Nowinki motocyklowe

Sardegna Rally Race: Przygoński i Dąbrowski w czołówce

Orlen TeamSardegna Rally Race: Przygoński i Dąbrowski w czołówce

Motocykliści ORLEN Team pokonali pierwszy etap Rajdu Sardynii. Najlepszy czas spośród Polaków uzyskał Kuba Przygoński, który zajął 7 miejsce w swojej klasie, Jacek Czachor był 18, a Marek Dąbrowski 5. w klasie dużych motocykli Open.

Już pierwszy etap rajdu pokazał jak bardzo odmienna jest eliminacja na Sardynii od pozostałych figurujących w kalendarzu Mistrzostw Świata. Trudna nawigacja i kręte kamieniste szlaki to warunki, w których najlepiej odnajdują się lokalni zawodnicy. To oni właśnie nadają tempa w tym rajdzie.

Bardzo szybko i technicznie pierwszy etap pojechał Kuba Przygoński. W generalce uplasował się dwie pozycje za Helderem Rodriguesem, z którym rywalizuje o punkty do Mistrzostw Świata.

Jeździmy po ścieżkach między kamieniami i drzewami. To troszeczkę inny teren niż ten, który lubię, czyli wydmy i piasek. Zaczynam się przyzwyczajać do mojego mniejszego motocykla. Lepiej czuję go przy hamowaniu, a to oznacza, że będzie można je opóźniać i robić lepsze czasy. Kontroluję tempo Rodriguesa, to najważniejsze w kontekście walki o punkty – powiedział Kuba Przygoński.

Etap był podzielony na dwa odcinki specjalne. Pierwszy był bardzo trudny i występowało na min wiele stromych podjazdów. Nie pojechałem tam za szybko, źle się czułem i nie mogłem wyczuć motocykla. Dopiero w punkcie assiestance wziąłem proszek przeciwbólowy i znalazłem swoje tempo. Zająłem siedemnaste miejsce w generalce po drugim przejeździe. Zapewne w miarę upływu kilometrów będę robił coraz lepsze czasy –  dodał Jacek Czachor.

Paradoksalnie na tych zawodach szybko jadą zawodnicy, którzy nic nie znaczą na innych rajdach. Dzisiaj trochę pobłądziłem, pomimo tego dobrze mi się jechało. Ten rajd jest świetnym treningiem, zarówno pod kątem wydolnościowym jak i technicznym. Dodatkowo jest spore wyzwanie nawigacyjne – komentował Marek Dąbrowski.

Relację z rywalizacji zawodników ORLEN Team można oglądać codziennie w kronikach rajdu na TVP1 lub w głównym wydaniu Wiadomości Sportowych.

Żródłó: orlenteam

29/05/2011

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl