Nowinki motocyklowe

Polskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Motocyklistów działa już w Polsce

Członkowie założyciele Polskiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych MotocyklistówPolskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Motocyklistów działa już w Polsce 

 13. kwietnia 2013 roku w Krakowie w siedzibie  KSM  (Krakowskiej Szkoły Motocyklowej) zostało powołane do życia Polskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Motocyklistów (PSNM). Stowarzyszenie, które powołało do życia szesnastu członków – założycieli jest zwieńczeniem ponad trzech lat starań i ciężkiej pracy oraz odpowiedzią na realne zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych na aktywne życie.

 Wśród członków założycieli znaleźli się niepełnosprawni motocykliści, ich rodziny, znajomi i przyjaciele.

Wszystkie te wspaniałe osoby zgromadziła i połączyła przede wszystkim chęć pomocy innym i pasja motocyklowa. PSNM jest organizacją NON PROFIT a jej członkami są tylko i wyłącznie wolontariusze. Stowarzyszenie powstało z myślą o aktywizacji osób niepełnosprawnych, przywróceniu ich do pełni sił i wskazania nowej filozofii życia – stawiania czoła przeciwnościom losu z siedzenia motocykla. Jednak głównym celem w/w organizacji jest obalenie stereotypów oraz zlikwidowanie pejoratywnego sensu i znaczenia słowa „niepełnosprawny”. Prezesem PSNM został Arkadiusz Tomasiak – pomysłodawca oraz organizator całej akcji, natomiast v-ce prezesami zostali Maciej Banaszek oraz Paweł Kiliański – niepełnosprawni motocykliści, którzy są żywym dowodem na słuszność całej akcji!

Jestem szczęściarą, ponieważ przypadł mi w udziale zaszczyt uczestniczenia w tym wspaniałym przedsięwzięciu, jakim było powołanie do życia Polskiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Motocyklistów. Na własne oczy mogłam zobaczyć jak tworzy się nowy rozdział w historii polskiego motocyklizmu. Dane mi było poznać osobiście wszystkich członków założycieli i muszę powiedzieć, że była to prawdziwa przyjemność. Cieszę się, że jest jeszcze na świecie trochę ludzi, którzy są pełni poświęcenia dla innych, z radością niosą pomoc potrzebującym, wyciągają rękę do zagubionych i nic w zamian nie oczekują. Z dumą mogę powiedzieć, że szeregi stowarzyszenia zasiliła mocna ekipa z portalu radiator-mototurystyka”. Chylę głowę przed ekipą PSNM i czekam na pierwsze sukcesy, jakie przyniesie działalność stowarzyszenia!

Tekst: Tamara Głaz

24/04/2013

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl