Po raz pierwszy jedna z największych imprez offroadowych na świecie została zorganizowana w Polsce do tego na terenie kopalni w Bełchatowie. Tadeusz Błażusiak zwyciężył w Red Bull 111 Megawatt pierwszych w Polsce otwartych zawodach hard enduro.
W ostatni weekend tereny największej i na co dzień niedostępnej kopalni odkrywkowej węgla brunatnego w Bełchatowie zmieniły swoje przeznaczenie. Największa jama w Polsce zmieniła się w tor motocyklowy wspaniałej imprezy hard enduro – Red Bull 111 Megawatt.
Dwudniowe zawody ściągnęły fanatyków jazdy off-road a przede wszystkim blisko 500 zawodników profesjonalistów i amatorów, którzy startowali w sobotnich kwalifikacjach. W niedzielnym finale zawodnicy mieli do pokonania trzy okrążenia po specjalnie przygotowanym torze, na którym nie brakowało terenów piaszczystych, przeszkód z opon, głazów, drewnianych pali czy przejazdów przez kopalniane taśmociągi. Jedno okrążenie liczyło blisko 15 km.
Zawody wygrał Tadeusz „Taddy” Błażusiak tuż za nim uplasował się Johny Walker, a ostatnie miejsce na pudle zajął Andreas Lettenbichler.
Po zakończeniu zawodów Taddy podziękował wszystkim kibicom za wspaniały doping ciesząc się z wygranej na rodzimej ziemi. To coś wspaniałego – powiedział zwycięzca zawodów sprawiając radość licznie zgromadzonym kibicom.
Wywiad z mistrzem
Dodaj komentarz
You must be logged in to post a comment.