Ewiniety na słowackich autostradach i drogach szybkiego ruchu – wniosek
Granica, Nowinki motocyklowe, Poradnik

Ewiniety na słowackich autostradach i drogach szybkiego ruchu – wniosek

eMYTO_SK_mapaOd stycznia 2016 roku na terenie Słowacji zacznie działać nowy udoskonalony system winiet elektronicznych. Elektroniczne winiety zastąpią dobrze nam znane klasyczne winiety naklejane na przednią szybę samochodu lub przód motocykla.

Nowe winiety, które w znaczący sposób mają ułatwić życie kierowcom można bez problemu kupić od 1 grudnia 2015 roku nie tylko na wybranych stacjach paliw na terenie Słowacji. Kierowcy, którzy zamierzają korzystać ze słowackich autostrad i dróg szybkiego ruchu będą mogli je kupić także w specjalnych punktach sprzedaży, samoobsługowych automatach na przejściach granicznych oraz przez Internet płacąc gotówką lub kartą płatniczą. Wystarczy, że zainteresowani kupnem winiet wejdą na stronę www.eznamka.sk lub skorzystają z aplikacji mobilnej za pomocą smartfonu lub tabletu.

Zakup winiet przez Internet jest bardzo prosty – należy wprowadzić numer rejestracyjny pojazdu, kraj w którym jest zarejestrowany pojazd oraz podać dane karty płatniczej. W przypadku, gdy chcemy otrzymać potwierdzenie zakupu winiety trzeba podać adres e-mail.
Ceny winiet na Słowacji:
– 10-dniowa winieta – 10 euro,
– miesięczna winieta – 14 euro,
– roczna winieta – 50 euro.
Motocykliści podróżujący po słowackich autostradach i drogach szybkiego ruchu, tak jak do tej pory, są zwolnieni z opłat drogowych. Kierowców, którzy często podróżują i przemieszczają się po terytorium naszego południowego sąsiada ucieszy wiadomość o nowych odcinkach autostrady, min.: w okolicy Lewoczy (9,5 km oraz 600-metrowy tunel Sibenik) oraz na trasie. Odcinek autostrady Fricovce – Svinia pozwoli kierowcom płynnie przejechać ok. 130 km autostradą D1 z Ivachnovej koło Rużomberoka aż do Preszowa.
Szczegółowe informacje i aktualne mapy płatnych odcinków dróg na Słowacji można znaleźć na stronach: www.ndsas.sk, www.eznamka.sk, www.dialnicnenalepky.sk, www.emyto.sk.

MAPA ODCINKÓW PŁATNYCH I PUNKTÓW OBSŁUGI KLIENTA. Mapa ma wyłącznie charakter informacyjny – kliknij i zobacz.

Poniżej wniosek o rejestrację do elektronicznego systemu poboru opłaty drogowej – eMyto.

Wniosek-o-rejestrację_emyta_SK_1

Wniosek-o-rejestrację_emyta_SK_2

Tekst: Tamara Głaz

Na podstawie: onet.pl

16/12/2015

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

Luty 2020
P W Ś C P S N
« Sty    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl