcześniejszymi wyprawami na Nordkapp (8 tyś) i do Gruzji (9 tyś) –  łącznie ok. 28 000km. Pakistan dołożył prawie 20 000km. Renata łącznie przejechała już ponad 140 000km, Zbyszek znacznie więcej. Lecz, jak mówią, ich wyprawa „I GO for NIKI” nie kończy się. Trwa. Każdego dnia…

Zdaniem Renaty i Zbyszka  – odbywane podróże każdorazowo dostarczają wielu wrażeń, wywołują refleksję i głębokie przemyślenia. Jazda setkami kilometrów prowadzi do zaskakujących porównań. To podróże w czasie, przestrzeni i w głąb siebie. Doświadczenia z podróży stanowią alegorię życia. Szczególnie jazda mongolskimi drogami jest tego najlepszym przykładem i symboliką drogi życia.  „Wielokrotnie gubiliśmy się na tych mongolskich drogach. To tak jak wżyciu. Człowiek coś postanawia i nagle okazuje się, że droga, którą wybrał nie jest właściwa. Trzeba się cofnąć, wrócić, zmienić coś w swoim życiu. Gdybyśmy wybrali ujeżdżoną, główną, użytkowaną przez wszystkich drogą, to tak jakbyśmy płynęli z prądem. My wybraliśmy drogę trudniejszą- pod prąd. W efekcie nasz wybór okazał się dobry, bo dzięki niemu szybko przeprawiliśmy się przez rzekę. Często idziemy na łatwiznę, bo nie wierzymy, że, trudniejsza droga może być dla nas lepsza”.

Podróż do Mongolii miała pomóc w zaczerpnięciu energii u źródeł życia, w naładowaniu akumulatorów wyczerpanych wysiłkiem walki o powrót do zdrowia oraz miała przypomnieć światu o istnieniu Michała. „Ta wyprawa pozwoliła mi na naukę doceniania prawdziwych wartości. Lecz kolejne, ciężkie miesiące niweczą te doświadczenia. W codziennych zmaganiach bledną wspomnienia „mongolskiego spokoju”- to fragment z powstającej książki Renaty.

Mongolska kraina to ciągle nie do końca odkryta tajemnica i ogromne wyzwanie dla podróżników, którzy odważą się zapuścić na jej tereny. Chcecie usłyszeć opowieści o prawdziwej Mongolii??? Zapraszamy na wydarzenie XII Nasze Wyprawy Motocyklowe” – Kowalówka 2023.

 


Polub nas na FB

Facebook - radiator

 

 

.

Zapraszamy !
Radiator Mototurystyka

Wstęp wolny !

Aktualizacja i szczegółowy program  XII Nasze Wyprawy Motocyklowe poznasz tu (kliknij) >>>

XII Nasze Wyprawy Motocyklowe

WSPARCIE

Piszcie na – kontakt@radiator-mototurystyka.pl

 

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie finansowe naszej akcji poprzez wpłatę darowizny na konto stowarzyszenia Lubaczowskie Centrum Inicjatyw Społecznych „Nasza Przyszłość”.

Dane do przelewu:
Lubaczowskie Centrum Inicjatyw Społecznych „Nasza Przyszłość” (LCIS sprawdź nas w KRS >>>)
ul. Zielona 13
37-600 Lubaczów
NIP: 7931528310
Regon: 651550788
Nr konta:
73 9101 0003 2001 0007 0364 0001
Bank Spółdzielczy w Lubaczowie
koniecznie z dopiskiem: darowizna na cele statutowe „Nasze Wyprawy Motocyklowe”.
Z góry dziękujemy za okazaną pomoc.
Radiator Mototurystyka, jesteśmy częścią LCIS

25/01/2023

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl