Nowinki motocyklowe, Zloty / Imprezy

W najbliższą sobotę – Red Bull X-Fighters w Poznaniu

Stadion LechaW najbliższą sobotę – Red Bull X-Fighters w Poznaniu

Już w tę sobotę Polska po raz drugi w historii będzie gościć riderów Światowej Serii Red Bull X-Fighters! Poznański event, który odbędzie się na stadionie przy Bułgarskiej może okazać się kluczowy dla całego cyklu tegorocznej edycji najbardziej prestiżowych zawodów FMX, bowiem tego wieczoru możemy poznać nowego Mistrza Świata 2011! Stay Tuned!

Zawody Red Bull X-Fighters – rozegrane zostaną na Stadionie Miejskim w Poznaniu 6 sierpnia 2011 r. Będzie to piąty przystanek tegorocznej światowej serii, który miał się pierwotnie odbyć na Stadionie Narodowym w Warszawie. Bilety można było nabyć do 20 czerwca.

Decyzja o zmianie miejsca Red Bull X-Fighters jest wynikiem opóźnień w budowie Stadionu Narodowego w Warszawie. Obiekt, którego oddanie przewidziane było na koniec czerwca b.r., nie będzie gotowy na rozegranie zawodów w planowanym terminie. Red Bull X-Fighters miały być pierwszym wydarzeniem sportowym odbywającym się na Stadionie Narodowym na chwilę przed oficjalną ceremonią jego otwarcia.

Nowa lokalizacja polskiego przystanku Red Bull X-Fighters to Stadion Miejski w Poznaniu – pierwszy w Polsce gotowy obiekt na UEFA EURO 2012. Poznański stadion, to obiekt klasy Elite mogący pomieścić 43 000 widzów. Od września zeszłego roku stadion odwiedziło prawie 700 tysięcy osób. Z powodzeniem zorganizowano tu koncert Stinga oraz rozegrano mecze Ligi Europejskiej i polskiej Ekstraklasy.

Zawody Red Bull X-Fighters odbędą się w Polsce po raz drugi – w roku 2008 zostały rozegrane jako Wielkie Sportowe Pożegnanie Stadionu X-lecia. Będą piątym przystankiem międzynarodowej serii najważniejszych na świecie zawodów freestyle motocross (FMX).

Bilety na zawody Red Bull X-Fighters w Poznaniu – w cenie od 119 zł do 199 zł dostępne były w sprzedaży 20 czerwca 2011 r.

Oficjalnymi partnerami polskiego przystanku Red Bull X-Fighters są: miasto Poznań, Swatch, Red Bull Mobile. Patronat mediowy nad zawodami objęli: TVN, TVN Turbo, Sport.pl, Radio Zet.

Znany jest już skład na polski przystanek Red Bull X-Fighters w Poznaniu. X Games zebrały w tym roku spore żniwo kontuzji, dlatego ostateczna lista zawodników ulega zmianom z godziny na godzinę. Zobaczmy jak wygląda „wspaniała dwunastka” na chwilę obecną.

Poznański stadion przy ulicy Bułgarskiej to obiekt spełniający najwyższe standardy. Arena jest świetnie przygotowana na zbliżające się mecze Mistrzostw Europy 2012 i jest w stanie pomieścić 43 tysiące widzów. Wszystkim fanom FMX, którzy mają bilety na sobotni event, wybierają się na transmisję do Multikina lub zamierzają podziwiać kunszt riderów za pośrednictwem RedBull.TV prezentujemy oficjalną listę zawodników, których ujrzymy już 6 sierpnia w Poznaniu:

– Nate Adams (USA)

– Dany Torres (ESP)

– Adam Jones (USA)

– Andre Villa (NOR)

– Libor Podmol (CZE)

– Mat Rebeaud (SUI)

– Eigo Sato (JPN)

– Javier Villegas (CHI)

– Petr Pilat (CZE)

– Beau Bamburg (USA)

– Jackson Strong (AUS)

– Maikel Melero (ESP)

Źródło: Red Bull

04/08/2011

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl