X Nasze Wyprawy Motocyklowe – Dookoła Indii na Royal Enfield
Nowinki motocyklowe, Zloty / Imprezy

X Nasze Wyprawy Motocyklowe – Dookoła Indii na Royal Enfield

X Nasze Wyprawy Motocyklowe – Dookoła Indii na Royal Enfield

Witold wspólnie z Dorotą dotarli do najbardziej skrajnych punktów na mapie Indii i w maju 2018 powrócili do punktu, z którego wystartowali we wrześniu 2015 roku – himalajskiej miejscowości Manali w górzystym stanie Himachal Pradesh.

X Nasze Wyprawy Motocyklowe - Dookoła Indii na Royal Enfield

X Nasze Wyprawy Motocyklowe (X NWM)

Prezentacja pt.: Dookoła Indii na Royal Enfield

Prezentująca: Witold Palak

21-23 II 2020

Hotel – Restauracja Pałacowa – Narol, ul. Parkowa 2, woj. podkarpackie (w sercu Roztocza)

WITOLD „KANGUR” PALAK – z wykształcenia psycholog, z zawodu przedsiębiorca, z racji dokonań życiowych – nieustanny poszukiwacz, niestabilny terytorialne notoryczny imigrant. Żeglarz, artysta malarz, gitarzysta, ale przede wszystkim podróżnik. Ostatnie zajęcie – pisarz i dziennikarz. Autor książek podróżniczych o tematyce motocyklowej. Zakochany w Australii, mieszkał tam kilka lat jako rezydent. Szukał też stabilnego gruntu w USA, Nepalu, Indiach. Pierwsze kilometry na motocyklu przejechał po górskich drogach Wietnamu i Laosu w 2011 roku. Od 2012 roku posiadacz motocyklowego prawa jazdy. Od tamtej pory podróżuje tylko tam, gdzie można poruszać się na jednośladzie. W 2018 roku zakończył 4-letnią podróż motocyklową, ze swoją partnerką Dorotą Wójcikowską jako pasażerem, motocyklową podróż dookoła Indii.

Dorota Wójcikowska i Witold Palak to pierwsi Polacy, którzy objechali całe Indie dookoła na jednym motocyklu. Realizacja tego projektu zajęła im niemal cztery lata. Trasa, jaką w sumie przejechali po indyjskich (i nepalskich) drogach przekroczyła 40 tysięcy kilometrów. Jako pierwsza polska para odwiedzili na jednym motocyklu wszystkie stany Indii, dotarli do najbardziej skrajnych punktów na mapie tego kraju i w maju 2018 powrócili do punktu, z którego wystartowali we wrześniu 2015 roku- himalajskiej miejscowości Manali w górzystym stanie Himachal Pradesh.

X Nasze Wyprawy Motocyklowe - Dookoła Indii na Royal EnfieldPoczątkowo zamierzali przeżyć przygodę i dobrze się bawić. Dorota całe życie zajmowała się motocyklami, natomiast Witold- neofita, rozpoczął swoją przygodę z motocyklami dopiero w 2012 roku. Półroczna podróż w 2014 roku na jednym motocyklu nie tylko zweryfikowała ich wzajemne relacje, ale pokazała, jak ma wyglądać ich dalsze życie.

Pokonując na motocyklu przełęcze położone na wysokości powyżej 5 tys.metrów, dotarli do odosobnionych wiosek górskich w Ladakhu. Pomagali pasterzom kóz – nomadom Changpa w Changtangu, uczyli jak kisić kapustę lud Brokpa (potomków armii Aleksandra Macedońskiego), dokumentowali zmagania mieszkańców stolicy Kaszmiru-Srinagaru, po katastrofalnej powodzi, uczestniczyli w szamańskich obrzędach plemienia Apatani w trudno dostępnym stanie Arunachal Pradesh. Przejechali wzdłuż i wszerz największą rzeczną wyspę Indii- Majuli. W stanie Nagaland, razem z ostatnimi żyjącymi łowcami głów, uczestniczyli w tradycyjnym polowaniu na ryby w lokalnej rzece. Tam też, w otoczeniu łowców głów, spędzili święta Bożego Narodzenia. Przejechali tzw. Seven Sister States- najmniej poznany przez turystów zakątek Indii, udostępniony dla obcokrajowców dopiero przed kilku laty!. Popijali lokalny samogon w wioskach plemienia Bonda w stanie Odisha (Orissa)- jednego z najbardziej prymitywnych ludów zamieszkujących Indie. Wtapiali się w tłum pielgrzymów tamilskich, aby uczestniczyć w tradycyjnych obrzędach religijnych. Pobierali nauki Dalajlamy w świętym mieście buddystów. Pomagali wydobywać sól na Białej Pustyni w Kutchch w stanie Gujarat, dotarli do koczowniczych plemion pustynnych w Rajastanie. To wszystko działo się na terenie jednego kraju, a jedynym środkiem lokomocji był indyjski motocykl.

X Nasze Wyprawy Motocyklowe - Dookoła Indii na Royal EnfieldW 2019 roku Witold Palak odbył samotną podróż do jednego z najtrudniej dostępnych miejsc w Indiach – regionu Spiti w stanie Himachal Pradesh. To jedna z najciekawszych tras motocyklowych, a jednocześnie jedna z najbardziej niebezpiecznych.

Zatem warto posłuchać opowieści podczas X Nasze Wyprawy Motocyklowe – Dookoła Indii na Royal Enfield. Będzie to druga część opowieści z ubiegłego roku.

Zapraszamy !

X Nasze Wyprawy Motocyklowe - Dookoła Indii na Royal Enfield

 


Polub nas na FB

Facebook - radiator

 

 

.

Zapraszamy !
Radiator Mototurystyka

Wstęp wolny !

Aktualizacja i szczegółowy program  X Nasze Wyprawy Motocyklowe poznasz tu (kliknij) >>>

X Nasze Wyprawy Motocyklowe - Narol 2020WSPARCIE

Piszcie na – kontakt@radiator-mototurystyka.pl

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie finansowe naszej akcji poprzez wpłatę darowizny na konto stowarzyszenia Lubaczowskie Centrum Inicjatyw Społecznych „Nasza Przyszłość”.

Dane do przelewu:
Lubaczowskie Centrum Inicjatyw Społecznych „Nasza Przyszłość” (LCIS sprawdź nas w KRS >>>)
Os. Unii Lubelskiej 5/43
37-600 Lubaczów
NIP:7931528310
Regon: 651550788
Nr konta:
73 9101 0003 2001 0007 0364 0001
Bank Spółdzielczy w Lubaczowie
z dopiskiem: darowizna na cele statutowe „Nasze Wyprawy Motocyklowe”.
Z góry dziękujemy za okazaną pomoc.
Radiator Mototurystyka, jesteśmy częścią LCIS

05/02/2020

O autorze

Glazio


JEDEN KOMENTARZ DO ARTYKUŁU Do “X Nasze Wyprawy Motocyklowe – Dookoła Indii na Royal Enfield”

Dodaj komentarz

wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl