XIII NWM – KREACJA PRZYGODY TRUDNYMI MOTOCYKLAMI czyli co sprawia, że jeździmy nimi nieco inaczej ?
Nowinki motocyklowe, Zloty / Imprezy

XIII NWM – KREACJA PRZYGODY TRUDNYMI MOTOCYKLAMI czyli co sprawia, że jeździmy nimi nieco inaczej ?

Zapraszamy na podróż przez kraje, które można „obskoczyć” nowszym i współczesnym motocyklem niemalże w jeden dłuższy weekend lub zaledwie kilka dni. Dla „starucha” to jednak nie lada wyzwanie, a przygoda czeka już niemalże za najbliższym zakrętem i w wielu nieplanowanych miejscach – ach te awarie…

XIII Nasze Wyprawy Motocyklowe (XIII NWM)

23-25 II 2024

Prezentacja pt.: KREACJA PRZYGODY TRUDNYMI MOTOCYKLAMI czyli co sprawia, że jeździmy nimi nieco inaczej?

Prezentujący: Mateusz Śmigielski i Łukasz „LukS” Smagłowski
Świętokrzyska Nieformalna Grupa Motocyklowa

23 II 2024 (piątek), godz. 18:30

Kowalówka, Ośrodek Wypoczynkowy Leśna Chata (Cieszanów 2A, 37-611 Kowalówka) – podkarpackie (u podnóży Roztocza >>>)

Motocykle vintage, zabytkowe, weterany, młodsze klasyki, youngtimery… Zwykle można je spotkać na dedykowanych im zlotach i rajdach, wystawach okolicznościowych i ekspozycjach muzealnych a rzadziej na wymagających trasach. Czy więc można je traktować wciąż jako pojazdy użytkowe i wyprawowe? Co jest ciekawego w podróżowaniu nimi i sprawianiu sobie tym frajdy, kreowaniu przygody? Czy trzeba jechać daleko w sensie geograficznym by odbyć ekscytującą podróż?

Styl jazdy bocznymi nieutartymi szlakami, często drogami najniższej kategorii, a nierzadko po prostu wertepami i odkrywaniu nicości wpisany jest poniekąd w genetykę naszej grupy i nas samych.

Polska, Ukraina, Białoruś, Litwa, Łotwa, Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia to kraje, które można „obskoczyć” nowszym i współczesnym motocyklem niemalże w jeden dłuższy weekend lub zaledwie kilka dni. Dla „starucha” to jednak nie lada wyzwanie, a przygoda czeka już niemalże za najbliższym zakrętem i w wielu nieplanowanych miejscach (ach te awarie ; -) ). Liczy się wszak sama Droga, a rozwiązywanie problemów z maszynami wpisane jest w formułę takiego wyjazdu. Nam to sprawia dużo radości i buduje tożsamość grupy.

W przekrojowym ujęciu naszych wypraw zagranicznych od 2009 do 2022 r. postaramy się przybliżyć dlaczego odwracamy się od nowoczesności i korzystamy z maszyn, które nie są ani komfortowe, ani przyjemne dla ciała i psychiki ani również łatwe w prowadzeniu i obsłudze, ale jednak mają dla nas to COŚ.
Posiadają swoisty magnes, który z przysłowiowego baru czy spod sklepu potrafi przyciągnąć różne lokalne „mocno podejrzane” osobistości… Albo znów spotykamy ekscentryków „spod ziemi” w miejscach postoju w nicości, gdzie nie miało być nikogo prócz nas. Wystarczy się tylko zatrzymać 😉

Na bocznych trasach zdarzało nam się mieć mordercze przeprawy, gdzie zmęczenie ludzi i maszyn sięgało zenitu. Za jakiś czas jednak były momenty pełne humoru i relaksu, które rozładowywały negatywne emocje i ciężkie przeżycia. I właśnie to chcemy pokazać – że jeździmy naszymi motocyklami nieco inaczej, „po naszemu” a przynajmniej tak nam się wydaje.
W dodatku robimy to w gronie indywidualistów, którym niełatwo się nieraz dogadać, ale udaje się zrealizować nadrzędny cel podróży, czyli szczęśliwie powracać do domu!

Zapraszamy na spotkanie z kreatorami motocyklowych przygód, dla których czas i miejsce nie ma znaczenia a na zachętę niech przyświecają nam słowa piosenki Andrzeja Tylczyńskiego

Przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda, Świat jest piękny, czy to znasz?

Mateusz i Łukasz pokażą nam teraźniejszość widzianą z siodła weterana. Czy pokażą nam różnice? Przekonamy się podczas ich prezentacji.
To koniecznie trzeba zobaczyć !!!

Cdn.


Polub nas na Facebook i udostępnij nasze wydarzenie

Zapraszamy !
Radiator Mototurystyka
Wstęp Wolny !

Propozycje noclegów w Kowalówce i pobliżu wydarzenia – lista na Forum >>>

Aktualizacja i szczegółowy program XIII Nasze Wyprawy Motocyklowe poznasz tu (kliknij) >>>

XIII Nasze Wyprawy Motocyklowe

WSPARCIE

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie finansowe naszej akcji poprzez wpłatę darowizny na konto stowarzyszenia Lubaczowskie Centrum Inicjatyw Społecznych „Nasza Przyszłość”.

Dane do przelewu:
Lubaczowskie Centrum Inicjatyw Społecznych „Nasza Przyszłość” (LCIS sprawdź nas w KRS >>>)
ul. Zielona 13
37-600 Lubaczów
NIP: 7931528310
Regon: 651550788
Nr konta:
73 9101 0003 2001 0007 0364 0001
Bank Spółdzielczy w Lubaczowie
koniecznie z dopiskiem: darowizna na cele statutowe „Nasze Wyprawy Motocyklowe”.
Z góry dziękujemy za okazaną pomoc.
Radiator Mototurystyka, jesteśmy częścią LCIS

18/01/2024

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

marzec 2024
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl