Przydatne na granicy z Rosją – papierologia
Granica, Nowinki motocyklowe, Przydatne na wyprawy

Przydatne na granicy z Rosją – papierologia

Do Rosji
Do Rosji

Wybierając się do Rosji, musimy postarać się o wizę. Wcześniej koniecznie należy wykupić ubezpieczenie zdrowotne. Ponadto na granicy czeka nas wypełnianie dokumentów – deklaracja celna oraz karteczka migracyjna. Poniżej przedstawiamy wzór wypełniania granicznych dokumentów.

Zacznijmy od karteczki migracyjnej. Każda ma swoją serię i numer więc musimy ją wypełnić na miejscu (przejście graniczne). Po wypełnieniu zostanie nam zwrócona jedna część – przedarta połówka z pieczątką. Musimy pamiętać o tym, by dobrze ją pilnować. Należy ją oddać przy wyjeździe z Rosji. Mogą o nią zapytać również patrole policji czy inne służby na terenie Federacji Rosyjskiej. Weź ze sobą spinacz – daje większą pewność, że karteczka zostanie na swoim miejscu (np. w paszporcie).

Kartka migracyjna do Rosji – wzór wypełniania.
Kartka migracyjna obowiązuje na terenie Federacji Rosyjskiej oraz Białorusi.

Kartka migracyjna do Rosji - wzór wypełniania
Kartka migracyjna do Rosji – wzór wypełniania

Uwaga! Osoby posiadające pozwolenie Małego Ruchu Granicznego (MRG) zapisują w celu podróży – prywatnie (private).

Kolejny dokument, który koniecznie musimy wypełnić to deklaracja celna. Należy ją wypełnić w trzech egzemplarzach z czego jedną zabieramy ze sobą i pamiętamy o tym, że musimy ją oddać przy wyjeździe.

Deklaracja celna do Rosji – wzór wypełniania (str. 1).

Deklaracja celna do Rosji - wzór wypełniania (str. 1)
Deklaracja celna do Rosji – wzór wypełniania (str. 1)

Deklaracja celna do Rosji – wzór wypełniania (ster. 2). Nie masz nic – zakreśl wielkie „Z”.

Deklaracja celna do Rosji - wzór wypełniania (ster. 2)
Deklaracja celna do Rosji – wzór wypełniania (ster. 2)

O czym musimy pamiętać ?
Jadąc pożyczonym pojazdem – musimy posiadać notarialne upoważnienie.
Koniecznie trzeba mieć przy sobie:
– paszport z ważną wizą (paszport ważny co najmniej 180 dni, licząc od daty zakończenia terminu ważności lub wizy na wjazd do Rosji)
– ubezpieczenie zdrowotne na minimalną kwotę 30 000 Euro.
– aktualny przegląd techniczny
– OC + zieloną kartę.

Szerokości.
Tanie paliwo i olbrzymie obszary, te bardziej i mniej dostępne stoją przed nami otworem.

13/11/2013

O autorze

Glazio


10 komentarzy Do “Przydatne na granicy z Rosją – papierologia”

 1. Witam!
  Jak wygląda odprawa turystów podróżujących autokarem?
  Czy deklaracje wypełniają wszyscy pomijając dane samochodu?
  Jak to wygląda na granicy estońsko-rosyjskiej?
  Generalnie, jak wygląda odprawa celno-paszportowa i co w imieniu grupy załatwia pilot wycieczki?
  Będę wdzięczny za informacje!

 2. Jeżeli chodzi o karteczki migracyjne to na pewno wypełnia każdy.
  Natomiast deklarację celną do Rosji wypełnia kierowca pojazdu lub inna osoba znająca język lub mająca przykładowy wzornik (wraz z danymi pojazdu).
  Ważne!
  Deklaracja celna dotyczy wszystkich przewożonych osób z wyszczególnionymi towarami/gotówką, które podlegają deklaracji. Do tego właściciel pojazdu lub osoba upoważniona wypełnia dane pojazdu. Jest to pierwsza i podstawowa rzecz wpisywana do deklaracji.

  • Dziękuję za informację.
   Znakiem tego, pasażerowie autokaru turystycznego NIE wypełniają żadnych deklaracji z wyjątkiem kartki migracyjnej?
   Kierowców mam na szczęście doświadczonych.

 3. Pasażerowie wypełniają deklarację celną jeżeli mają coś do oclenia.

 4. W takim razie proszę o potwierdzenie informacji po powrocie. Jak się mają sprawy na granicy w przypadku podróżujących autokarem.
  Pozdrawiam i czekam na uzupełnione info.

  • Witam!
   W przypadku przekraczania granicy w Narwie, należy pamiętać o tym, aby nie jechać od razu na granicę przy twierdzy! Przejście jest małe i w centrum miasta.
   Dojeżdżając do miasta skręcamy z trasy Tallinn – Narva (1) w prawo, w ulicę Rahu. Za jakieś 600 m., po lewej stronie jest coś na kształt bazy transportowej – plac otoczony murem. Przy wjeździe budka, w której opłaca się 1,5 Euro i pobiera się numerek, który wyświetlany jest potem na tablicy przy wyjeździe z tego przybytku, na którym zmotoryzowani oczekują na wjazd przed przejście graniczne (takie rozwiązanie zapobiega zakorkowaniu miasta przez opuszczających Estonię.
   I tak w kiosku z wyświetlonym naszym numerem opłacamy resztę podatku – ok. 9 Euro i wyjeżdżamy, jak pozwolą.
   Dalej w lewo ulicą Paula Kerese jedziemy do centrum pod zamek i stajemy na placu przed okazałym budynkiem w którym WC dla oczekujących.
   Z papierkami uzyskanymi przy opłatach idziemy do biura przy szlabanie na estońskiej granicy. Człowiek z biura-kontenera umawia się najczęściej na „machnięcie”, kiedy nasza kolej przejechać przez szlaban.
   Dalej kontrola estońska: paszporty, bagażniki i do widzenia.
   Po drugiej stronie Rosja – kartki imigracyjne dla wszystkich i deklaracja celna dla kierowców na autokar z zawartością. Kontrola paszportów w autokarze i zaproszenie do budynku odpraw celno-paszportowych z całym naszym bagażem lub bez (najlepiej trafić na około godzinę przed końcem zmiany) w zależności od tego, jak służby sobie zażyczą.
   Z kartką imigracyjną w paszporcie podchodzimy do okienka – chwila pracy pani po drugiej stronie, pieczątka i przechodzimy do drugiej części sali, której nie wolno opuszczać inaczej, jak gremialnie do autokaru. W międzyczasie kierowcy załatwiają dokumenty wozu i kontrolę. Odpowiednie stemple w tym potwierdzający odprawę paszportową całej grupy na specjalnym talonie, który okazujemy przy ostatnim szlabanie odgradzającym nas od Rosji.
   Tak to wyglądało w połowie kwietnia – nikt nikogo i niczego nie czepiał się. Poszło gładko w niecałe dwie godziny od wjazdu do Narwy, ale ruch był niewielki (poniedziałek)

 5. WITAM

  CHCIAŁBYM SIĘ ZAPYTAĆ JAK TO JEST Z DEKLARACJA NA 30 WJAZDÓW. JAK TO JEST LICZONE JEŚLI CHODZI O CZAS. NA DEKLARACJI MAM NAPISANĄ GODZINĘ 16.11 CZASU ROSYJSKIEGO I TERAZ CHCIAŁBYM JECHAĆ Z SAMEGO RANA ALE NIE WIEM CZY NA POLSKIEJ GRANICY NA POWROCIE SIE NIE UCZEPIĄ GODZINY.

 6. Nie spotkałem się z zapisem wjazdu na godzinę. Skoro taki widnieje mogą się czepić jednak na pieczątce nie widnieje żadna godzina w komputerach już może być. Jeśli ktoś zechce się czepić to na pewno da się we znaki.

Dodaj komentarz

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl