XII Nasze Wyprawy Motocyklowe – Tam gdzie bliżej Tego na Górze – Iran- Pakistan 2019
Nowinki motocyklowe, Zloty / Imprezy

XII Nasze Wyprawy Motocyklowe – Tam gdzie bliżej Tego na Górze – Iran- Pakistan 2019

XII Nasze Wyprawy Motocyklowe – Tam gdzie bliżej Tego na Górze – Iran-Pakistan 2019 / I Go for Niki

Opowieść o podróży do legendarnej Persji oraz Pakistanu – krajów, w których niepodzielnie króluje i rządzi Islam… Z jednej strony raj dla wielbicieli nietuzinkowej architektury, pustynnych i wysokogórskich klimatów, egzotycznych bazarów, niesamowitych miejsc… Z drugiej strony świat zdominowany przez mężczyzn, w którym kobieta powinna być posłuszna. O własnych doświadczeniach i przeżyciach z podróży do krajów islamskich opowiedzą Renata (kobiecy punkt widzenia) i Zbyszek (okiem mężczyzny) oraz razem jako małżeństwo.

Warto być tam razem z nimi !
I Go for Niki.

 

XII Nasze Wyprawy Motocyklowe - Tam gdzie bliżej Tego na Górze - Iran- Pakistan 2019

XII Nasze Wyprawy Motocyklowe (XII NWM)

24-26 II 2023

Prezentacja pt.: Tam gdzie bliżej Tego na Górze – Iran-Pakistan 2019
I Go for Niki

Prezentujący: Renata i Zbyszek Święcińscy

24 II 2023 (piątek), godz. 20:30

Kowalówka, Ośrodek Wypoczynkowy Leśna Chata (Cieszanów 2A, 37-611 Kowalówka ) – podkarpackie (u podnóży Roztocza >>>)

O AUTORACH…

Renata Święcińska – Architekt- (absolwentka PK Wydział Architektury w Krakowie)
Zbigniew Święciński – Architekt (absolwent PK Wydział Architektury w Krakowie oraz ASP w Krakowie Wydział Malarstwa w Pracowni Prof. Juliusza Joniaka).

Od 30 lat prowadzą własną pracownię projektową Święcińscy Architekci. Obydwoje mocno zaangażowani w działalność zawodową, samorządową i społeczną środowiska architektów. Można o nich powiedzieć „ludzie renesansu”, bo istnieje tak naprawdę mało rzeczy, którymi się nie interesują i nie pasjonują. Obydwoje zapaleni narciarze, pasjonaci podróży, a od kilkunastu lat także wypraw motocyklowych.
Zbyszek już od dzieciństwa był zakochany w dwuśladach, które kupował z wielkim zapałem i zmieniał jak rękawiczki: „IŻ”, „WSK, Yamaha Virago 535, Yamaha 1100 i Yamaha Warrior 1750, której głos wydechów zwalał dosłownie z nóg, aby wreszcie dojrzeć do GS-a. Renata swoje pierwsze konfrontacje z jednośladem typu „komar” miała w 7- mej klasie szkoły podstawowej, później jeździła ze Zbyszkiem, jako plecaczek. Dopiero jako dojrzała kobieta w „okresie kryzysu wieku średniego” zrobiła prawo jazdy na motocykl. I tu zaczyna się jej motocyklem pisana historia: Yamaha XJ 600 naked – Lazurowe Wybrzeże, Monte Carlo, Włochy i Rumunia, BMW GS 1200 – kraje nadbałtyckie.

O PODRÓŻY…

To będzie opowieść o podróży do legendarnej Persji a dzisiejszym Iranie – państwie na Bliskim Wschodzie leżącym nad Morzem Kaspijskim, Zatoką Perską i Zatoką Omańską. Iran to raj dla wielbicieli nietuzinkowej architektury, pustynnych klimatów, egzotycznych bazarów, niesamowitych miejsc… Ale z drugiej strony Iran to również miejsce, w którym jeżeli dziewczyna jest molestowana lub szykowana, karana jest za to jej matka, ponieważ uznaje się, że źle wychowała córkę. To kraj, w którym niepodzielnie króluje i rządzi Islam…
Będzie to także historia o wizycie w Pakistanie – kraju położonym nad Morzem Arabskim, ojczyźnie potężnych gór Karakorum i Himalajów, miejscu w którym cudowne zabytki harmonizują z zagadkową egzotyką. I ciemna strona opowieści – PAKISTAN to jednocześnie jedno z najgorszych miejsc do życia dla kobiet. To świat zdominowany przez mężczyzn, w którym kobieta powinna być posłuszna. Najczęściej zamknięta w domu, jej główną rolą jest dbanie o męża i wychowywanie dzieci. Nieposłuszeństwo jest brutalnie karane…
W 2019 roku Renata i Adam stali się posiadaczami bliźniaczych motocykli GS 1250 Adventure, które różniły jedynie numery seryjne. Na nich objechali Mołdawię, wschodnią Ukrainę, Rumunię i przez Turcję dotarli do Iranu oraz pod granicę chińską w Pakistanie, gdzie celem była konfrontacja z Himalajami. Renata jest pierwszą Polką, która dotarła z Polski do Pakistanu na kołach motocykla BMW GS 1250 Adventure. Niewiele kobiet porywa się na takie wyzwanie, jakim jest jazda na takim dużym- męskim motocyklu.

DLA KOGO?

19 sierpnia 2014 roku byli w Rydze, kiedy dowiedzieli się o tragicznym, rowerowym wypadku starszego syna, który zmienił życie całej rodziny, a ich droga wybrała obecny kierunek. Kiedy w 2015 roku postanowili dotrzeć na Nordkapp, ich dotąd swobodna i niezobowiązująca, motocyklowa pasja, otrzymała nazwę: „I GO for NIKI” (Niki to ksywa Michała – która właściwie stała się jego imieniem). Rozpoczęli podróż „I GO for NIKI”, która trwa. Jak twierdzą, robią kilometry na motocyklach, żeby świat usłyszał o Michale.
„GO” NIKI- wszystkie wyprawy są nierozłącznie związane z tym pragnieniem, aby Michał znów mógł chodzić. Dla Renaty wyprawy stały się rodzajem misji, a miejsca docelowe są wybierane nieprzypadkowo, nadając im szczególny przekaz. Odbywane podróże każdorazowo dostarczają wielu wrażeń, wywołują refleksję i głębokie przemyślenia. Jazda setkami kilometrów prowadzi do zaskakujących porównań. To podróże w czasie, przestrzeni i w głąb siebie. Doświadczenia z podróży stanowią alegorię życia. Wyprawa „I GO for NIKI” nie zakończyła się. Trwa. Każdego dnia, poprzez codzienne obowiązki. I trwać będzie, dopóki Michał nie osiągnie swojego celu- powrotu do zdrowia.

Zapraszamy na ciekawą prezentację o motocyklowej wyprawie na Bliski Wschód. Po prostu musicie to zobaczyć i usłyszeć fascynujące opowieści zdeterminowanych rodziców, podróżników i motocyklistów o życiu w podróży, codziennych wyzwaniach i wielkiej odwadze. To będzie wieczór kobiecych przemyśleń i męskich wyznań o dalekich i bliskich podróżach… Zapraszamy na wydarzenie Nasze Wyprawy Motocyklowe” – Kowalówka 2023.

 

 


Polub nas na FB

Facebook - radiator

 

 

.

Zapraszamy !
Radiator Mototurystyka

Wstęp wolny !

Aktualizacja i szczegółowy program  XII Nasze Wyprawy Motocyklowe poznasz tu (kliknij) >>>

XII Nasze Wyprawy Motocyklowe

WSPARCIE

Piszcie na – kontakt@radiator-mototurystyka.pl

 

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie finansowe naszej akcji poprzez wpłatę darowizny na konto stowarzyszenia Lubaczowskie Centrum Inicjatyw Społecznych „Nasza Przyszłość”.

Dane do przelewu:
Lubaczowskie Centrum Inicjatyw Społecznych „Nasza Przyszłość” (LCIS sprawdź nas w KRS >>>)
ul. Zielona 13
37-600 Lubaczów
NIP: 7931528310
Regon: 651550788
Nr konta:
73 9101 0003 2001 0007 0364 0001
Bank Spółdzielczy w Lubaczowie
koniecznie z dopiskiem: darowizna na cele statutowe „Nasze Wyprawy Motocyklowe”.
Z góry dziękujemy za okazaną pomoc.
Radiator Mototurystyka, jesteśmy częścią LCIS

22/01/2023

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl