Nowinki motocyklowe

Top 10 kierunków wakacyjnych Polaków w 2017 r.

Do Albanii 2009 - nurkowanie w Adriatyku w Chorwacji

Do Albanii 2009 – nurkowanie w Adriatyku w Chorwacji

Gdzie planujemy urlop. Top 10 kierunków wakacyjnych Polaków w 2017 r.

Wyszukiwarka Skyscanner sprawdziła najpopularniejsze wśród Polaków kierunki podróży tegorocznych wakacji i sprawdziła, jak się zmieniły upodobania na przestrzeni ostatniego roku.

W ubiegłym roku rodacy najchętniej wybierali Gruzję, Maltę, a także Polskę. Tegoroczne zestawienie TOP 10 najpopularniejszych kierunków potwierdza, że kochamy Europę i to właśnie tam wybierzemy się na letni odpoczynek. Króluje Hiszpania i Włochy, natomiast w ramach bardziej odległych zakątków udamy się do Stanów Zjednoczonych. Te trzy kraje otwierają TOP 10 sezonu wakacyjnego 2017, zaś nowością jest Kanada.

Lista TOP 10 w tym sezonie wakacyjnym

Wśród najpopularniejszych kierunków, jakie Polacy wybrali na tegoroczny urlop znalazły się:

1. Hiszpania
2. Włochy
3. Stany Zjednoczone
4. Wielka Brytania
5. Polska
6. Grecja
7. Portugalia
8. Francja
9. Chorwacja
10. Kanada

Do Albanii 2009 - motocyklowy zachód słońca w Chorwacji

Do Albanii 2009 – motocyklowy zachód słońca w Chorwacji

WIESZ O ZLOCIE CZY IMPREZIE ?
Dodaj swój zlot bez konieczności logowania – KLIKNIJ i wypełnij >>>
Instrukcja wypełniania >>>

Najchętniej wybierane kierunki podróży

W czołówce bez zmian podobnie jak w roku ubiegłym utrzymują się Hiszpania i Włochy. W tym roku do Hiszpanii uda się niemal o jedną czwartą Polaków więcej niż w roku ubiegłym, z kolei Włochy odnotowały wzrost zainteresowania na poziomie 16 proc..

W pierwszej trójce uplasowały się również Stany Zjednoczone, z nowym połączeniem oferowanym przez rodzimego przewoźnika na trasie Warszawa-Los Angeles i Warszawa-Newark czy Kraków-Chicago.

Na czwartym miejscu jest Wielka Brytania, lecz z 16 proc. spadkiem w porównaniu z rokiem ubiegłym. Wśród krajów, które w tegorocznym sezonie odnotowały największy skok popularności i są rozchwytywane przez rodaków znalazła się Chorwacja z wynikiem na poziomie 45 proc. oraz Portugalia, do której uda się o 41 proc. turystów więcej niż w ubiegłe wakacje.

Do Grecji, którą polscy turyści tłumnie i wiernie odwiedzają od lat uda się o 11 proc. więcej z nas niż w minionym roku. W tym roku wybierzemy się również w Polskę, choć z minimalnym spadkiem na poziomie 4 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym, do Kanady, a także do Francji, choć ta w tegorocznym zestawieniu odnotowała największy spadek na poziomie 29 proc.

Transamerykańska przygoda motocyklowaKraje spoza listy TOP 10

Na początku roku Skyscanner przygotował analizę trendów wakacyjnych na nadchodzący sezon urlopowy. Wiele wśród prognozowanych kierunków sprawdziło się w praktyce i uplasowało się w drugiej dziesiątce zestawienia, jak np. Ukraina, Malta, Indonezja czy Tajlandia. Jednogłośnie wygrywa Ukraina ze wzrostem na poziomie 67 proc., którą coraz chętniej odwiedzamy, zwłaszcza malowniczy Lwów, a także Kijów.

W tym roku chętnie odwiedzimy Cypr – wzrost niemal o 50 proc., a także Holandię z wynikiem na poziomie 40 proc. Wśród kierunków egzotycznych, które wybierzemy i które znalazły się w prognozie Skyscanner prym wiedzie Tajlandia oraz Indonezja, które uplasowały się kolejno na 13. i 18. pozycji.

mp/

Źródło:
kurier_pap

13/06/2017

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

Czerwiec 2018
P W Ś C P S N
« Maj    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl