V Nasze Wyprawy Motocyklowe – To nie koniec drogi
Nowinki motocyklowe, Zloty / Imprezy

V Nasze Wyprawy Motocyklowe – To nie koniec drogi

202_To_nie_koniec_drogi2. To nie koniec drogi

Już od drugiej edycji Nasze Wyprawy Motocyklowe niepełnosprawni motocykliści mają stałe miejsce na prezentacje własnych dokonań. Swoją odwagą, chęcią zwiedzania świata pokazują, że nie ma przeszkód do pokonania.

7500„To nie koniec drogi” to projekt, w którym wzięli udział motocykliści poszkodowani w wypadkach, dotknięci nagłą chorobą czy innym zdarzeniem losowym. Wyprawą do Rumunii chcieliśmy pokazać, że niepełnosprawność nie przeszkadza w realizacji marzeń, że wypadek nie kończy żadnej drogi. Dlaczego od razu się poddawać, skoro w żyłach dalej płynie benzyna i jakaś magiczna siła ciągnie z powrotem do garażu? To jest właśnie moc, jaką daje pasja i pozwala cieszyć się chwilą. Dzięki tej sile pokonywaliśmy mozolnie każdy kilometr trasy, likwidowaliśmy awarie motocykli i nie traciliśmy zapału, nawet kiedy droga nagle zmieniała się w trudny, szutrowy teren. Dzienne etapy liczące maksymalnie 300 kilometrów nie robią na nikim wrażenia, ale mając jedną nogę, sztuczne biodro czy stawy złączone śrubami każdy kilometr na motocyklu staje się wyzwaniem. Siła naszej Kulawej Drużyny była w głowach, nie w ciele, w chęci udowodnienia sobie, że można i pokazania innym, że warto mieć marzenia.7400

„TO NIE KONIEC DROGI” to nie tylko nazwa projektu. To również tytuł filmu dokumentalnego, realizowanego w trakcie wrześniowej podróży do Rumunii. Filmu o Kulawej Drużynie Pierścienia, Tłoka i Cylindra, która „jeszcze krok i będzie dalej niż kiedykolwiek w życiu” pokazując, że niepełnosprawność nie skazuje na wegetację w czterech ścianach i że większość ograniczeń tkwi w głowie, nie w ciele. Mając siłę, jaką daje motocyklowa pasja można dalej cieszyć się życiem, idąc drogą, która nigdy się nie kończy.

IMG_860900Na wspólną wędrówkę tą drogą zaprasza Kulawa Drużyna w składzie: Marek, Łukasz, Zdzisiek, Krzysiek, Wojtek, Franek, Robert i Sebo. Pokażemy świat, który pachnie wampirem, gdzie drogi nagle się urywają, ale nie kończą, za to są blokowane przez stado osłów i baranów. Przez to niektóre motocykle zamiast jeździć latają. Gdzie karta bez PIN-u musi mieć PIN, rumuński policjant okazuje się polskim motocyklistą, na drodze ekspresowej co 200 metrów stoi się na czerwonym świetle a wszystko to jest lepsze od seksu…Transalpina1

Wprowadzenie do filmu snuć będą Robert Czyżewicz, Łukasz Hołowiński, Zdzisław Sadoch, Jarosław Frankowski. Po relacji pt. „Droga Wolna!, będzie to kolejna dawka emocji dostarczona przez abiturientów z łódzkiej filmówki. Szykujcie się na ciekawe kino.

Zapraszamy !

Wstęp wolny !

Szczegóły V Nasze Wyprawy Motocyklowe poznasz tu >>>

27/01/2015

O autorze

Glazio


JEDEN KOMENTARZ DO ARTYKUŁU Do “V Nasze Wyprawy Motocyklowe – To nie koniec drogi”

Dodaj komentarz

październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl