Nowinki motocyklowe

Motocykl-toaleta. Projekt Toto.

Motocykl toaleta. Projekt Toto.Motocykl-toaleta. Projekt Toto.

Toilet Bike Neo – to nie jest żart. To pierwszy motocykl toaleta, zasilany odchodami a dokładniej uwalnianym z nich biogazem.

Japońska firma Toto produkująca toalety stworzyła motocykl zasilany odchodami. To dowód na to, że moda na ekologiczne pojazdy dochodzi do tak absurdalnych rozwiązań.

Hybryda powstała w Japonii i 6 października pojedzie w miesięczną wyprawę z Kiusiu do Tokio. Jednym paliwem będzie wiadomo co … Producent toalet Toto ma na celu zredukowanie emisji dwutlenku węgla w japońskich toaletach o połowę w ciągu sześciu lat.

Toto ma możliwość wyświetlania w powietrzu wiadomości tekstowych, może rozmawiać i puszczać muzykę.

Trójkołowy motocykl ma siedzenie z muszli klozetowej. Pełni więc dwie funkcje pojazdu i toalety. Jest to wyśmienite rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią przerywać jazdy. Problem zaczyna się wtedy, gdy trzeba zatankować a kierowca nie ma takiej potrzeby. Warto wziąć więc pod uwagę inne rozwiązania.

Znaleźli się już pierwsi śmiałkowie, którzy myślą o tym aby owy pojazd zasilały również odchody zwierząt. Zamiast zalewać coraz droższe paliwo na stacjach benzynowych będzie zatrzymywał się w szaletach lub ogrodach zoologicznych. Paliwa jest więc pod dostatkiem. Dla przykładu – sporych rozmiarów jest kupa słonia, którą można zasilić kilka pojazdów. Owy pojazd ma przynajmniej kilka zalet. Jedną z takich, które rozwiążą pewne problemy jest to, że z trawników miejskich znikałyby psie kupki.

Jak widać poszukiwania paliw alternatywnych są coraz bardziej zaawansowane. Mając taki pojazd będziemy samowystarczalni – można by rzec „perpetum mobile”. Pojawia się pytanie kiedy, gdzie i jak tankować. Pomysłów na pewno nie zabraknie.
Motocykl toaleta. Projekt Toto.  Motocykl toaleta. Projekt Toto.

07/10/2011

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl