Nowinki motocyklowe

Latający motocykl

Moonrider. Latający motocykl. Nowinki motocyklowe - Radiator - Turystyka motocyklowa - Wyprawy motocyklowe - Podróże motocyklowe - Forum motocykloweLatający motocykl

Moonrider czyli księżycowy jeździec to jednośladowa hybryda futurystyczna.

Moonrider zaprojektowany przez Marko Design to futurystyczny hybrydowy jednoślad. Może być używany jako tradycyjny motocykl lub jako maszyna latająca.

Z jednej strony –  mamy do czynienia z lekkim motocyklem o napędzie elektrycznym i z zerową emisją spalin, z drugiej strony – z maszyną wyposażoną w silniki odrzutowe dostarczające energii do latania. Moonrider wykonany jest z lekkich materiałów kompozytowych, dzięki którym może sprawnie latać.

Jednymi z najczęściej stosowanych komponentów konstrukcyjnych są silne włókna takie jak włókno szklane, kwarc, azbest, kevlar czy włókna węglowe dające materiałowi dużą odporność na rozciąganie. Do najczęściej stosowanych lepiszczy zaliczają się żywice syntetyczne oparte na poliestrach, polieterach (epoksydach), poliuretanach i żywicach silikonowych.

Moonrider posiada dwa przednie koła, które napędzają silniki elektryczne zasilane przez baterie elektryczne. Baterie są ładowane przez kolektory słoneczne, umieszczone w przedniej części jednośladu.

Elektryczny motocykl – The 2ICE
Model 2ICE zaprojektowany przez Ramona Ramireza  przypomina batmobil z hitu kinowego „The Dark Knight”,który w każdej chwili mógł zmienić się w dwuosobowy skuter.

Ten model uosabia wyjątkowe piękno i jest zupełnie odmienny od modeli proponowanych przez Vespę. Jest przyjazny dla środowiska. Do jego budowy wykorzystano nowa technologie elektryczną, dzięki ktorej motocykla nie trzeba ładować/podłączać do gniazdka.
Przy hamowaniu wykorzystuje właściwości elektromagnetyczne.

Moonrider. Latający motocykl. Nowinki motocyklowe - Radiator - Turystyka motocyklowa - Wyprawy motocyklowe - Podróże motocyklowe - Forum motocyklowe  Moonrider. Latający motocykl.Nowinki motocyklowe - Radiator - Turystyka motocyklowa - Wyprawy motocyklowe - Podróże motocyklowe - Forum motocyklowe  Moonrider. Latający motocykl. Nowinki motocyklowe - Radiator - Turystyka motocyklowa - Wyprawy motocyklowe - Podróże motocyklowe - Forum motocyklowe

Źródło: marko-design

17/03/2011

O autorze

Glazio


JEDEN KOMENTARZ DO ARTYKUŁU Do “Latający motocykl”

Dodaj komentarz

Maj 2020
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl