Rekord Guinessa skuterem – potrzebuje wsparcia
Nowinki motocyklowe

Rekord Guinessa skuterem – potrzebuje wsparcia

Guiness_50ccm_fotWyruszył w „Podróż życia, nie do pobicia”. Piotrek i jego skuter Papak biją rekord Guinnessa w kategorii: „Najdłuższa podróż skuterem o pojemności 50 ccm”. Cel podróży – Magadan.

W swoją wyjątkową podróż Piotrek i jego Papak wyruszyli w maju. Przy sprzyjających wiatrach chcą ją zakończyć w grudniu br.

Mimo wojen, mimo trudności – jadą po rekord!
Osaczeni przez Talibów, dłuższy czas ukrywali się, przewożąc Papaka niepostrzeżenie, etapami przez Afganistan. Uniknęli tragicznych w skutkach konsekwencji kosztem ogromnej sumy pieniędzy. Przez podyktowane tym faktem opóźnienia stracili kilka wiz i dokumentów. Na szczęście żyją i dalej mkną świat, by ustanowić nowy rekord Guinnessa!

Guiness_50ccmDziewięć najbardziej morderczych dni
Pokonali Pamir położony powyżej 4 tys.m.n.p.m. Jak to bywa podczas takiej podróży, kilka razy wpadli do rzeki nie licząc upadków. Środek lokomocji na tej wysokości zamienił się w balast. Brak tlenu wymusił pchanie sprzętu co jest nie lada wysiłkiem dla człowieka. Do tego konieczne reanimacje sprzętu, w końcu za nimi 12 000 km na 50 ccm.
Aktualny rekord Guinnessa w kategorii: „Najdłuższa podróż skuterem o pojemności 50 ccm” to dystans 14 tysięcy kilometrów. Do jego pobicia zostało jedyne 2 tysiące kilometrów. To jednak mała część planowanej trasy. Łącznie chcą przejechać około 35-40 tysięcy kilometrów.

Prośba o pomoc
Kończące się siły fizyczne, kapiący pot i coraz płytszy oddech wyrabiają jedynie dzięki głowie, która daje radę. Oni też dadzą radę. Potrzebują jedynie wsparcia finansowego aby osiągnąć cel pobijając przy tym Rekord Guinnessa.
Nieprzewidziane zrządzenia losu zmusiły ich już teraz do picia wody z rzek i jedzenia ofiarowanych produktów. Przeszkody administracyjno – prawne (ponowne wyrabianie wiz, zezwoleń), nieoczekiwane awarie silnika i ich wysyłka z Polski to kosztowny wydatek. Dlatego tym wszystkim podyktowana jest prośba o wsparcie. Walka o osiągnięcie celu trwa każdego dnia.

To czy pomożesz, zależy wyłącznie od Ciebie.

Pokażmy wspólnie, że Polak Potrafi!

Jak wesprzeć projekt?

kliknij a poniższy obrazek
zaloguj / zarejestruj
– wybierz nagrody (prawa kolumna) i kliknij wesprzyj projekt
– potwierdź wybór, klikając wesprzyj
– wybierz kanał płatności i kliknij zapłać
– czekaj na nagrodę

Wsparcie_PP

Wydarzenia możesz śledzić na bieżąco na profilu facebook – wyprawy skuterem >>>

21/08/2016

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl