IX Nasze Wyprawy Motocyklowe – Motocyklowe Indie – Himalaje i łowcy głów
Nowinki motocyklowe, Zloty / Imprezy

IX Nasze Wyprawy Motocyklowe – Motocyklowe Indie – Himalaje i łowcy głów

IX Nasze Wyprawy Motocyklowe – Motocyklowe Indie – Himalaje i łowcy głów

Ponad 40 tysięcy kilometrów po indyjskich i nepalskich drogach na wysłużonym motocyklu marki Royal Enfield. Cztery lata życia spędzone na półwyspie Indyjskim.

IX Nasze Wyprawy Motocyklowe - Motocyklowe Indie - Himalaje i łowcy główMotocyklowe Indie – Himalaje i łowcy głów

Dorota Wójcikowska i Witold Palak

Ponad 40 tysięcy kilometrów po indyjskich i nepalskich drogach na wysłużonym motocyklu marki Royal Enfield. Cztery lata życia spędzone na półwyspie Indyjskim.

IX Nasze Wyprawy Motocyklowe

23 II 2019 (sobota), godz. 17:00

Hotel – Restauracja Pałacowa – Narol, ul. Parkowa 2, woj. podkarpackie (w sercu Roztocza)

Ponad 40 tysięcy kilometrów po indyjskich i nepalskich drogach na wysłużonym motocyklu marki Royal Enfield. Cztery lata życia spędzone na półwyspie Indyjskim. Dorota i Witold to pierwsi Polacy, którzy objechali całe Indie dookoła na jednym motocyklu. Początek był dość skromny – to miał być przejazd przez klasyczną trasę himalajską- Ladakh. Wyszło bardziej ambitnie…

IX Nasze Wyprawy Motocyklowe - Motocyklowe Indie - Himalaje i łowcy głów

W podróży przez Indie Witold i Dorota parali się różnymi pracami… Pomagali pasterzom kóz nomadom Changpa w Changtangu. Uczyli jak kisić kapustę lud Brokpa (potomków armii Aleksandra Macedońskiego). Dokumentowali zmagania mieszkańców stolicy Kaszmiru-Srinagaru ze skutkami katastrofalnej powodzi. Uczestniczyli w szamańskich obrzędach plemienia Apatani w trudno dostępnym stanie Arunachal Pradesh. Razem z ostatnimi żyjącymi łowcami głów uczestniczyli w tradycyjnym polowaniu na ryby w lokalnej rzece. Popijali lokalny samogon w wioskach plemienia Bonda w stanie Odisha (Orissa) – jednego z najbardziej prymitywnych ludów zamieszkujących Indie. Wtapiali się w tłum pielgrzymów tamilskich, aby uczestniczyć w tradycyjnych obrzędach religijnych. Pobierali nauki Dalajlamy w świętym mieście buddystów. Pomagali wydobywać sól na Białej Pustyni w Kutchch w stanie Gujarat. I wreszcie dotarli do koczowniczych plemion pustynnych w Rajastanie. To wszystko działo się na terenie jednego kraju, a jedynym środkiem lokomocji był indyjski motocykl Royal Enfield. Aktualnie Dorota Wójcikowska i Witold Palak więcej czasu spędzają w Indiach na motocyklu, niż w Polsce…Kim są?

IX Nasze Wyprawy Motocyklowe – Motocyklowe Indie – Himalaje i łowcy głów

ONA całe życie przy motocyklach. ON – neofita, który rozpoczął swoją przygodę z motocyklami dopiero w 2012 roku. Witold Palak jest autorem trzech książek. Pierwsza z nich to „Księżycowa autostrada. Motocyklem przez Himalaje”, opisująca podróż z 2012 roku na dwóch motocyklach z 16-letnim wówczas synem Adrianem. Książka została nagrodzona wyróżnieniem na XX Festiwalu Górskim w Lądku Zdroju w 2015 roku. Relacja z podróży została nagrodzona wyróżnieniem na największym w Europie festiwalu podróżniczym – KOLOSY w Gdyni w 2014 roku.

Podróż z Dorotą Wójcikowską na 8-letnim motocyklu Royal Enfield, pieszczotliwie nazywanym „Zielonym Osiołkiem” opisana została w drugiej książce pt.: „Motocyklem przez Indie” – będącej nie tylko dokumentacją wyprawy na jednym motocyklu spod Himalajów aż na słoneczne Goa, lecz również przedstawiającą relacje pomiędzy podróżnikami.

Najnowsza książka Witold Palaka – „Wigilia wśród łowców głów” opisuje podróż przez całe północne Indie i Nepal, do miejsc które dopiero od kilku lat udostępnione zostały turystom. Witold z dużym przymrużeniem oka spisuje wspólne przeżycia, a fotografują oboje. Ich relacje z podróży stanowią unikalny materiał, opisujący mało znane polskiemu turyście tereny, plemiona i ich zwyczaje. Zawierają tez wskazówki dla każdego chętnego, który chciałby taką motocyklową przygodę przeżyć.

Prezentacje opisujące ich podróże Dorota i Witold pokazywali na licznych festiwalach podróżniczych w Polsce.  Są laureatami:

– Festiwalu Szalonego Podróżnika w Środzie Wlkp. w 2015- nagroda za Najlepszą Prezentację.

– Festiwalu „Podróżnicy” w Bydgoszczy w 2015 roku – (nagrodzeni HALIKIEM- nagrodą główną). W 2016 roku wchodzili w skład Kapituły festiwalu.

– Festiwalu „KOLOSY” w Gdyni, w 2016 roku nagrodzeni Wyróżnieniem w kategorii PODRÓŻ  ROKU ( dla Witolda to już druga taka nagroda) Witold Palak i Dorota Wójcikowska za niestrudzoną kontynuację eksploracji subkontynentu indyjskiego, która doprowadziła ich do poznania północno-wschodnich rubieży Indii

– Festiwalu „To Tu To Tam” w Białymstoku w 2015 roku.

Występowali również na festiwalu „Włóczykij” w Gryfinie, festiwalu podróżniczym  BONAWENTURA w Starym Sączu, festiwalu TRAVENALIA w Krakowie, OSOTT w Rzeszowie.

Regularnie piszą do magazynów „Poznaj Świat” oraz „Świat Motocykli”. Obecnie- oprócz książek opisujących ich przygody, pracują również nad przewodnikiem dla motocyklistów – po Himalajach indyjskich.


WIESZ O ZLOCIE CZY IMPREZIE ?
Dodaj swój zlot bez konieczności logowania – KLIKNIJ i wypełnij >>>
Instrukcja wypełniania >>>


Aktualizacje programu tutaj i na forum w pierwszym poście >>>

Facebook - radiator

 

 

 

Zapraszamy !

Wstęp wolny !

Szczegóły IX Nasze Wyprawy Motocyklowe poznasz tu (kliknij) >>>

IX Nasze Wyprawy Motocyklowe

03/02/2019

O autorze

Glazio


3 komentarze Do “IX Nasze Wyprawy Motocyklowe – Motocyklowe Indie – Himalaje i łowcy głów”

Dodaj komentarz

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl