Leasing liczony kilometrami – poznaj najważniejsze korzyści
Promowane

Leasing liczony kilometrami – poznaj najważniejsze korzyści

Budowanie samochodowej floty firmowej za pomocą leasingu to rozwiązanie, na które decyduje się coraz szersze grono przedsiębiorców. Zwolenników takiej opcji może być jeszcze więcej z uwagi na rewolucję wśród ofert. Chodzi o leasing, który opiera się o „kilometrówkę”. Sprawdź, na czym to polega i jakie są tego korzyści.

Coraz większa liczba przedsiębiorców potrzebuje pojazdów nie do tego, by je mieć, ale by z nich korzystać. Stąd tak duże zainteresowanie leasingiem, który – choć stanowi korzystną formę finansowania – nie uwzględnia wszystkich aspektów, np. związanych z sezonowością niektórych działalności. Dlatego alternatywnym rozwiązaniem jest leasing liczony kilometrami, który bazuje na tzw. kilometrówce.

Jeździsz – płacisz. Nie jeździsz – płacisz mniej

Tak prezentuje się idea leasingu liczonego na podstawie kilometrówki. Wysokość miesięcznej raty jest adekwatna od stanu licznika, aczkolwiek uwzględnia również opłatę stałą. Finalnie, gdy przedsiębiorca w danym miesiącu korzysta z samochodu rzadziej, zapłaci znacznie mniej za użytkowanie pojazdu w porównaniu z miesięczną ratą standardowego leasingu.

Rozliczenie odbywa się w oparciu o wskazania zamontowanego w samochodzie nadajnika GPS.

Korzyści leasingu liczonego kilometrami

Leasing, którego rata wyliczana jest na podstawie liczby przejechanych kilometrów stanowi specyficzny rodzaj leasingu operacyjnego. Dla przedsiębiorcy oznacza to wiele korzyści atrakcyjnych m.in. z punktu widzenia podatkowego. Rata leasingowa może zostać w całości wliczona w koszty uzyskania przychodu, zaś przedsiębiorstwo nie traci zdolności kredytowej. To jednak dopiero początek – leasing liczony kilometrami charakteryzuje się dodatkowymi zaletami, których nie posiada standardowa oferta leasingu operacyjnego.

  • Obciążenia finansowe dopasowane do sytuacji firmowej

Standardowy leasing nie bierze pod uwagę aktualnej sytuacji finansowej przedsiębiorstwa. Nie ma tutaj znaczenia, czy firma boryka się z przestojem i nie zarabia – miesięczną ratę w stałej wysokości trzeba zapłacić. Zupełnie inaczej jest w przypadku leasingu Happy Miles – jeśli firma nie korzysta z samochodu, rata leasingowa jest dużo niższa, a więc elastycznie dopasowana do cash flow.

  • Sprawniejsze i wydajniejsze zarządzanie flotą

Jako że w każdym leasingowanym pojeździe montowany jest GPS, przedsiębiorca otrzymuje możliwość stałego kontrolowania i monitorowania pracy osób zatrudnionych. Opcja zarządzania kierowcami pozwala wyeliminować np. puste przebiegi oraz daje dostęp do informacji o stylu jazdy. Możliwość monitorowania zużycia paliwa pozwala z kolei wyeliminować ewentualne nadużycia związane z wykorzystywaniem pojazdów do celów prywatnych, itp.

  • Koszty uzależnione od faktycznego zużycia

Przedsiębiorcy liczą się z każdą złotówką, dlatego nie chcą płacić za coś, z czego nie korzystają. Leasing Happy Miles idealnie wpisuje się w ich potrzeby – rata miesięczna wyliczana jest na podstawie faktycznego przebiegu auta.

Przeanalizuj wszystkie korzyści rewolucyjnego leasingu i zdecyduj, czy to rozwiązanie sprawdzi się i w twojej firmie.

11/04/2017

O autorze

Andrzej


Dodaj komentarz

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl