Przyroda i motocykle – majowy weekend na Zakarpaciu
Drogi kultowe, Filmy, Wyjazdy weekendowe, Wyprawy, Wyprawy motocyklowe

Przyroda i motocykle – majowy weekend na Zakarpaciu

Zakarpacie_2015_05_01„Uwaga, grupa! Kierunek – wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja” (film Seksmisja), stał się dość popularny w ostatnich latach ze względu na możliwość poruszania się motocyklem po karpackich połoninach na Ukrainie. Brody, błota, podjazdy, zjazdy, awarie i zatrucia żołądkowe to coś co przyciąga nie jednego amatora mocnych wrażeń.

Zakarpacie_2015_05_02Turystów z Polski można spotkać niemal w każdy weekend. Przyjeżdżają motocyklami oraz samochodami terenowymi … Wszystko dzięki temu, że można przeżyć tu prawdziwą przygodę i sprawdzić własne umiejętności. Na pewno jest to sprawdzian dla maszyny i doboru odpowiedniej opony na gliniaste po deszczu podłoże.
Na potwierdzenie faktu cytujemy Rojka, który wrzucił zdjęcia i relację na forum gdzie odsyłamy chętnych do przeglądnięcia większej liczby fotek:
„Było nas czterech: Santos, Borys, mój brat Bartek (tu zarejestrowany jako Jasiek) i Ja (Rojek). Startujemy o szóstej rano od Santosa (Lubaczów), do Krościenka. Motki wieziemy na przyczepce, bo szkoda nowych kostek na asfalt. W Krościenku dojeżdża z Mielca Borys i razem lecimy na przejście.

Na górze spotykamy dość liczną grupę ukraińskich quadowców. Okazuje się, że odbywa się właśnie międzynarodowa impeza offroadowa Karpacki Kordon.

Na dole okazuje się, że jest duży problem z noclegiem. We wszystkich znanych nam miejscówkach nie ma nic wolnego. Szczęśliwie znajdujemy co prawda trochę drogi, ale za to z ostatnimi wolnymi miejscami hotel.

Połonina Borżawa, Czarna Repa, Miżgira, niestety na Stoja (najwyższy szczyt Borżawy) nie udało się wjechać, za dużo śniegu. Już w nocy słyszałem, że nieźle pada. Niestety rano również. Wstajemy, właściciel hotelu stawia nam śniadanie (bardzo sympatyczny człowiek) i zastanawiamy się co robić. W planach na dziś było wyjechanie na połoninę Pikuja (najwyższy szczyt Bieszczadów). Niestety po śliskim będzie ciężko. Nic to, ubieramy przeciwdeszczówki i w drogę.
Bartkowi przytrafia się drobna awaria, ale przecież jedzie z nami Santos. Szybko daje sobie radę z usterką i możemy jechać. Przy okazji postoju, ustalamy, że wjazd na Pikuja musimy odpuścić. W takich warunkach nie miałoby to sensu.
Następny dzień.
Cały ranek podążamy za terenówkami. Jedna łapie gumę i stoimy. Szczerze mówiąc motorkami nam lepiej szło na tej łączce niż opasłym terenówkom”.

Więcej zdjęć i szczegółową relację z wyjazdu przeczytasz na forum. Kliknij >>>

Zakarpacie_2015_05_03

Zakarpacie to część Karpat na Ukrainie, którego północną granicę wyznaczają wododziałowe grzbiety Bieszczadów Wschodnich, Gorganów i Czarnohory (z najwyższym szczytem kraju – Howerlą, 2061 m n.p.m.). Komunikacja odbywa się przez przełęcze: Beskid, Użocką, Werecką, Wołowiecką, Wyszkowską, Jabłonicką. Na południe od głównego grzbietu leży równoległy do niego łańcuch Beskidów Połonińskich z uwielbianymi przez motocyklistów pasmami Połoniny Równej, Połoniny Borżawy, Połoniny Krasnej i Świdowca. Na południe od nich leżą wulkaniczne pasma Makowicy, Bużory i Tupego.

KLIKNIJ, CZYTAJ i OGLĄDAJ PODOBNE z ZAKARPACIA:
Zakarpacie 2010 by Majo & Bohun + Film >>>
Ukaińskie połoniny w piątek trzynastego / film >>>
Wyjazd w Ukraińskie Bieszczady / film >>>
Ekspedycja „Biały Słoń” – Ukraina 20.06.2014 / film >>>

12/06/2015

O autorze

Glazio


JEDEN KOMENTARZ DO ARTYKUŁU Do “Przyroda i motocykle – majowy weekend na Zakarpaciu”

Dodaj komentarz

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl