O czym pamiętać przy zakupie ubezpieczenia nowego auta?
Promowane

O czym pamiętać przy zakupie ubezpieczenia nowego auta?

ubezpieczenie nowego auta

Wreszcie nadszedł ten dzień. Idziesz odebrać z salonu swój nowy pojazd. Już nie możesz się doczekać, kiedy siądziesz za kierownicą i wyruszysz nowiutkim samochodem w drogę. Chwileczkę! A czy pamiętasz o ubezpieczeniu nowego auta?

Ubezpieczenie nowego auta z salonu

Na ubezpieczeniu nowego auta zdecydowanie nie powinieneś oszczędzać. Choć polskie prawo wymaga od ciebie posiadania jedynie ubezpieczenia OC, warto w tym przypadku zainwestować i zakupić cały pakiet. W jego skład wchodzi:

  • Ubezpieczenie OC – które zapewnia innym użytkownikom drogi, że pokryjemy wszelkie koszty, związane z wyrządzoną przez nas szkodą.
  • Ubezpieczenie AC czyli autocasco – gwarantuje, że odzyskamy wartość naszego auta np. w razie jego kradzieży.
  • Ubezpieczenie NNW – z którego pokryte zostaną wszelkie koszty związane z leczeniem czy rehabilitacja osoby poszkodowanej przez nas.

Pakiet ubezpieczenia nowego auta

Taki pakiet oczywiście nie jest rozwiązaniem najtańszym, choć daje pełniejszą ochronę. Dlatego, aby obniżyć koszt ubezpieczenia nowego auta, warto zapoznać się z ofertą dealera, u którego kupujesz pojazd. Z reguły będzie on miał naprawdę atrakcyjną ofertę na ubezpieczenie dla twojego nowego samochodu, tańszą niż oferty u agentów. Jednak nie kupuj w ciemno! Porównaj te ceny z innymi ofertami ubezpieczeń samochodowych. Szczególnie. jeśli wybierasz którąś z popularnych na rynku marek, np. ŠKODĘ czy Volkswagena, sprawdź ubezpieczenia pakietowe (z AC i NNW) oferowane przez Volkswagen Financial Services.

Na co zwrócić uwagę?

W przypadku ubezpieczenia AC dokładnie przestudiuj warunki umowy. Zdarzają się bowiem takie oferty autocasco, nawet dla nowego pojazdu, które mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc czy ochronić. Na przykład możesz się natknąć w umowie na zapis, że w przypadku szkody, naprawy w twoim samochodzie dokonywane będą nie w autoryzowanym serwisie obsługi, tylko w zwykłym, nieautoryzowanym warsztacie. Do tego podczas naprawy nie zostaną użyte oryginalne części zamienne, tylko ich zamienniki. Takie działania spowodują, że Twój samochód straci gwarancję producenta. Dlatego zanim zdecydujesz się na jakąkolwiek ofertę ubezpieczenia swojego nowego samochodu, przeczytaj umowę i ogólne warunki ubezpieczenia dwa razy, aby potem nie żałować.

31/08/2017

O autorze

Andrzej


Dodaj komentarz

Wrzesień 2020
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl