Sri Lanka na skuterze
Nowinki motocyklowe

Sri Lanka na skuterze

Witold Palak – Sri Lanka 2022

Jeden z naszych prelegentów X NWM (2020) Witold Palak zbiera aktualnie materiał do nowej książki. Tym razem z ukochanych Indii przeniósł się do Sri Lanki przemierzając „olśniewający kraj” na skuterze. 

Każdego dnia na profilu FB Witold Palak >>> serwuje interesujące zdjęcia z tego urokliwego i zarazem gorącego skrawka ziemi. 

 

Sri Lanka, dawniej Demokratyczna Socjalistyczna Republika Sri Lanki (zwana Cejlonem do 1972 roku). Wyspa niegdyś targana konfliktami politycznymi, stała się w ostatnich latach ostoją spokoju oraz celem wielu turystów.
Kraj wielokulturowy, w którym podczas świąt lokalnych i państwowych obowiązuje zakaz spożywania alkoholu. Panujący klimat: zwrotnikowy monsunowy oraz równikowy wilgotny o średniej temperaturze rocznej wynoszącej 27 stopni C.
Kraj wyspowy z tysiącami plaż oraz licznymi rafami koralowymi zachęca do korzystania ze złotych plaż oraz kąpieli. Do tego tropikalna przyroda urozmaicona plantacjami słynnej cejlońskiej herbaty i cynamonu.
Na wyspie znajduje się również wiele atrakcji m.in.
– ważna dla wyznawców buddyzmu Świątynia Zęba w Kandy, w której przechowuje się ząb Buddy,
– sierociniec słoni w Pinnawela,
– lamparty w rezerwacie Yala,
– kolonialne budowle Galle,
– oraz wiele innych.

 


Nasze Wyprawy Motocyklowe 2022

Aby w tych dziwnych czasach (pandemia covid-19) podtrzymać pamięć o wydarzeniu, do którego z całą pewnością powrócimy, chcemy zaproponować spotkanie w nieco innej niż dotychczas formie.
Jeśli jesteście zainteresowani relacją na żywo (online) ze Sri Lanki i spotkaniem z Witoldem Palakiem – czekamy na sygnał od Was. Wysyłajcie wiadomości pod:
kontakt@radiator-mototurystyka.pl
lub
https://www.facebook.com/radiator.turystyka.motocyklowa

Wspomniany podróżnik przemierza piękną Sri Lankę w naszej pamiątkowej koszulce z logo Radiatora i nie ukrywa, że chętnie spotkałby się z pasjonatami podróży na dwóch kółkach i podzielił wrażeniami z nowej wyprawy…


31/01/2022

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl