Nowinki motocyklowe

Najniebezpieczniejsze gangi motocyklowe

Getty Images Najniebezpieczniejsze gangi motocyklowe

Większości „cywilów” kluby motocyklowe kojarzą się stereotypowo z brudnymi, odzianymi w skórzane zbroje facetami z zakurzoną brodą, którzy wszczynają bójki w każdym napotkanym na swojej trasie do nikąd miasteczku. Oczywiście prawda jest taka, że większość klubowiczów to normalni, uczciwi ludzie, którzy po prostu kochają motocykle.

Jednak istnieje niewielka liczba motocyklistów zrzeszonych w klubach, którzy mówią o sobie  „one percenter”. Tą etykietę nadały sobie kluby MC, które wybrały drogę nie do końca legalnej działalności. W Stanach Zjednoczonych władze nadały im terminologie OMGs co znaczy „outlaw motorcycle gangs/clubs”.

Przedstawiamy zatem listę najniebezpieczniejszych klubów motocyklowych świata.

Banditos MCBandidos MC
Powstali w 1966 roku. Kolebką powstania było miasto San Leon w Teksasie. Bandidos jest jednym z najbardziej znanych gangów motocyklowych w USA. Zajmują się przede wszystkim Hadlem bronią, praniem brudnych pieniędzy, morderstwami i wymuszeniami.

Logo klubu to kreskówkowy Meksykanin ubrany w duże sombrero i uzbrojony w maczetę i rewolwer. Barwami Bandidos są kolory złoty i czerwony, ze względu na to że założycielem klubu był weteran wojny w Wietnamie.

Bandidos ma około 90 oddziałów w różnych częściach USA, a także w Azji, Niemczech i Australii.

Pod ich barwami zrzeszonych jest około 2,5 tys. członków na całym świecie. Traktowany jest jako drugi największy gang motocyklowy na świecie.

Mongols MC
Mongols MC

Klub Mongols, znany również jako Mongol Nation lub Mongol Brotherhood powstał w 1969 roku, w Montebello (Kalifornia). Byli to motocykliści, którym odmówiono członkostwa w Hells Angels. Ich barwy to czarny i biały. Na obszar działalności wybrali zachodnią część USA a także Kanadę, Meksyk i Włochy.

W 2008 roku FBI aresztowało 38 członków klubu. W tym prezydenta klubu.

Naturalnymi wrogami Mongols są Hell’s Angels.

Free Souls MCFree Souls MC
Gang powstał w stanie Oregon, w latach 60. I logo to krzyż Ankh pochodzący ze starożytnego Egiptu wpisany w obręcz opony motocyklowej na tle kierownicy. Wszystkie oddziały z wyjątkiem jednego w Vankuver (Kanada) znajdują się w Oregonie.

W 2007 roku trzech członków Free Souls zostało aresztowanych. Oskarżono ich o handel narkotykami, bronią, kradzież motocykli.

 

Pogans MC
Powstali w Maryland w 1956 roku i do 1965 szybko się rozrastali. Ich logo to nordycki olbrzym, bóg ognia zwany Surtr. Pogans MCWielu z nich ma tatuaże ARGO (Ar Go Fuck Yourselfe) oraz „nunya” (Nun’Ya Fuckin’Business).

Członkowie noszą także nazistowskie emblematy.  Ich terytorium ogranicza się do wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Oprócz głośnej rywalizacji z Hell’s Angels gang zaistniał w mediach jako sprawca wielu morderstw, podpaleń i handlu narkotykami.

W lutym 2002 roku 73 członków klubu zostało aresztowanych w Nowym Jorku.


Vagos MC

Vagos MCVagos MC znany również jako Gren Nation powstał w 1960 roku z niewielkiej osadzie na południe od Corony w Kaliforni. Poczatkowo nazywali się Psycho.

Członkowie noszą zielone barwy z wizerunkiem Lokiego, nordyckiego boga zniszczenia. Klub posiada około 24 oddziałów w różnych częściach zachodnich Stanów Zjednoczonych. Łącznie do Vagos należy około 600 członków.

Według FBI i ATF klub zajmuje się przede wszystkim produkcją i dystrybucją metamfetaminy. Zajmują się także zabójstwami na zlecenie, praniem brudnych pieniędzy i handlem bronią.

W 2006 roku przeprowadzono dużą akcję policyjną, która zaowocowała aresztowaniem 25 członów Vagos. Była to największa tego typu akcja w historii południowej Kaliforni.

Outlaws MC Outlaws MC
Outlaws MC to jeden z najbardziej znanych i najstarszych klubów na tej liście. Klub powstał w klubie Matilda’s Bar znajdującym się przy starej Route 66 w 1935 roku. Znany jest również jako American Outlaw Association lub Outlaw Nation. Zrzesza około 1700 członków w 176 oodziałach w USA oraz w 12 innych krajach.

Inspiracją powstania logo było to, którą Marlon Brando miał na swojej kurtce w filmie The Wild One. Klub przyjął, że ich insygniami będzie czaszka ze skrzyżowanymi tłokami silnikowymi.

Harry J. Bowman, przewodniczacy The American Outlaw Association był prezesem Outlaw MC. Rządził 30 oddziałami w USA I 20 w czterech innych krajach. Trafił do więzenia w 1999 roku za trzy morderstwa. W 1998 był na liście najbardziej poszukiwanych przestępców w USA.

Na całym świecie wielu członków Outlaw zostało osądzonych i skazanych za handel narkotykami, wymuszenia i morderstwa.

Sons of Silence MC Sons of Silence MC
Sons of Silence powstali w 1966 roku. Miejscem ich narodzin stała się miejscowość Niwot w stanie Colorado. Klub rozprzestrzenił się na całym terenie USA, najwięcej oddziałów znalazło się we wschodniej części Stanów. Mają 30 oddziałów w 12 stanach.  Klika oddziałów znajduje się także w Niemczech. W USA uważany jest za jeden z najgorszych pięciu gangów w kraju.

Część członków zafascynowana jest nazistowską ideologią. Wielu używa nazistowskich symboli. Motto klubu jest łacińska sentencja „Donec Mors Non Seperat” co oznacza “Póki śmierć nas nie rozdzieli”. Logo klubu to orzeł na tle litery A.

W  1999 roku 37 członków Sons of Silence zostało aresztowanych pod zarzutem handlu narkotykami i posiadaniem nielegalnej broni. Była to jedna z największych akcji FBI w Denver. Podczas nalotu policja zajęła 35 sztuk broni palnej, cztery granaty ręczne, dwa tłumiki.

Warlocks MCWarlocks MC
Gang pochodzi z Pensylwanii. Został założony w 1967 roku w Filadelfii. Po wojnie w Wietnamie zyskali dużą ilość członków. Do klubu mogą należeć tylko biali mężczyźni.

Warlocks rozprzestrzenili się w całym stanie Pensylwania oraz w północnowschodniej części USA.  Za granicą mają zwoje oddziały w Niemczech i Anglii.

Ich barwy to czerwony i biały. Logo to mityczna Harpia.

W 2008 roku czterech członków Warlocks zostało aresztowanych i oskarżonych o produkcje i Sprzedaż matamfetaminy. Zarzuca im się, że sprzedali ponad pół tony tego narkotyku o wartości 9 mln dolarów.

Highwaymen MC Highwaymen MC
Powstali w 1954 roku w Detroit. Ich oddziały znajdują się w całych Stanach Zjednoczonych. Dotarlii także do Norwegii i Anglii. Barwy Highwaymen to czerń i srebrny, a insygniami uskrzydlony szkielet w motocyklowej czapce i czarnej kurtce.

Motto klubu brzmi: „Highwaymen Forever, Forever Highwaymen” oraz „“Yea, though we ride the highways in the shadows of death, we fear no evil, for we are the most evil mother fuckers on the highway.”

Pomimo tego, że jest to największy klub motocyklowy w Detroit to jego istnienie nie zostało oficjalnie potwierdzone przez Detroit Federation of Motorcycle Clubs ze względu na ich złą reputację i przemoc.

W maju 2007 roku po dwóch latach śledztwa FBI aresztowało 40 klubowiczów i ich współpracowników. Zarzuty: oszustwa ubezpieczeniowe, morderstwa na zlecenia, przemyt kokainy, korupcja policji, ściąganie haraczy.

Hell’s Angels MCHell’s Angels MC
Zamachy, wymuszenia, zabójstwa, pranie brudnych pieniędzy, kradzieże. „Hellsi” to jeden z najbardziej rozpoznawalnych gangów motocyklowych MC na całym świecie. Działają w 27 krajach z stanowią realne zagrożenie na sześciu kontynentach.

Niewiele wiadomo o ich pochodzeniu. Najprawdopodobniej powstali pomiędzy 1940, a 1950 rokiem. Według oficjalnych informacji miał to być 17 marzec 1948 rok.

Jeden z mitów mówi, że do gangu mogą należeć tylko biali mężczyźni, którzy nie byli w dzieciństwie molestowani. Na pewno do gangu nie mogą należeć osoby, które miały cokolwiek wspólnego ze służbami bezpieczeństwa.

Hell’s Angels jest gangiem, który kieruje się miedzy innymi ideologia nazistowską. Ich motto brzmi w wolnym tłumaczeniu „Kiedy jesteśmy prawi nikt nie pamięta. Kiedy grzeszymy nikt nie zapomina”.

Ich insygniami jest „Death’s Head”. Barwy to czerwone litery na białym tle.

Hell’s Angels mają swoje oddziały w USA, Rosji, Europie i Australii. Gang jest wspierany przez pomniejsze grupy, taki jak Original Kings lub żeński Devil Dolls.

Źródło: onet

10/08/2011

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl