Niezwykłe i niebezpieczne drogi świata – Afryka i Australia
Drogi kultowe, Filmy, Nowinki motocyklowe, Różne

Niezwykłe i niebezpieczne drogi świata – Afryka i Australia

ChapmansPeak02Niezwykłe i niebezpieczne drogi świata

Droga to pojęcie wielowymiarowe. Jest przysłowiowym „pudełkiem niespodzianką”. W dosłownym znaczeniu to szlak między dwoma punktami, w znaczeniu przenośnym oznacza sposób dotarcia do celu. Muszę przyznać, ze najbardziej podoba mi się sposób postrzegania drogi przez fizyków. Według nich  jest ona prostym pojęciem, w którym można wyróżnić początek i koniec.
great-ocean-road01Czy wszystkie drogi prowadzą do celu? To raczej trudne pytanie i nie odważę się na nie odpowiedzieć. Nie zaryzykowałabym nawet stwierdzenia, że wszystkie dokądś prowadzą. Niektóre z nich są niebezpieczne i niosą ze sobą ryzyko utraty zdrowia lub życia. Są to drogi, po których na pierwszy rzut oka przejazd wydaje się po prostu niemożliwy. Mówi się o nich trasy ekstremalne. W kierowcach wywołują ogromne uderzeniowe dawki adrenaliny. Jazda po nich jest wyzwaniem, ryzykownym przedsięwzięciem i z całą pewnością niesamowitą przygodą. Istnieją także na świecie drogi, które nie mają sobie równych pod względem widokowym. Są to spektakularne trasy z pięknymi krajobrazami, którymi można się zachwycać jadąc samochodem, motocyklem lub rowerem. Te drogi zapierają dech w piersi i odejmują mowę nawet najbardziej wymagającym kierowcom.
Skippers-Road-02Prawdziwi pasjonaci jazdy na motocyklu całe życie marzą o przejechaniu się trudnymi, potwierdzającymi odwagę i charakter drogami. Dzięki takim trasom mogą przede wszystkim potwierdzić poziom swoich umiejętności prowadzenia motocykla oraz na własne oczy zobaczyć najpiękniejsze zakątki rozrzucone po wszystkich kontynentach.  Początek sezonu tuż, tuż. Wybierzcie więc sobie swoją drogę i jedźcie po fantastyczne doznania.

AFRYKA
1. Chapman’s Peak Road w Kapsztadzie
AUSTRALIA
1. Skippers Road w Nowej Zelandii czyli Droga Szyprów
2. Great Ocean Road w Autralii

ChapmansPeak01AFRYKA
Chapman’s Peak Road w Kapsztadzie to bajeczna trasa wyciosana w pionowej skale granitowej między Noordhoek i Hout Bay na Wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego. Tę wspaniałą drogę znajdziecie w południowo – zachodniej części RPA. Podobno nie ma sobie równych pod względem morskich widoków i perspektywy na ocean. Trasa ma tylko 9 kilometrów długości, ale za to jadąc nią trzeba pokonać aż 114 zakrętów wokół szczytu Chapmann. Jednak najlepsze widoki czekają na nas na skalistym wybrzeżu, gdzie widoki zapierają po prostu dech w piersi. Są absolutnie niebiańskie!!! Przejazd trasą jest niestety płatny.

Skippers-Road-01AUSTRALIA
Skippers Road w Nowej Zelandii czyli Droga Szyprów
została zbudowana 150 lat temu na potrzeby  poszukiwaczy złota. Jest bardzo wąska, maksymalnie kręta, zimą zasypuje ją śnieg i do tego nie posiada żadnych zabezpieczeń. Nie ma mowy, aby minęły się na niej dwa samochody! Lubiących ekstremalne doznania kierowców z pewnością ucieszy fakt, że droga jest w przerażająco złym stanie i zakwalifikowano ją jako jedną z najgorszych krajowych tras. Droga jest tak wąska, że przez pierwsze sześć kilometrów nie można na niej zawrócić! Jednym z najbardziej znanych miejsc na niej jest Most Szyprów zawieszony 100 metrów nad kanionem, którym płynie niezwykle rwąca i niebezpieczna rzeka. Droga bez powrotu czeka na Was!

great-ocean-road02Great Ocean Road w Autralii przez wielu nazywana „najpiękniejszą drogą świata”. Wielka Droga Oceaniczna biegnie przez południowo – wschodnią Australię między miastami Torquay i Warrnambool. Najpiękniejsza trasa w Autralii to 243 malownicze kilometry wzdłuż wybrzeża, piękne wschody i zachody słońca, mieniący się cudownymi kolorami lazur oceanu i soczysta zieleń położonych w pobliżu parków narodowych. Pasuje mi do niej tylko jedno określenie – niezwykle atrakcyjna widokowo i absolutnie wyjątkowa!!!

Zobacz więcej kultowych dróg motocyklowych:

Niezwykłe i niebezpieczne drogi świata – Ameryka Południowa
Niezwykłe i niebezpieczne drogi świata – Ameryka Północna
Niezwykłe i niebezpieczne drogi świata – Azja

29/11/2014

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl