Bitwa gangów motocyklowych w Teksasie. Zginęło dziewięć osób.
Filmy, Nowinki motocyklowe

Bitwa gangów motocyklowych w Teksasie. Zginęło dziewięć osób.

Waco2
Fot. Rod Aydelotte/Waco Tribune/AP

Waco – Don Carlos Mexican Restaurant (17.05.2015)

Waco5
Fot. Waco Police Department/Reuters

W stanie Texas, Waco doszło do strzelaniny między rywalizującymi gangami motocyklowymi. W konsekwencji zdarzenia zginęło dziewięciu motocyklistów a osiemnaście osób zostało  rannych.

Do strzelaniny doszło w niedzielne popołudnie tuż po godzinie 12:15 w porze lunchu w Waco w hotelowej restauracji Tween Peaks (sieć restauracji, która ściąga klientów poprzez ładne i skąpo ubrane kelnerki). W dniu zajścia pojawił się problem z parkowaniem a w jej najbliższym otoczeniu znajdowało się od 150 do 200 członków z co najmniej pięciu rywalizujących ze sobą gangów. Pierwsze strzały padły wewnątrz restauracji (prawdopodobnie w toalecie) a dalsza akcja szybko przeniosła się na ruchliwy parking. Na miejscu zginęło osiem osób, dziewiąta zmarła w szpitalu.

Waco6
Fot. John L. Mone/AP

Wśród zabitych znajdują się wyłącznie członkowie klubów Bandidos MC i Cossack MC. Trudno w to uwierzyć ale wśród osiemnastu rannych z ranami kłutymi i postrzałowymi nie ma cywilów.
W celu przesłuchania zatrzymano co najmniej sto osób oraz zabezpieczono dowody.

Waco3
Fot. Jerry Larson/AP
Waco7
Fot. Waco Police Department/Handout

Rzecznik policji zaznaczył, że w ciągu kilku ostatnich miesięcy dochodziło do ostrych zwarć między rywalizującymi ze sobą gangami motocyklowymi. Napięta sytuacja między Bandidos MC i Cossack MC ciągnęła się od 2013 roku. Po ostatnich zamieszkach policja zebrała informacje, że w restauracji dojdzie do spotkania co najmniej trzech gangów. Policja spodziewała się kłopotów od tygodni wysyłając w rejon restauracji patrole. Największe obawy budził czwartkowy wieczór. Akcja zapobiegawcza przeciągała się. W niedzielę w celu zapewnienia bezpieczeństwa do restauracji wysłano co najmniej 12 funkcjonariuszy lokalnej policji z Waco oraz funkcjonariuszy policji stanowej. Na miejscu byli też agenci ATF – federalnej służby do spraw alkoholu, tytoniu, broni palnej i materiałów wybuchowych.

Waco8
Fot. Jerry Larson/AP

Po pierwszych strzałach policjanci otworzyli ogień do uzbrojonych motocyklistów. To prawdopodobnie zapobiegło dalszym ofiarom śmiertelnym. Na razie nie ustalono, czy którykolwiek z zabitych zginął z rąk policji. Ustalono, że w końcowej fazie zajścia na miejscu znajdowało się co najmniej pięć różnych klubów motocyklowych.
Władze skonfiskowały ponad 100 sztuk broni.

Po zajściu do miasta ściągnęły liczne kluby motocyklowe oznaczone 1% (gangi). Policja zamknęła drogi dojazdowe do miejsca zdarzenia ale jest pewna, że dojdzie do odwetu między rywalizującymi klubami.

Waco4
Fot. Jerry Larson/AP

Krótka wzmianka zdarzenia z listopada 2013 roku.
Policja zatrzymała prezesa klubu motocyklowego Bandidos MC (Curtis Jack Lewis) – oddział Abilene w związku z zadaniem ciężkich ran kłutych dwóm członkom klubu Cossack MC. Całe zajście wzbudziło wielkie niepokoje w szeregach policji. Po dwóch latach dwa zwaśnione kluby wracają na pierwsze strony gazet. To tylko dowód na to, że kluby motocyklowe 1% nie zapominają o waśniach.
Można powiedzieć, że to stare rany. One nigdy nie zastygają.

Czytaj podobne:
Krwawa walka gangów motocyklowych o wpływy w Czechach >>>
Wojny gangów motocyklowych. Czy Polskę czeka to samo? >>>
„Sons Of Anarchy” – serial o gangach motocyklowych >>>
Najniebezpieczniejsze gangi motocyklowe >>>

Na podstawie: cbsnews, heavy, hispanicnewsnetwork.blogspot

18/05/2015

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl