Filmy, Nowinki motocyklowe

Najdłuższa podróż motocyklem – Rekord Guinessa

Najdłuższa podróż motocyklem – Rekord GuinessaNajdłuższa podróż motocyklem – Rekord Guinessa 

9 marca 2011 kanadyjscy bracia Colin i Ryan Pyle otrzymali wiadomość, że ich motocyklowa podróż dookoła Chin została zaliczona do Rekordów Guinnessa.

Cała wyprawa trwała 65 dni. Colin i Ryan są pierwszymi motocyklistami, którzy okrążyli Chiny na swoich BMW F800GS.

Ta wyjątkowa, 17,674 kilometrowa wyprawa obfitowała w ciągłe i intensywne zmiany kulturowe, pogodowe, wysokościowe i ukształtowania terenu. Dali sobie radę z ulewami, podwoziami, osunięciami ziemi, gradobiciem, ekstremalną wysokością (powyżej 5000m), piaskiem, żwirem, tysiącem kilometrów dróg oraz z biurokratycznymi i militarnymi przeszkodami.

Ponadto kanadyjscy bracia postanowili uwiecznić przeżycia z wyprawy w formie filmu oraz książki. Dalekie od przeciętnych wspomnienia zachwycają unikalnym charakterem Chin. Można dostrzec tam radość i smutek, niebezpieczeństwo, zadowolenie oraz zwycięstwo i porażkę. Ta podróż okazała się być kolorowa i ciekawa, a zarazem dramatyczna i intensywna.

Colin and Ryan Pyle pochodzą z Toronto w Kanadzie, lecz to wszystko co ich łączy. Ryan spędził ostatnią dekadę w Chinach, gdzie pracował jako fotograf dokumentalny. Colin został w Toronto, gdzie założył, a potem sprzedał wspaniale-prosperujący biznes w handlu walutami. Głównym celem podróży było zainteresowanie innych Chinami. Bracia zamierzają pokazać dynamiczne zmiany w fabrykach i na wsi, chcą też pomóc w odkryciu wizualnych i kulturalnych cudów. Chiny ze swoją ogromną populacją, zatłoczonymi miastami, licznymi mniejszościami i zatykającymi dech w piersiach krajobrazami oferują potencjalnemu podróżnikowi doświadczenia nieosiągalne gdzie indziej. Colin i Ryan nazwali swój projekt „The Middle Kingdom Ride”, czyli „Rajd po Kraju Środka”. Nazwa wywodzi się z historii Chin. Ponadto Kanadyjczycy zbierają fundusze dla organizacji charytatywnej SEVA Foundation, która od 30 lat pomaga ludziom na całym świecie w zakresie zdrowia, przetrwania kultury oraz zrównoważonego rozwoju społeczności.

Tyle szlachetnych celów, a przy okazji Rekord Guinnessa na najdłuższą podróż motocyklem na terenie jednego kraju – gratulujemy! 

Źródło: rekordyguinessa.pl

 

06/04/2013

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl