Przewodnik motocyklowy po Europie
Nowinki motocyklowe

Przewodnik motocyklowy po Europie

Przewodnik motocyklowy po Europie
Przewodnik motocyklowy: Motocyklem po Europie. 20 tras od Bałtyku po Adriatyk.

Przewodnik motocyklowy po Europie 

Na rynku ukazał się przewodnik motocyklowy po Europie. „Motocyklem po Europie. 20 tras od Bałtyku po Adriatyk”. 

Autorzy: Tamara Głaz, Paweł Głaz.

Przewodniki są dostępne w sklepie internetowym wydawnictwa „Helion/Bezdroża”, w sklepie internetowym Bezdroża i Empiku (kliknij i przejdź do sklepu >>>). Możecie je również znaleźć lub zamówić w innych mniejszych księgarniach. 

Wydawnictwo Helion/Bezdroża w następujący sposób reklamuje tą publikację: 

„Jeździsz na motocyklu, a Polskę znasz już jak własną kieszeń? Chciałbyś poczuć trochę egzotyki, ale nie chcesz jechać na drugi koniec świata? Mamy dla Ciebie rozwiązanie — doskonałe pomysły na motocyklowe wyprawy po Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej!

Od krajów bałtyckich, przez Ukrainę, Rumunię i Bułgarię, aż po Grecję i Bałkany, 20 przemyślanych tras ułatwi Ci zwiedzanie najciekawszych zakątków tej części świata, a praktyczne wskazówki dotyczące przygotowań do wyjazdów sprawią, że nic nie zaskoczy Cię w trasie! 

Paweł Głaz – magister geografii morza i absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, motocyklista z 15-letnim doświadczeniem, turysta, podróżnik. Od dziecka pasjonował się jednośladami i marzył o własnym motocyklu. Jako młody chłopiec uwielbiał wyjazdy pod namiot na łono natury i tak zostało mu do dziś. Trekkingowy styl życia i żyłkę do poszukiwania przygód odkrywał podczas wakacyjnych wyjazdów do babci na roztoczańskiej wsi. Lubi wszelkie formy aktywnego spędzania czasu. W swoim pierwszym sezonie motocyklowym objechał Polskę z grupą przyjaciół. Ta wyprawa rozbudziła w nim chęć poznawania nowych, niezwykłych miejsc i ludzi oraz poszerzyła horyzonty. 

Tamara Głaz – z wykształcenia filolog, z zamiłowania przyrodnik, turystka i podróżniczka. Ukończyła filologię rosyjską na Uniwersytecie Rzeszowskim i filologię germańską na Wydziale Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Zamiłowanie do przyrodyi podróży zaczepili w niej rodzice, z którymi od najwcześniejszych lat eksplorowała tereny Roztocza i nie tylko. Jako studentka wraz z przyjaciółmi podróżowała po Polsce odkrywając uroki pasm górskich i wybrzeży Bałtyku. Lubi aktywny wypoczynek na łonie natury, ale przede wszystkim uwielbia podziwiać i „smakować” świat z motocykla. 

Przewodnik motocyklowy po Europie
Przewodnik motocyklowy: Motocyklem po Europie. 20 tras od Bałtyku po Adriatyk. Spirala, zamiast zwykłego szycia książki pozwala na obracanie stron i rozkładanie w dowolnym miejscu, umożliwiając umieszczenie w mapniku.

Oboje urodzili się i mieszkają w małym miasteczku na Podkarpaciu – Lubaczowie. Wcześniej osobno zwiedzili różne kraje ale dopiero wspólna pasja połączyła ich drogi. Od 2006 roku podróżują razem i udało im się już zwiedzić 22 państwa. Chęć poznawania nawet mało dostępnych miejsc sprawia, że ich wyprawy motocyklowe są ekscytujące i obfitują w niezwykłe przygody. Ekstremalnych doznań przysparza im jazda po drogach i bezdrożach Europy i Azji. Zsiadają z motocykla aby eksplorować jaskinie, zanurkować, podziwiać wspaniałe i unikalne zabytki architektury, zdobywać trudno dostępne przełęcze, odkryć dzikie zakątki gór i zobaczyć na własne oczy niesamowite cuda stworzone przez naturę. W wielu zakątkach świata mają ulubione miejsca, które wywarły na nich ogromne wrażenie i do których zawsze chętnie wracają. Być może będziecie mieć szczęście i spotkacie ich podczas swojej podróży. Tamara i Paweł Głaz prowadzą stronę internetową związaną z turystyką motocyklową www.radiator-mototurystyka.pl, na której umieszczają relacje, zdjęcia i filmy ze swoich podróży. Są także pomysłodawcami i organizatorami cyklicznej imprezy dla podróżników motocyklowych „Nasze Wyprawy Motocyklowe”, na której prezentują zdjęcia oraz filmy z wypraw i dzielą się własnymi doświadczeniami”.

Przewodnik motocyklowy po Europie
Przewodnik motocyklowy: Motocyklem po Europie. 20 tras od Bałtyku po Adriatyk. Spirala, zamiast zwykłego szycia książki pozwala na obracanie stron i rozkładanie w dowolnym miejscu, umożliwiając umieszczenie w mapniku.

W publikacji znajdziecie następujące rozdziały z załączonymi mapami.

Poradnik podróżującego motocyklisty 5

Wstęp 5

Pomysł na wyprawę 6

Przygotowanie motocykla przed wyprawą 7

Ochrona motocyklisty 9

Co przydaje się w trasie? 12

Pakowanie bagażu 15

Bezpieczeństwo w podróży 17

Trasa transgraniczna: Litwa i Łotwa 19

Trasa 1. W poszukiwaniu krzyżackich skarbów 21

Estonia 31

Trasa 2. Estońskie klify i wodospady 33

Czechy 41

Trasa 3. W ojczyźnie wojaka Szwejka 43

Słowacja 55

Trasa 4. Po słowackiej stronie Tatr 57

Ukraina 67

Trasa 5. Na Kresach Wschodnich 69

Trasa 6. Orientalne klimaty Krymu 81

Rumunia 97

Trasa 7. Średniowieczne perły Transylwanii 99

Trasa 8. W cieniu rumuńskich Karpat 107

Bułgaria 117

Trasa 9. W bułgarskich Rodopach 119

Trasa transgraniczna: Rumunia – Bułgaria 127

Trasa 10. Złote plaże Morza Czarnego

Turcja 139

Trasa 11. Orientalna przygoda z Turcją 141

Włochy 153

Trasa 12. Przygoda we włoskich Alpach 155

Słowenia 167

Trasa 13. W krainie jaskiń 169

Chorwacja 177

Trasa 14. Tam, gdzie góry spotykają się z morzem… 179

Trasa transgraniczna: Bośnia i Hercegowina – Chorwacja 189

Trasa 15. W sercu Bałkanów 191

Czarnogóra 201

Trasa 16. Niezwykłe krajobrazy Boki Kotorskiej 203

Trasa 17. Przez najpiękniejsze kaniony Czarnogóry 215

Albania 223

Trasa 18. W kraju bunkrów i klaksonów 225

Macedonia 233

Trasa 19. W ojczyźnie Aleksandra Macedońskiego 235

Grecja 245

Trasa 20. Tam, gdzie mieszkali bogowie 247

Przewodnik motocyklowy po Europie
Polska Przewodnik Motocyklowy

Jest to druga tego typu publikacja wydawnictwa Helion/Bezdroża. Pierwsza z nich oprowadzała nas po naszym „podwórku”. „Polska. Przewodnik motocyklowy”.
Autorzy: Marek Harasimiuk, Grzegorz Łabędź, Jarosław Spychała 

Piszcie do nas jeśli chcecie opisać swoją wyprawę motocyklową – tą bliską czy daleką. Na tej stronie w małej części dzielimy się naszymi wrażeniami. Czytajcie zakładkę – wyprawy motocyklowe. Oprócz zdjęć możecie również zobaczyć mapy z tras przejazdu oraz skrócone filmy. 

Życzymy udanych podróży pełnych niezapomnianych wrażeń.

15/05/2013

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

Lipiec 2020
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl