XIII NWM – Ona, dziecko i pies – 16 130 km przez Europę
Nowinki motocyklowe, Zloty / Imprezy

XIII NWM – Ona, dziecko i pies – 16 130 km przez Europę

Galyna z synem Danielem 9 lat i suczką Simoną 3 lata ruszają w podróż motocyklową. 

Ma na imię Galina i urodziła się na Ukrainie w Kijowie. Tam w 2001 roku zaczęła swoją przygodę motocyklową, która trwa nieprzerwanie do dziś. Od 2008 roku mieszka w Warszawie. W Polsce kupiła swój pierwszy motocykl do podróżowania – Africa Twin 750. Tak wyszło, że po kilku nieudanych wyjazdach grupowych  zaczęła jeździć wszędzie sama. Zjeździła już prawie całą Europę (pozostały jej tylko Skandynawia, Wielka Brytania, Irlandia i Szkocja). Jej pasją i wielką miłością są wyjazdy na Bałkany. Szczególnie upodobała sobie Bośnię i Hercegowinę, Czarnogórę, Albanię i Macedonię. Uwielbia góry i serpentyny, dość często jeździ terenowo, ponieważ tylko „na dziko” można odkryć niesamowite piękno  gór, ich moc, siłę i niezmierzoną tajemnicę. Góry to magiczne miejsce, otwarta przestrzeń, nieokiełznana wolność, niezwykły świat. W 2022 roku po raz pierwszy zabrała ze sobą na wyjazd swojego ośmioletniego wtedy syna Daniela. Pokazała mu prawdziwy półwysep bałkański – BiH, Montenegro, Chorwację. To była ich pierwsza wspólna i prawdziwa wyprawa – około 4000 km.

XIII Nasze Wyprawy Motocyklowe (XIII NWM)

23-25 II 2024

Prezentacja pt.: Ona, dziecko i pies – 16 130 km przez Europę

Prezentująca: Galyna Sheretun Gałka

24 II 2024 (sobota), godz. 15:00

Kowalówka, Ośrodek Wypoczynkowy Leśna Chata (Cieszanów 2A, 37-611 Kowalówka) – podkarpackie (u podnóży Roztocza >>>)

16 130 KILOMETRÓW. 2 OSOBY. 1 PIES. 1 MOTOCYKL.
Galyna opowie o trzech swoich podróżach motocyklowych.
Pierwsza opowieść będzie o majowym kilkudniowym wyjeździe z 8-letnim synem i zmotoryzowaną suczką Simoną. Trasa wiodła przez Czechy (Brno), Włochy (Triest) i Chorwację. Ambitnie udało im się pokonać 3030 km. Zatrzymywali się co prawda co 100 km na spacer i odpoczynek ale nie było większych trudności z poruszaniem się i jazdą do celu. Docelowym punktem wyprawy było miasto Pula w Chorwacji znajdujące się w południowej części półwyspu Istria.

Pula jest niezwykłym miejscem, które urzekło Galynę i jej towarzyszy podróży. Miejscowość jest nazywana „chorwackim Rzymem”, ponieważ podobnie jak stolica Włoch mieści się na siedmiu wzgórzach. Niesamowita lokalizacja i historyczny klimat urzekają z wielką mocą. Następnym przystankiem był PN Učka położony niedaleko Opatiji, w którym można podziwiać wysokie góry i majestat morza. Kręte ale malownicze górskie drogi blisko terenów granicznych ze Słowenią też podobno robią niezłe wrażenie…. Na trasie wyprawy miał znaleźć się jeszcze Wiedeń ale niestety choroba Daniela pokrzyżowała plany. Potworny ból uszu, leki przeciwbólowe…Jak udało im się wrócić? Gdzie szukali pomocy?

Druga opowieść będzie o wyjeździe do Włoch – o fantastycznych widokach na najwyższej przejezdnej przełęczy we włoskich Alpach Wschodnich czyli Passo di Stelvio, pięknej i niebezpiecznej przełęczy Gavia, potężnych skalnych szczytach i tajemniczych jeziorach w Dolomitach. Dwa motocykle, niebezpieczne drogi bez barierek, niebezpieczny wypadek….

Trzecia opowieść to historia o podróży do Hiszpanii i Portugalii. Hiszpania jest łaskawa dla motocyklistów. Wabi ich kolorami i cudowną pogodą. Malaga – jedno z najstarszych miast europejskich, cudowna Teneryfa na Oceanie Atlantyckim czy pachnąca jaśminem tajemnicza Sewilla – to tylko kilka przystanków Galyny i jej syna w podróży. Czy udało im się zobaczyć zarys Afryki z wybrzeża Gibraltaru? Czy dotarli do Cabo da Roca – najdalej na zachód wysuniętego punktu kontynentalnej Europy w Portugalii? Czy boczne portugalskie i hiszpańskie drogi gwarantują mega doznania i fantastyczne widoki?

Jeśli chcecie usłyszeć odpowiedzi na pytania, poznać szczegóły i sekrety wszystkich wyjazdów oraz posłuchać kilku dobrych podróżniczych opowieści odważnej kobiety – nie może Was zabraknąć na wydarzeniu Nasze Wyprawy Motocyklowe 2024!
Do zobaczenia!


Polub nas na Facebook i udostępnij nasze wydarzenie

Zapraszamy !
Radiator Mototurystyka
Wstęp Wolny !

Propozycje noclegów w Kowalówce i pobliżu wydarzenia – lista na Forum >>>

Aktualizacja i szczegółowy program XIII Nasze Wyprawy Motocyklowe poznasz tu (kliknij) >>>

XIII Nasze Wyprawy Motocyklowe

WSPARCIE

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie finansowe naszej akcji poprzez wpłatę darowizny na konto stowarzyszenia Lubaczowskie Centrum Inicjatyw Społecznych „Nasza Przyszłość”.

Dane do przelewu:
Lubaczowskie Centrum Inicjatyw Społecznych „Nasza Przyszłość” (LCIS sprawdź nas w KRS >>>)
ul. Zielona 13
37-600 Lubaczów
NIP: 7931528310
Regon: 651550788
Nr konta:
73 9101 0003 2001 0007 0364 0001
Bank Spółdzielczy w Lubaczowie
koniecznie z dopiskiem: darowizna na cele statutowe „Nasze Wyprawy Motocyklowe”.
Z góry dziękujemy za okazaną pomoc.
Radiator Mototurystyka, jesteśmy częścią LCIS

01/02/2024

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

marzec 2024
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl