Jedna z największych kolekcji motocyklowych na świecie, z siedzibą w Austrii (Tyrol) spaliła się w nocy z 17 na 18 stycznia 2021 roku. Pożar strawił Top Mountain Motorcycle Museum.
W muzeum motocykli w tyrolskim Hochgurgl zlokalizowanym przy drodze na przełęcz Timmelsjoch (passo Rombo) wybuchł poważny pożar. Służby ratunkowe wezwane do Top Mountain Motorcycle Museum około godziny 4:40 nie zakładały rannych w ludziach, natomiast obawiano się znacznych szkód materialnych i te z całą pewnością będą ogromne. Przyczyna pożaru na razie nieznana. Ze względu na obecną blokadę w Austrii (lockdown – covid-19) muzeum było całkowicie zamknięte. Oryginalną zakrzywioną stylizację obiektu zdobiła duża ilość drewna.
Bracia bliźniacy Alban i Attila Scheiberowie zbudowali muzeum motocykli przede wszystkim z własnej pasji. Znani jako hotelarze, operatorzy szkół narciarskich, operatorzy kolejek linowych i właściciele Timmelsjoch High Alpine Road >>> . Od wiosny 2016 roku zapewniają pasji motocyklowej odpowiednią przestrzeń.
Najwyżej położone muzeum motocykli w Europie (2175 m.n.p.m.), na 3000 metrów kwadratowych wystawiało ponad 230 zabytkowych motocykli ponad 100 producentów, a także kilka rzadkich samochodów.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.